Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz gorbep #60572 üzenetére

    Ettől még a szolgáltató referencia nélkül nem fogja tudni megállapítani, hogy már eleve túlfeszültség van-e a hálózaton.
    (Az óra adatai alapján azt viszont igen, hogy termeltél-e túlfeszültség meglétekor, vagyis közvetett információja mégis lesz.)

    Szomszéd mérőihez is csak akkor tud viszonyítani, ha megoldható, hogy garantáltan azonos időpontról érkezik a minta, amelyikből látszik, hogy tőled jobbra és balra alacsonyabb a feszültség.

    ...viszont úgy emlékszem, inverterek terén 10 vagy 15 perces időszakra vonatkozó átlagfigyelés szokott lenni, vagyis vígan termel az még 254 V feszültségnél is, amíg nem csúszik ki a 10-15-perces csúszóátlag a 253V-os érték fölé.

    Kérdés, ezt mennyire veszi figyelembe a szolgáltató, mert, ha nem, akkor jól beállított rendszer esetén is lesznek meglepetések.
    Talán van lehetőség "abnormal" feszültségszintet beállítani 253.1V-ra, amikor az inverter "lecsapja magát", viszont akkor termelés gyakorlatilag nem lesz, az inverter viszont vélhetően elég hamar távozik az örök vadászmezőkre...

    A teljesítményfüggő visszaszabályzásnak is kell némi idő, és, ha elég gyorsan ingadozik a hálózaton a feszültség, azzal sem megy sokra az ember... nem beszélve arról, ha simán van túlfeszültségben a rendszer termelés nélkül is.

    "Kezeli" vajon a szolgáltató az inverterek által figyelt csúszóátlagot, vagy ezzel is az ügyfeleket fogják szívatni?

Új hozzászólás Aktív témák