Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz Fifi #6777 üzenetére

    Igen, ha van hozzá jogosultságod. Ha nincs, akkor szólj a telepítőnek, hogy adjon.

    (#6776) Fifi
    Takarékbankokra mostanában nagyon sok panaszt hallok (más téren leginkább). Olyan, mintha Bp-en változtattak volna valamit, és most nem nagyon akarnának hitelt kihelyezni... :(((

    (#6778) kardkovacsi
    Teljesítmény optimalizálókkal akár minden panel lehet másmilyen! :K
    Sztringinverternél a sztringekben célszerű az azonos napelem, lehetőleg egymástól nem túl nagy időintervallumban gyártott (pl. 2 külön szállítmánynál már pár mA eltérés simán lehet) - de lehet csak én vagyok ilyen maximalista :B

    (#6774) Őstermelő
    Miért? Korábban már írtam: "fogj egy A4-es lapot, fogd meg a hosszabb oldalának 1/4 és 3/4 részénél (ahogy a napelemet helyesen kell rögzíteni), feszítsd meg (mintha frankón lenne rögzítve), és lebegtesd meg a karod! A papír nem egy merev dolog, de még így sem veszít a felület a tartásából! Most fordítsd el a lapot, és a rövidebb oldalát "rögzítsd", és ugyan úgy rázd meg! Azt tapasztalod, hogy a közepe be fog hullámzani! Most ezt képzeld el a tetődön, 1,6m2-es felületen, olyan idióta orkán erejű szélben, ami szokott időnként lenni! Ugyanis a napelemekre a szél vákuumhatása sokkal nagyobb terhelést bocsát ki, mint a hóterhelés! Szóval az így rögzített, és nem megerősített oldalfalú napelemekre bátran rá merem mondani, hogy előbb-utóbb (több év múlva) hajszálrepedések fognak megjelenni!"
    2013-ban beszéltem erről egy gyártóval, és azt mondta, hogy lehet így rögzíteni, de akkor szóljunk rendelés előtt (közvetlenül a gyártótól vásároltunk), és akkor megerősített oldalfalú napelemet küldenek! Jah, és akkoriban még 45mm volt a falvastagság, ma meg 35mm, de van már 30mm is! (Anno, mikor megjelentek a 2x1m panelek, azokat pl. 3(!) sínre kellett pakolni!) Persze azóta fejlődtek a bordamerevítések is, de én inkább biztosra szoktam menni ;)

    (#6767) tuzpenge
    Ahogy a többiek is írták, még ideális tájolás esetén is célszerű túlméretezni (kb.20%-ot szoktam ökölszabálynak mondani), és akkor még minimális a vágás, és maximális a termelés.

    (#6756) kardkovacsi
    Az inverter szoftveresen korlátozva van. Persze ez gyártó-függő (Huawei SUN2000-20KTL pl. 22kW-ot is enged), de egy 6000-es Fronius inverter elvileg nem adhat le 6,3kW-ot! Ha mégis, akkor ott valami el van állítva (szoftveresen ezt a megfelelő kód birtokában lehet mahinálni), vagy azt is el tudom képzelni, hogy amikor az országválasztó volt (nem a nyelv!), akkor nem a "HU - Magyarország" lett beállítva, hanem olyan ország, ahol ez megengedett.

    (#6738) joghurt
    Korábban már erre a kérdésre is kifejtettem a saját véleményem:
    "Soha nem értettem, hogy miért nem tetszik valakinek, hogy a kivitelező kér előleget. Azért itt az ember milliókról beszél, és a megrendelő lecsekkolja a kivitelezőt, meg ilyen-olyan biztosítékot kér, meg számon-kéri, hogy mit csinált tavaly, meg mi mással foglalkozik még, de a kivitelező egy személyi igazolványt se merjen elkérni, mert az ütközik a GDPR-al, meg mi az, hogy előleget mer kérni, tán nem bízik meg benne, vagy nem elég a szava? Kicsit el van billenve a mérleg, az az én magánvéleményem - mondom ezt úgy, hogy poroslábú alkalmazott vagyok, akit nem érint a dolog. Van, aki nem akar fizetni, van aki fizet, csak épp fél-másfél év múlva. Persze a vállalkozónak az ÁFÁ-t rég be kellett fizetnie már. Egy kis cégnél ez akár likviditási gondot is jelenthet. Egy nagyobb cég nyilván tud várni, vagy épp behajtatni, de érted...
    Az én szememben, aki nem akar előre fizetni legalább 27%-ot (ÁFA), az nyugodtan sétáljon tovább, sőt, én a felét előre kérném, a másik felét meg utána. De ez én vagyok, ez az én véleményem, nálunk is másképp gondolkodnak a cégvezetők. A parkokat pl. felépítettük először, és csak utána adtuk el, így már nem volt min gondolkodni..."
    Amikor még aktívan HMKE-ztem, akkor az ország legnagyobb biztonságtechnikai cégénél voltam (konkrétan egyedül nagyobb az a cég, mint a piacon a többi együtt, és semmi hitele, semmi lízingje, semmi tartozása nem volt soha, tehát igen-igen tőkeerős cégről beszélünk), akkor is 50%-ot elkértünk normál esetben előre! Egy-két kivétel volt (pl. Fundamenta projektnél, vagy 3 részletű fizetésnél, stb), de ezt leszámítva soha senkinek nem volt baja azzal, hogy pénzt kell adni azért, amit megrendel. Igaz, nálunk elég egyértelmű volt, hogy nem szaladunk el...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák