Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    veterán

    válasz edeleny #60585 üzenetére

    Szerintem ebbe nem kell többet belelátni, mint ami. Ha szabálytalan a rendszer, akkor a leírt dolgokat kockáztatja a kolléga. Ennyi. Ez egy előjel nélküli kijelentés, leírták már itt sokan (szakmabeli is). Nekem nem fáj, hogy ő visszatermel, csak ne éljen abban a hitben, hogy ez így szabályos, és nem lehet belőle baja. Mert lehet.

    #60586leslieke

    Kell neked figyelned, hogy az autódon a gumiprofil elérte-e már a kopásjelzőt? Pedig nem vagy autószerelő. Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de ha üzemeltetsz egy műszaki berendezést, az kötelezettségekkel jár.

    [ Szerkesztve ]

  • 313313

    addikt

    válasz edeleny #60585 üzenetére

    Én 2-3 hónapja a Fronius-os HMKE-et hibázgatom le. Mert minden második HU régió helyett 50hz-ra van állítva, az meg 264-ig engedi az invertert....

    Én írtam mát 6kwh betáplálásra is jegyzőkönyvet miútán átvettem a visszwattos rendszert visszatáplálósba.

    Múlt héten mesélte az ügyfél: képzeljem el 830.000 ft kötbért számlázott ki neki az elosztó, mert elfelejtette a telepítő kikapcsolni az invertert miután felprogramozta azt. Pechére olyan villanyórája volt, ami mérte a 280-át és volt benne párszáz kwh átvételkor...

    Egyik kolégám (elosztónál dolgozok) apja kapott 100.000ft kötbért, mert rosszúl volt az invertere beállítva és 253 voltnál nem állt le, okos óra bemérte, bünti ment ki autómatikusan.

    Szerk.: Azt meg halkan jegyzem meg, hogy akinek lakossági szerződése van, az anyagi haszon szerzésre nem használhatja a villanyt. Házban működő fodrász, manikűröa, könyvelő, tervező, webshop, illetve a home office is ilyen.
    Aki ilyet csinál otthon annak külön villanyóra kellene céges tarifával ;)

    [ Szerkesztve ]

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Új hozzászólás Aktív témák