Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz mr_ricsi #3429 üzenetére

    Ja igen, nem is olyan régen ettől volt hangos a magyar sajtó, talán 2 éve visszapárolták a szélvédőmosót és kommersz szeszt gyártottak belőle fillérekért,és ellátták vele a fél Magyarországot, talán 30 % körüli az alkohol tartalma a hígítatlan szélvédőmosó folyadéknak (most lusta vagyok kimenni a garázsba és megnézni).
    Igen én kevertem össze, mert az elilén-glikolt inkább a napkollektoros és az élelmiszer iparban használatos rendszerekben használják, hűtő és hőközlő folyadékként, és a vízzel korlátlanul és kiválóan keveredik.
    Akkor már egyszerűbb kunyerálni a haveroktól nyárit, és nem kell trükközni vele, vagy elég sok kocsi tulajnak van otthon ilyen a garázsba egy kicsi kimaradva. Bár én sem vettem tavasszal a Tescoból 5-600 Ft-ért 5 litert, de azért most sikerült márkásabbat vennem 2 literest 500 Ft-ért pár emberkétől való kérdezősködés után, mivel azért nehézkes már ilyenkor nyárit venni :).
    Ez azért még messze olcsóbb mint amit különböző helyeken árulnak fejtisztító folyadékként.
    Nem mindegy, hogy 2000 ml 500 Ft, vagy 30 ml 600 Ft :), és még a tintát sem oldja olyan jól sok esetben.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák