Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Bici #11117 üzenetére

    Ez nem ismert hiba, mindössze egy szerintem hülye megoldás, hogy módosították a sütik kezelését, korábban az accept all volt az alapértelmezett, mostantól pedig az only from site I visit. A blog.hu és a google.com is problémás lehet, elképzelhető, hogy ott is módosítanod kell a beállításokon.

    Viszont érdekelne, hogy honnan érdemes elkezdeni megtanulni user scriptek írását. Sima JS, vagy valami más?
    Én azt a megközelítést ajánlom, ahogyan én kezdtem: megnéztem pár user JS forrását és érdemes a browser.js-be is belekukkantani :)

    Alap HTML, némi DOM és JavaScript ismerettel simán lehet boldogulni, csak a kis különbségeket és speciális eseményeket kell megismerni. Az Opera oldalán van valahol user JS referencia, valamint a Mozilla MDC HTML és DOM dokumentációját szoktam használni.

    Fejlesztéskor az éppen módosított site-ot megnyitva tartom Firefoxban, mert a Firebug sokkal jobban kézre áll, mint a Dragonfly. Egy text editorban módosítom a script forrását, és Opera alatt tesztelem. Aztán ha működik, akkor megnézem FF alatt is, és probléma esetén csiszolok rajta (egyedül események elkapásakor van egy kis macera, mert FF esetén unsafeWindow.document objektumot kell ilyenkor használni a document helyett).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák