Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    válasz darvinya #7923 üzenetére

    Azért a kettő nagyon nem ugyanaz.

    Iphone-t használok, de gondolom más OS-re szintén vannak forgalomszámláló appok, amik függetlenül attól, hogy a forgalmat mi generálja, MÉR. Így maximálisan tisztában vagyok vele, hogy hol járok.

    Ráadásul a "böngészés" nagyrészét úgynevezett célszoftverekkel végzem. Tehát vagy olyan, ami a hireket szedi össze nekem egy csokorba tetszőleges forrásból, vagy az időjárás szintén tetszőleges módon, de beszélhetek pl a műsorujságról, ami szintén egy app....

    Ezek nem médiatartalmak, mégis oda fogja számolni a telenor, mivel nem a megszabott böngészőn keresztül lett generálva a forgalom....

    És ez bizony óriási különbség....

    Arról nem is beszélve, hogy ezen adatforgalmak eltörpülnek az ún. "média" jellegűektől. A havi forgalmam 70 %-a ugyanis biztosan ebből ered. Értsd: youtube, netrádió, stb. És nekem ez ugyanannyiban van, mint annak, aki 150 mb-nyit használhat ebből. Én ennek a többszörösét tudom magaménak egy hónapban.

    Tehát a véleményemet tartom. Követhetetlen és kiszámíthatlan, ahogyan azt a Telenornál kitalálták. Megnézném, hogy hány olyan felhasználó van, aki még sosem lépte túl pl a médiakeretét... (mert gondolom a Telenor ehhez szükséges mérőeszközt nem bocsát rendelkezésre...)

Új hozzászólás Aktív témák