Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B.i.L

    senior tag

    válasz asdf_ #37296 üzenetére

    Hálásan köszönöm az építést,a hozzászólást.A személyes konkluzív,de tárgyalás szintű felmondás eredményeképpen. :R

    Ma voltam bent,de máshol,mint eddig.A megoldás:a rendszerben regisztrálja a felmondást,8 napos határidővel illeszti,a külömbözetet(ami a szla. zárási ciklus és a felmondás időszaka alatt létre jön,jóvá írják*ezt nem tudom hogy,de természetesen a szla.zárás napján már nem fogom használni ezt az előfizetésem,természetesen becsületből)visszadják.A másik előfizetésem a szla.zárást követő 2.napon lett aktíválva,ergo buktam 1 havidíjat (kb 6.ezer.-ft),de még mindig jobb,mint a kötbér,ami egy Samsung Pocket Neo 11.ezer jó magyar forintért,két év hűséggel.Hogy ne csak jót írjak: a második előfizetésem után sem kaptam az EHT 134.§ (14) bekezdése alapján sem értesítést.Mivel az előfizetés lejárta után a törvény úgy rendelkezik,hogy az megszünt-nek minősül,ellenben a szolgáltatói magatartással,ami a szolgáltatás határozottról - határozatlan idejűvé válik.De mivel a szerződésben (ÁSZF) határozott - azonnali,vagy 8 napos határidővel(fentebb),vagy határozatlan idejű (számlás vagy újgenerációs kártyás)8 napon túl és 30 napon belül élhet a szám használati jogáról.Arról egy szó sem esik,hogy személyesen is érdeklődésemre(kíváló kontaktom volt a telenorba,kiléptek,szült :)) ),hogy a szla.zárás elött jelezzem minimum 8 nappal.Ez tény.Telefonos érdeklődésemre az is tény(remélem kikérhető a felvétel,amennyiben nem sértek semmit sem a hozzá szólásommal),hogy szintén 8 napos határidőt szabtak meg de 30 napig,azaz mindenképpen kötelez további 1 havi előfizetői kötelezettségre,illetve a szolgáltatás igénybevételére,ellenben továbra is a szerződésben foglaltak szerinti szolgáltatást nyújtja(ez persze pozitív).Erre a kérdésre a konkrét válasz volt.Így hát várom a fejleményeket és mivel két előfizetésem van,másfajta megoldást nem találva (törvénytisztelő révén)megpróbálom másképpen érvényesíteni a jogaimat(ha van,ha nincs).
    Elnézést a hosszadalmas mementóért* a tény és hozzá állásom nem negatív,hanem csak nem értem a sok információból az igaz utat keresve.

    Horgászni mentem...B.i.L

Új hozzászólás Aktív témák