Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz RoundRobin #2683 üzenetére

    "A fenét. Linux alatt vagy HDx van vagy SDx, vagy az amit éppen alá teszel.
    Ha HDx akkor jellemzően PATA, ha SDx akkor pedig SATA drive, bár manapság HDx-re is SDx jelölés kerül, de ennek jelentősége nulla. Az SDx, HDx a hordozható eszközök (PDA, PNA, MID, stb) esetében egyenlő MMCx-el. MMCx pedig a flash. De ennek köze nincs a történethez"

    Tehát most leírtad ugyan azt, amit én... oké...

    "Szép is lenne. Az életbe nem bootolnál be, ha valóban így volna."

    Ahhoz képest hogy évek óta így van, egész szépen bebootol... nem véletlen olvastam ki ezt a infót belőle. Megnézted a memóriatérképet? Dehogy nézted meg... :U Nem feltűnő, hogy nincs önálló partíciós tábla egyetlen alacsony szintű FW résznek sem? Itt nincs boot partíció, ahogy számos más eszközben sincs, ha tetszik neked, ha nem!

    "Hát nem, kérlek, ez egy POSIX kompatibilis linux kernel. Android operációs rendszer nincs. Nem létezik."

    Ekkora baromságot már régen hallottam... Ez kérlek egy Linux kernelre épülő totálisan újraírt kód, ami, ahogy írtam is, mellőz mindenféle Linux alatt ismeretes szabványt a továbbiakban. Kizárólag a mobil x86-s architektúrára van kifejlesztve egy része és az garantáltan teljesen egyedülálló. Nézegesd a forráskódját, majd rájössz...Ja hogy nem tudod melyik az alap forráskód..?! Hoppá ugye. Hát az gáz! Akkor minek írsz róla ilyen hülyeségeket?! Majd ha megnézted vagy lefordítottad már, esetleg sikerült vele bootolni is, akkor szóljál légyszíves! Ja hogy ezt a fajta lemezképet jelenleg össze sem tudod rakni,mert fogalmad sincs hogy kéne? Gyaníthatóan ötleted sem sok van rá... mondjuk kibontani sem éppen egyszerű,azt meg kell hagyni.

    "Van egy normál linux kernel, van egy bináris utility csomag hozzá (ez a binutils) és egy szabványos könyvtár-szerkezet * (Talán system V coherent, ha hól rémlik).
    Ennek az operációs rendszernek a 'tetején' ketyeg egy VM, egy virtuális gép (ez a Dalvik) és afölött pedig egy grafikus héj. Na, ez utóbbi lényegében az android"

    Lemaradtál lazán ~1 évet. Már nem ketyeg. A Dalviknak lőttek. Az új móka neve ART engine. Egyébként sem a Dalvik felett, hanem inkább a Dalvikban fut a GUI, de azt nem árt tudni, hogy az Android a kezdetektől fogva tudja futtatni a natív kódot, mellőzve a Dalvik használatát.... Normál Linux kernellel amúgy a büdös életben sem bootolsz te be Androidot, mert teljesen más a memóriakezelése.

    Az én ismeretemmel semmi probléma nincs, de te ügyesen kerülgeted a témát, hogy takargasd a saját hiányosságaid... Ott nem a particionálás lesz a legnagyobb gond, hanem hogy fogalmad sincs róla, ez már teljesen egyértelmű, hogy Android alatt egy-egy periféria hogyan működik, vagy egyáltalán merre kéne elindulni hibakeresés szinten, hogy megtaláld mi a gond vele.

    Azt mondtad nem működik a BT rész. Megnézted már végre mit csinál a hci? Dehogy nézted meg! Eszedben sem volt... ..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák