Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prozodus

    őstag

    válasz prozodus #76086 üzenetére

    SZÁMHORDOZÁS: Izgultatok? :D
    Hát, nem sikerült...
    Legszívesebben feladnám rejtvénynek, h miért, de úgyse találjátok ki...
    NEM, nem emelet, nem ajtó...
    Egy óra telefonásgatásomba került, h kiderítsem, miért... Voda, Yeti, odavissza hívogattam őket, a vodások legalább kedvesek és segítőkészek voltak, a yetis meg unott és undok...
    Szóval, a Voda hibázott, de ott legalább mki meg akarta oldani. A Yetinél csak némi jóindulat kellett volna a szemétkedés helyett...
    Nade, menjünk sorban: Szóval tegnap este smi, be is aludtam korán, de hajnalban se volt még smi, úh délelőtt felhívtam őket. Mondja a vodás, h a Y visszadobta, h a közterület neve nem stimmel. Leellenőrizzük, betűről betűre végignézettem vele, minden helyesen írva. Hívom a yetis üfsz-t, rém undok kelletlenül, de hajlandó megnézni, betűről betűre stimmel, de beleolvassa, h kötőjel. Na, itt megszólalt a csengő a fejemben... Mert helyesen kötőjel, de nekem ez annyira evidens, h eszembe nem jutna beleolvasni, de mivel ugye az utcanévben kellett a hibát keresni, csengetem újra a vodát... Hát, igen, nincs kötőjel... Ebbe az egy rohadt kötőjelbe volt képes a Yeti belekötni, mikor minden adat stimmel, jó, h a gatyaméretem nincs meg nekik, de azért én nekik nem vagyok én...
    Innentől kezdve gondolnád, h egyszerű a dolog, mert azt mondja a vodás, h ő nem fér hozzá, menjek be, és ott átírják, mert ő csak a kozponti rendszerben látszó utcaneveket használhatja, amiket felajánl a rendszer, amiket online is kiválaszthatsz a regisztrációkor, de ott ugye kötőjel nélkül szerepel, és ezért került hibásan a rendszerbe...
    Najó, bemegyek, még jó, h volt alkalmam, oda nem is sokan járnak, keveset kell várni... Meg hiába, mert az ottani ügyintéző se fér hozzá mélyebben a rendszerhez, neki is csak kötőjelmentesen megy... De ezek legalább meg akarják oldani, úh kikutatták, kinek kell szólni, és most miattam belenyúlnak a központi rendszerbe :D
    Elvileg ez olyan ügy, aminek 2h alatt meg kéne lennie, és ígérte a srác, h hív, amint megvan, és nem kell újra bemennem, és újraindítja a felfüggesztett számhordozást.
    Azt amúgy a telefonban is mondta a csaj, h sms-ben újra tudom indítani, nem kell elölről kezdeni, SZH sms-ben a 1270-re.
    Úh 4 órája várom, h hívjanak, még egy órát vannak ott az üzletben, de tartok tőle, h hiába hívnám őket, még nem oldották meg... Nyilván nem olyan nehéz egy utcanevet beletenni a listába, csak hát, vszleg 2féleképpen sem szerepelhet. Akkor viszont az összes kötőjeltelennek át kell írni kötőjelesre, stb, stb...
    Szóval kinéz pár nap kötbér... Nem mintha az vígasztalna, de amennyi időm most ráment erre, nem lesz egy egetrengető órabér... Ettől viszont lettek kérdéseim: Hol kell jelezni, h igényt tartok a kötbérre? Hogyan fizetik ki a kötbért? Bár a legjobban nem is a kötbérnek örülnék, hanem ha ehelyett megcsinálnának vmit, amit max méltányosságból lehetne kérni. Nekik nem kerülne pénzbe, csak pár perces munkába, de nekem örömet szereznének vele.

    A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Új hozzászólás Aktív témák