Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz hejesírásó #12806 üzenetére

    Ha látnád azt a nagyapáméknál disznóöléskor használt, 125W-os higanygőz-lámpát, ami állt 3 db drótból, egy egyenesen a régi típusú közvilágítási lámpabúrába ment, a másik a gyújtótrafóig, a harmadik a trafótól a lámpáig, mindez készült 40 évvel ezelőtt, kb 30 éve nincs használva, viszont kint van a fészerben, rozsdásodik, eszi az enyészet, és mikor 2 hónapja próbaképp bedugtuk, akkor zökkenőmentesen beizzott, és ugyanúgy égett mint 40 éve.
    Szóval szerintem sikítva menekülnél, én meg tudom hogy működik, csak épp a trafót nem illik nyalogatni működés közben. Meg úgy egyáltalán nem illik összevissza taperolni.
    Ugyanezt elmondhatnám még vagy 30 féle eszközről, kezdve a köszörűtől, egész a szalagfűrészig, amit még nagyapám rakott össze. Vagy az a hősugárzó, amit szintén kb 35 éve csinált faterom, egy db hegesztett vasláb, 1 db meghajlított fűtőszál, és 2 db alumínium lemezből hajlított hőterelőből. És működik, és semmi gond vele.

    Szóval igen, én kevésbé bíznék abban a 104 ezer forintos Indesit tűzhelyben és sütőben, amit keresztanyám vett, ami jó esetben nem is kínában készült, viszont fél évvel a vásárlás után zárlatos lett csak úgy sütés közben, és vágott szét mindent, biztosítéskot, anyámkínját.

    Na AZ a tákolt szar. ;]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Aktív témák