Hirdetés

Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Vagany #885 üzenetére

    1. a külső hangszóró szerintem elég hangos, nekem az az érzésem, hogy olyan 50% körüli csengetési hangerővel is már hangosabb az N4-nél. Illetve ami nagyon fontos, hogy sokkal jobb helyre került, mert a kivezetés a telefon alján van, nem pedig a hátlapon, ami ráadásul N4 esetében egy teljesen sima üveglap, így ha sima felületre teszed le, akkor majdnem teljesen elnémítod a telefont. Ilyen probléma ezzel nincs, szép hangosan szól, bár nyilván nem erről fogok zenét hallgatni, de szerintem kihangosítónak bőven elég jó.
    2. Kezdeti állapothoz képest nagyon jó. N4-en is MC-et használtam, 4.4.2 milestone 7, ahhoz képest szerintem az O+O gyorsabb, kevesebbet gondolkodik listák (futó alkalmazások, összes telepített app, stb) betöltésekor, meg úgy eleve nagyon pörgős rendszer. Vannak olyan pillanatok, amikor úgy érzem, hogy lassan reagálna, de általában rájövök, hogy én nyomtam mellé (mondjuk sokszor megnyomva egymásután a vissza gombot az egyik mellé megy, ezért egy érintéssel később látszik reagálni a rendszer). Nekem már a N4 sebessége is tökéletesen jó volt, de ez még gyorsabb. Ráadásul 300MHz-ig lemegy gyári állapotban a SoC, így elég dinamikusan vált órajelet, ami jó az energiakezelés miatt is.
    3. Még nem volt igazán lehetőségem kipróbálni, mert most volt csak töltőn reggel, de nem egyhuzamban, mert közben néha mászkálnom kellett, de szerintem 2 óra körül/alatt lehet a töltési ideje. Amúgy ezt ki lehet számolni nagyjából a kapacitásból és töltőáramból (2A a gyári töltője).
    4. A legutóbbi (eddigi egyetlen) töltésciklust megszakította egy újratelepíés, így nem pontos érték, de olyan 70%-ról még több mint 2 és fél órát ment a kijelző, előtte úgy emlékszem még leglaább 1 óra volt benne, folyamatos telepítgetésekkel, így mondjuk összesen olyan 3,5-4 óra lehet tippem szerint az általános, persze attól is függően, hogy mire használod. Mert mondjuk csetelés nem fogyaszt olyan sokat, míg netezés közben jobban merül.
    5. A wifi nekem eddig szimpatikus, bár elég kicsi a lakás, nem tudok túl messze menni a routertől :D De stabilan fogja a jelet eddig, ebben kb semmi különbséget nem vettem észre az N4-hez képest. A GPS-t majd megnézem, de az az igazság, hogy ebben nem nagyon lesz hasonlítási alapom, mert szerintem az N4-ben a másfél év alatt egyszer nem kapcsoltam be... :B
    6. A kijelző szuper, nekem kontrasztosabbnak tűnik az N4-nél, a fekete feketébb, jók a színek, szép a képe, pixelt már az N4-en sem láttam, ezen meg szintén nem nagyon fogok :) Fényerőt én automatikuson használom, eddig nem volt vele gond, rendesen olvasható, igaz hogy nem volt mostanában nagyon napos idő erre, így igazán fényes időben nem láttam még, de szerintem már az N4 is teljesen jó volt. Amíg régebben kézi beállításon használtam, addig általában olyan 20% körülre volt belőve, este/éjjel még az is kisütötte a szemem...

    Igen, én is szoktam wifin küldözgetni, de azért az sokkal lassabb. Wifin általában olyan 0,5MB/sec körüli sebesség van csak meg, míg kábelen ennek sokszorosa.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák