Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    Nem így kéne. Hogy 5x fogyasztás, 5x akkukapacitás+10x napelemmennyiség,
    10x--->10x stb.
    Fejekbe kéne változtatni és akkor a mostani energia harmada is sok lenne.
    Ismerek családot ahol 5 ember évi 7milla áramot, havi 3000m2 vizet és évi 50 tonna tüzifát fogyaszt.
    Ilyenből csak kis hazánkban 100ezres nagyságrend van.
    Vagy Dubai, a legpregnánsabb baromság a sivatagi sípályával.
    Amerika retteg az AI szaroktól, mármint nem az USA hanem az áramellátók mivel 2022-be 15TWh, múlt évben 29TWh volt, idénre 46TWh fogyasztást jósolnak csak a szerverek, AI farmok és egyéb ilyen nyalánkságokra.
    Ez konkrétan másfél tagállam éves fogyasztása.
    Kell ez nekünk, pesze, biztos nem lehet nélküle élni.

    Én pl. megtettem egy fontos lépést 6 évvel ezelőtt a nejlonszatyrok ellen.
    Vettem a piacon egy bácsitól 2db fonott kosarat.
    Egyébként kilógok a sorból, ma voltam lennt a faluba egy pár nyári papucsot venni és az eladó furcsán nézett rám mikor visszadtam neki a nejlonszatyrot amibe automatikusan belecsomagolta.

    A világ kajatermelésének 40%-a a kukába landol, ebből a 40-ből a harmada érintetlenül, bontatlanul.

    E-car, nem 3,5tonnás E-suv nemnem. Hanem a valóban praktikus és verhetetlen kis városi szaladgálós autó.

    Fejekbe gyerekek, a fejekbe kéne rendet tenni és máris megoldódna a kínai akku meg az összes többi probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Rowon #48 üzenetére

    Kb. így ahogy leírtad.

    Amíg a húdezöld energiát nem tudjuk eltenni a spejzba télre, vagy legalább egy éjszakára addig megette a fene.
    És ennek a módja nem a mostani litium alapú tárolás, azt nem tudom mi de ez hasonlóan zsákutca mint az E-suv.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    válasz arnyekxxx #50 üzenetére

    Ez igaz, az atom, Rowon elírta viszont pár évvel ezelőtt bedőltek rendesen mert kínjukba suttyomban elkezdték beüzemelni a fosszilis erőműveiket mert vagy ez van, vagy irgalmatlan áramimportra kényszerültek.
    Ezt ráadásul teljesen sztochasztikusan, a német energetikusoknak a napelem projekt óta nincs hajuk mert folyamatosan tépik.
    Pl. teljes grafttal megy a napelem termelés, szinte ellátja az egész országot, és jön egy 15-20 perces átvonuló felhőzet.
    Ilyenkor nagy gebasz van mert terawattokat kéne előteremteni 10 másodperc alatt, gázerőművek, és import.
    Majd elvonul a vihar, és megint ott van 2-3TW felesleg mert beindultak a PV panelek.
    Ez nem gyerekjáték és ráadásul durván sokba kerül ez az sos energia.

    Mára ez némileg rendeződni látszik de évekig volt brutál hullámzó import a németeknél.
    Export, nos azt meg a hajzkra kenhették, kinek, a franciáknak adják el a zöldenergiát mikor azoknak tt a stabil nukleáris, vagy ha mégis, pár eurócentért vették.
    Volt olyan a nemzetközi áramtőzsdén párszor hogy negatív volt az ár azaz fizettek csak ne tolják már bele a rendszerbe. A PV félhalott tárolás nélkül.

    Staikus tárolás, számolj utána, még Svájcba is épphogy megéri ahol tele vannak hegyekkel.
    Nálunk meg kéne egy pár 10 millió literes hegyi tárolót építeni, és ebbe alig lehet eltárolni.
    Pl. a kiskörei víztároló vizét ha fel-le mozgatod 500 méteren az nem fedezi Budapest 1 éjszakai energiaigényének 30%-t sem.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Narxis #55 üzenetére

    Erről vitatkoznék veled.
    Még Norvégia, Izland és még pár ország sem teljesen megújulóból látja el magát pedig nekik a természeti adottságaik toronymagasan verik egy átlagos országét.

    Németország vagy bármelyik ország perpillanat nem tud megállni a saját lábán csak kizárólag megújulóból.
    Amit felhoztál hogy pont rosszkor jött az orosz gázcsap elzárása, az bármelyik időpillanatra igaz.
    Nem fedezni fogják magukat megújulóból 100%-ban hanem más forrásokhoz nyúlnak, máshonnan fogják beszerezni a fosszilis tüzelőanyagokat.
    Vagy mint írtam durván import áramra szorulnak, ráadásul teljesen random kiszámíthatatlan mértékban.

    Olyan hogy éjjel-nappal télen-nyáron kizárólag megújuló, az egyelőre a rózsaszín utópia kategóriába tartozik, némi scifi beütéssel.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Barret001 #57 üzenetére

    Magánvéleményem hogy nem akarnak egy teljesen bizonytalan forrásra támaszkodni amit a másik fél bármikor korlátozhat.
    Ezért nyitnak sokan az alternatív megoldások felé, azaz mástól veszik valamint a saját szénkészlet irányába.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz arnyekxxx #62 üzenetére

    Szerintem téves :K
    Emlékeim szerint még Izland is csak valahol 80%-nál jár megújulóba, Norvégia meg talán 50-60.
    Lehet azóta ez változott de pár éve így volt.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz arnyekxxx #66 üzenetére

    Ok köszi, mint írtam pár évvel ezelőtti adatok voltaj a fejembe.

    Viszont az adottságaik egyedülállóak, azért nem mindenhol adott ez a bolygón.

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Narxis #65 üzenetére

    Okés, viszont én nemcsak ezt feszegettem hanem egy átlagos európai állam lehetőségeit.
    Amik nem teszik lehetővé egyelőre a teljes megújulókra támaszkodást nagyméretű tárolás nélkül.

    Erre nekem 16-17 éve volt egy ötltem akkor több fórumon kinevettek.
    Majd csodák csodájára megjelentek V2H és V2G villanyautók amibe így már van perspektíva.
    A tél ezekkel is nagyon necces.
    Nekem van egy hobbiprojekt félszigetüzemű rendszerem és a tapasztalatom azt mutatja hogy november közepétől december január és február fele gyakorlatilag nulla.
    Ezen bukik el a PV teljes használata. Hogy mivel egészítik ki, szélerőmű teljesen megbízhatatlan időben, víz az teljesen egyedi adottság, a többi is.
    A szaldó tarthatatlan, marad a tárolás csak az még sehol nincs használható méretben és évszakokat soha nem fog áthidalni.

    Vagyis mankónak mindenképpen a nukleáris marad az én magánvéleményem szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    válasz Attila0 #70 üzenetére

    Utolsóra,
    az utóbbi 70 évben a 0,7-1,5kW teljesítményű hálózati aszinkron motorok semmit nem változtak hatásfokba, 80-85%.
    Fűnyíró fronton (home, otthoni) megjelentek a gyors fordulatszámú ún. porszívómotoros fűnyírók, ezeket aki kitalálta előtte ment volna a Dunának.
    Max 4-5 de jellemzően 3 évet bírnak, kiolvad a meghajtott tengely csapágy, elszakad az ékszíj, meghal a 9-10ezret pörgő motor a poros környezetben.
    Vagyis a kolléga azzal hogy 30 éve nem vett fűnyírót, nagyot tett az ökolábnyom kisebbítéséért. Ugyanez nem mondható el egy "modern" készülékről.
    Ha a 30év alatt 100 kilowattórával többet fűnyírt, az bőven belül van a 30 év alatt 10 fűnyírót kellett kidobni mert szar költségétől.
    és jóval kevesebb az előállítási lábnyom is és nem terheltük 10 kidobott eszközzel a hulladéklerakót.

    Ha a BLDC motoros frekvenciaszabályzott motorokról beszélsz azt aláírom, az nagy ugrás viszont ezeket az ipari hajtásokba használják nem egy fűnyíróba. Ilyet mezei fűnyíróba én még az életbe nem láttam mivel 4-5szörösére dobná az árát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák