Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz senki68 #21072 üzenetére

    Mivel az áramszolgáltató nem ellenőrzi a betáplált teljesítményt, így sokkal egyszerűbb azt mondani, 2.5KVA és kész.
    És a smart meter amit felraknak, az meg csak úgy van? :U Megmondja az, csak nézni kéne, nem? Valamint pont ezért előírás már most (a pályázatban), hogy később a szolgáltató bele tudjon nyúlni az inverterbe messziről, tehát ha akarja, leszabályozhatja majd akár 1000-nél.

    Én meg azt nem értem, mikor 5KVA volt a határ, akkor miért nem merült fel ilyen aggály?
    Igen, ez egy teljesen jogos kérdés.

    Továbbá azt se értem, ha neked ez aggályos és kicsi , miért nem váltasz 3 fázisra?
    Mert pályázatosdi, és 3 fázis halálfölösleges lenne (és simán pénzkidobásnak tartom, még akkor is, hogy nem az én pénzem lenne). Csak telepíteni megelőző fogyasztás alapján lehet csak, plusz fogyasztást viszont hiába tudnék később rakni rá, az enerhiatékonyság, a megtérülés, a kevesebb CO érdekében (bojler a kombicirkó helyett, úgy, hogy még saját pénzből rakatok fel plusz panelt ), azt meg már nem fogom tudni megcsinálni, mert értelmetlenül bekorlátoznak az inverterrrel.

    #21073 313313

    Az engedélyezett inverterek közt gondolom nincs olyan tipus, ami tudja azt amit szeretnél. Tehát magától visszaveszi a teljesítményt 2,5kW-ra visszatáplálásnál.

    Fronius tudja. Még akár azt is, hogy soha nem táplál vissza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák