Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    Némi fejetlenséget tapasztalok az Mk-tech -nél. Ma jöttek felszerelni a plusz napelemeket, de a kutya se szólt ide.
    A felmérő ember azt mondta a tetejére teszik a paneleket fektetve, most mégis mellé rakták. Eddig 2x5 volt egymás mellet, most alul van 7 db, felül meg 5. A kötés ugyanígy maradt 5-7 felosztásban stringenként. De ha jól tudom ideálisabb lenne a 6-6 db panel az inverternek. Csak ez esetben ugye hosszabban kellett volna kábelezni. Érdemes vele foglalkozni? Mert ugye jönnek még és akkor majd kábelt cseréltetek velük.
    A felmérő ember külön kiemelte hogy őnáluk a panel alatti vezetékeket odakötegelik a sín rendszerhez. (nálam sajnos az eredeti kivitelező leszarta ezt) Hogy a meleg cserép és a légmozgás miatt ne sérüljenek a vezetékek. Erre fel ők ugyanígy csinálták meg. Minden vezeték a cserépen van.
    Sajnos nem jelezték előre hogy mikor jönnek és nem voltam itthon.
    Szerelés után tudtam beszélni ügyintézővel és utólag számlázzák az egészet.
    A szüleimnek bekérték az inverterre az előleget, most meg kiderült hogy nincs meg csak szeptemberben lesz. Pedig előzetesen arról volt szó, hogy készleten van az inverter. (2,5 kw SMA) Van egyáltalán olyan cég aki azt csinálja ténylegesen amit megbeszélünk?

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák