Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landsmann

    addikt

    válasz tomp #11499 üzenetére

    Erre én is. De nálam egyelőre úgy áll a helyzet, hogy a februárban kivéreztetett két kártyás szám után az idén még megy egy harmadik is. Bár 13400 Ft-ot kellene elcsicseregni róla októberig. Szóval a fő számom, amio előfizetéses, a célom az, hogy én egy kanyi extra adót sem fogok fizetni ennek a szélhámos bandának. Nem a szolgáltatóra értem, mert megértem őket, hogy nem akarnak két extra adót fizetni egyszerre. Őket is megszívatták rendesen, mert nem arról volt szó, hogy nekik kell majd fizetni. Az utolsó pillanatban sutyiban döntötte el pártunk és kormányunk. Na kérem szépen, ha az eddigi áfa bevétel nem volt elég, akkor tőlem július 1-től még ennyit sem kapnak. Első körön lemondom az 5 perc után 0 Ft-ot, (pedig az első pillanatban rendeltem meg és azóta is folyamatosan élt) aztán pedig a július 11-ei számlazáráskor a számlás előfizetésemet átváltom kártyásra. Egyrészt ugye az állam bukja az 5 perc után 0 Ft áfáját, másrészt nem pofázok havi 10 percnél többet, így extra adót sem fizetek. SMS-t, MMS-t eddig sem küldtem, tehát ezen a szokásomon semmit sem kell változtatnom. Illetve annyit, hogy roaming közben, illetve ha határ közelében vagyok, akkor szépen átdobom a telőt a külföldi szolgáltatóra és onnan küldök SMS-t. Már most is olcsóbb a roaming SMS mint a belföldi, de júliustól tovább csökken az ára. Mondjuk ezt akkor játszom meg, ha a roaming SMS-ekre nem vonatkozik az adó. Volt ilyen felvetés. Én amúgy is keveset telefonálok, úgyhogy nem lesz nehéz nehéz tovább zsugorítani.
    Azt hiszem az a kajsza szemű igen melléfogott a dolgoknak. Nem sok percet kell ahhoz visszafogni az adó bevezetése után, hogy nagyobb m,értékben csökkenjen az áfa bevétel, mint ahogy nőne a 2 Ft-okból az extra bevétel. Ismét egy átgondoltalan, kapkodva meghozott törvény szem és fültanúi lehetünk. De én ehhez nem aszisztálok.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák