Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz g0dl #3074 üzenetére

    Háát nem tudom, szerintem 1-2 hónapos nem használat alatt bármelyik nyomtató beszárad. Mivel mindegyik tinta levegőn száradó, és a fúvókák érintkeznek a levegővel, ezért a bennük lévő tinta mindenképp besűrűsödik először, aztán meg beszárad, na, hogy ez pontosan mennyi nap, vagy hét alatt következik be, azt ki tudja, ez eltérhet a különféle tintáknál, szerintem a különböző utántöltő tintáknál ez hamarabb bekövetkezik mint a gyárinál.
    De ezt a beszáradást könnyen elkerülheted, ha 2-3 naponta nyomtatsz egy fúvóka ellenőrző mintázatot, minimális tintafelhasználás, de megmozgatja a fejben a tintát.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz g0dl #3093 üzenetére

    Én legalább is nem, mert beszárad úgy is, de a legtöbb nyomtatónál lehet fúvóka ellenőrző mintázatot nyomtatni a gép bekapcsolása nélkül is, vagy ha a gépet úgy is bekapcsolod, akkor nem nagy idő egy fúvóka ellenőrző mintázat nyomtatása, és csak minimális tintafelhasználással jár. Ha esetleg csak egyszer beszárad, akkor 2-3 tisztítás kb negyed tintapatronba kerül,annyi rengeteg tintát folyat el ilyenkor.
    A legtöbb nyomtatóba van egy számláló, ami akkor növekszik a legtöbbet ha sokat tisztítasz, ez számolja mennyi tinta megy a hulladék tinta gyűjtőbe. Ha sokat nyomtatsz és alig tisztítasz, akkor évekig nyomtathatsz, ha keveset, és gyakran tisztítatsz, akkor akár pár hónap alatt is túlcsordúl a számláló.
    Csak egy példa: van most nálam egy Epson D68-as nyomtató, ennyek a számlálója 25000-nél csordul túl, na most nem tudom az istennek sem kitisztítani, úgy hogy nyomtasson minden fúvóka. Tisztításra kihasználtam belőle kb 3/4 fekete patront, meg fél színeset, és csak ennyitől, már 5000 körűl járt a számláló, amit egy programmal előtte nulláztam ki, és az eddigi összes nyomtatás csak 8000-ig növelte a számlálót a pár év alatt, amióta megvették a nyomtatót.
    Epsonoknál egy kb 2000 Ft-os szerkentyűvel resetelhető a patron, és töltés után már telinek is látja magát:)
    A lézerrel meg elfelejtheted a fotó nyomtatást.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • lamiki

    senior tag

    válasz g0dl #3099 üzenetére

    Ha nem kapcsolod ki a nyomtatót, akkor magától tisztít egyet a nyomtató bizonyos időközönként, de a legkevesebb tintával akkor is a fúvóka ellenőrző mintázat jár, az a pár vékony vonal, alig fogyaszt tintát.
    Amúgy nem értem, a számítógépet úgy is bekapcsolod minden nap, olyan nagy dolog rászánni 10 mp-et 2-3 naponta egy fúvóka ellenőrző mintázat nyomtatásra?
    Én szerintem olyan tintasugaras nyomtató nincs ami pár hónap nemhasználat után nem szárad be. A fúvókákban lévő tintát úgysem tudják hermetikusan elzárni a levegőtől, és előbb utóbb úgy is beszárad.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • Dr. COPY.

    tag

    válasz g0dl #3468 üzenetére

    Szia!

    Ez nem így működik, vagy rosszul fogalmaztad meg a kérdést. A chip egyik lényege, hogy a gyártó meg akarja akadályozni az utántöltést, ill az után gyártott tonerek, festékpatronok használatát. A másik, hogy az ilyen nyomtatók, általában nem a festékszintet figyelik és ha az kiürült megállnak, hanem a kinyomtatott lapokat számolják. A gyárban pedig belőttek egy átlag festékfelhasználást, amivel (hasamra ütök) 100 oldal jött ki. Ezután beállították a gépnek, hogy számoljon 100 oldalt és tiltsa le a nyomtatást, amíg nem érzékel új festéket. Ha te a belőtt átlagnál kevesebb festéket használsz laponként, akkor járhatsz úgy, hogy még van a gépben festék, de nyomtatni már nem tudsz amíg nem cseréled ki. Téged becsapnak, a környezetet indokolatlanul szennyezik, viszont a gyártó rendkívül jól keres rajta.

Új hozzászólás Aktív témák