Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tailor74

    őstag

    Sziasztok!
    Ide is be írom ,mert a saját topikjában nem tudnak tanácsot adni
    Adott a következő gép:
    Giga F2A88XM -D3H lap
    A10-5800k proci
    Windows8.1 op. rendszer
    Eddig direkt vga-val használtam a gépet ,amit eladtam ,és gondoltam ,amíg megjön az új ,használom az apu igp-jét ,hisz azért van ...
    D-sub csatlakozót használok ,mert ilyen bemenet van a monitoron... Külső vga-val tökéletes a kép a kábelen ,tehát az biztos jó..
    De az alaplapi D-sub csatlakozót használva ez fogad:
    Ha elindítom a gépet ,és be lépek a biosba ,egy szétcsúszott bios kép fogad...
    Ha windowst indítok ,a boot-olás alatt a windows logo is szét van csúszva ,de utána a kezdő képernyő már rendesen jelenik meg..... csak: 1920x1080-ban hiányoznak a képernyő szélei (tálca ,szélső ikonok stb.) , 1600x1050-ben fér el minden a képernyőn...
    A biosban igd van beállítva , forced módban 512Mb memóriával ,minden más "optimized default" állapotban van ,mert tegnap már clear cmos-t is végrehajtottam...
    A magam esze szerint ez az alaplapi vga csatlakozó hibája lehet,hiszen ha a proci igp része ment volna tönkre ,semmilyen képet nem adna... :U
    Érdekelne a véleményetek ,mert mindkét alkatrész garanciás ,de melyiket küldjem el egy 3-4 hetes üdülésre (gariztatás) ??
    :R

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Új hozzászólás Aktív témák