Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Paris

    tag

    ,Sziasztok,
    Ehhez a 250 - 253V feszültség témához kérdés, hogy ez ennyire para napelemes rendszereknél?
    Vagy ez is olyan , hogy ha mázlid van és nincs sok rendszer a környéken meg nem nagyon ratyi a hálózat akkor valószínű nem lesz ilyen gondod?

    Mert ez még úgy is para, hogy ha a szomszédnak van napeleme az is áttolhatja hozzám a "túlfeszt" akkor ez a jövőre nézve eléggé aggasztó.

    Laikusként most, hogy árajánlat kérések státuszában vagyok ez nem túl megnyugtató, hogy kifizetek egy rendszerért milliókat meg veszek háztartási eszközöket több százezerért és majd a napelem rendszerem vagy a szomszédé miatt (kis túlzással) évente vehetek majd új mindent.
    Azért ez akkor nem hangzik túl jó bulinak, hogy ami megspórolok azt költhetem eszközökre.
    Pláne ha készenlétben otthonról dolgozom és elfüstöl az eszközöm, a feladatom nem tudom ellátni és még jól ki is rúgnak. Jó ez most a költői túlzás, de legrosszabb forgatókönyvnek sajna még elő is fordulhat.
    Illetve akkor a cégek miért nem ajánlanak kapásból valami túlfesz védelmet a rendszerekhez?
    Meg most jut erről eszembe , hogy a fémkeretes napelem milyen jó lehet ha becsap a villám. Jó az alapból is kárt okozhat a ház elektromos hálózatán ha nincs napelem, de így egyből visz mindent ha még is.

    [ Szerkesztve ]

    ''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

Új hozzászólás Aktív témák