Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz 4D4M #49120 üzenetére

    Ok, igazad van, valamennyi csavar tényleg van benne. :) Azon a néhány centin amit blankolni szoktam fel sem tűnik, főleg egy rendes utp-hez képest.

    Mérő téma:
    Az Energy fülre nem állítottam be a slimmelezer-t, továbbra is a shelly számol a hálózat felé, így kapok egy egész jó összesítőt, anélkül, hogy zsonglőrködnöm kellene a számokkal. Ráadásul elsején reggel 9-kor történt a mérő csere, így ha ezt a hónap első 9 óráját nem is számolnám, akkor se lenne nagy hatása, de mivel pontosan tudjuk ezt is, leírom: 2,48 kWh.
    Ezeket néztem:


    Ok, így van 40 percnyi eltérés, mert a fenti 23:00-ig nézi, az alsó pedig 23:40-ig, de ez elhanyagolható.
    Szóval már a betáplált sem egyezik: 23,543 vs 24,2. Ez 2,8% difi.
    A vételezett meg pláne nem: 33,379 vs 38,1
    Szerk: itt kellene hozzáadni a fenti 2,48-at, akkor így 35,859 vs 38,1. Ez már "csak" 6,2%-os difi, ami mégse 15, de szerintem nagyon sok.
    Szerk2: 33,19 kWh volt a "Hatásos vételezett" 23:00-kor. Ezzel még tovább finomítva 35,67 vs 38,1. Ez 6,8% eltérés.

    Nem tudom mit hagyok ki, mert így elsőre triviálisnak tűnik a dolog, de vagy mégse az, vagy valami nem jó.
    Ötlet esetlet ezek fényében?

    Szerk3: ja és még a karácsonyi fények is ráadásul a mérőszekrényen lévő dugaljakba vannak bedugva, amik így kimaradnak a Shelly általi mérésből. Bár nem innen látjuk el az egész utca világítását, de valamennyit még ez is "segíthet" az eon-os mérőn, hogy ne legyen annyira lemaradva, mégis összehoz azért egy látható hátrányt.

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák