Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz radi8tor #164 üzenetére

    Én ezt egy picivel másképp látom! :)
    Két végletet tartanék ésszerűnek. Az egyik rész az maga a nagy, úgymond prémium készülékek. Sony Xperia Z, Z1, Samsung Galaxy S4, S5, HTC One és még sorolhatnám a végtelenségig. A másik rész egy középszintű készülék lenne. Amolyan kompakt kiadás! Tehát nem HW-esen iszonyat gyenge, mint a Samsung esetében a Galaxy Pocket Neo (csakhogy egy példát mondjak), hanem igenis a rendszer (droid) megfelelő működéséhez korrekt vas legyen a gépben. Ahogy a 4S is a 6-os iOS rendszerrel baromira jól tud pörögni! A 7-essel már küszködik, de az már egy másik téma lenne! :)
    Így voltaképp létezne egy 3,5-4 colos (ebből szerintem a gyártók a 4-est választanák) és egy nagyobb 5-5,X-6-stb. méretű kiadás. Na, és nem utolsó sorban magának a rendszernek is olyannak kellene lennie, amire nem dobják be a törölközőt 18-24 hónap múlva, hogy lejárt a support... Így egyrészt lenne az emberek kezébe (szó szerint) egy normális méretű készülék mindenki számára, illetve a SW-es korrektség miatt nem lenne az, hogy a ma cirka 120-140-180 ezres telefon fél év múlva még fóliásan is jobb esetbe 80 körül eladható, aztán rá egy évre 40-60 körül. Ez gáz!
    Persze ebben közrejátszik az, hogy a gyártók okádják ki magukból a szinte egy kaptafa telefonokat és mire az egyik kezdene beválni, már jön rá a következő kiadás! Az Apple logikáját ilyen téren megértem! Ha beszállt volna a ringbe, akkor már iPhone 28-nál tartanánk 5,5-ös kijelzővel. Felesleges!
    Nyilván az iPhoneoknak is megvan a maguk hibája. Ebbe nem is megyek bele, mert nem ez a fő lényeg! Hanem az, hogy ezzel együtt az eladások igencsak azt igazolják, hogy az Apple nem cseszte el a dolgokat! :)
    Ebből pedig más gyártóknak is okulniuk kellene!

    Témánál maradva, de visszakanyarodva a topic témájához.
    A OnePlus One most még új. Mondhatni baromira szép, okos ketyere. Igen ám, de eltelik fél vagy egy év és mi lesz? Lesz OnePlus Two? :U Akkor meg az kell a népnek. Na, ez borzalmas!
    Ez egy olyan mókuskerék amit a vevők tekernek, a gyártók pedig jókat röhögnek a népen.

Aktív témák