Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Katicza

    tag

    válasz BossBoss #100059 üzenetére

    Az is érdekelne, hogy telefonnal mit mértél 5G esetében és majd mit fog tudni biztosítani a modem. Nálam ahol a nappaliban lesz a router (jelenleg ott a 4G-s), azon a helyen telefonokkal 1399,6 Mbps átlag letöltést és 117,9 Mbps feltöltést mértem. Ezt úgy, hogy mindhárom telefonnal volt 15-15-15 mérés a legkülönfélébb időszakokban. A lakás minden pontján, padló, plafon, több betonfalon át a legeldugottabb helyen is minimum 5-600 Mbps volt (ez ad okot az optimizmusomra). A térerő mindig maximum volt. Ha megvan a router akkor a tv box szintén kábellel fog csatlakozni a routerhez, ahogy eddig is, és a wifi tableten és laptopon lesz használva. Tv használata közben nem várok nagy változást, azzal eddig sem volt semmi gondom, egyedül a bezuhanás időszakában voltak akadások, volt hogy megállt az adás egy egy pillanatra aztán ment tovább. A laptopba egy tp-link 1300 Mbps-os usb adaptert vettem. A minimum elvárás, hogy legyen folyamatos netem, és a mostani 4G-t meghaladó legyen. A 4G nagyon sokáig szépen teljesített. 100-160 Mbps körül de néha mértem 220-230-at is, a rekord 232 volt. Aztán egy hónapja bezuhant 5-10 környéke, majd amikor az 5G beindult, 2-2,5 hete, akkor beállt 40-80 Mbps körülre, néha éri el csak alsó hangon a 100 Mbps-ot. Szóval ha lesz 300-500 Mbps akkor boldog leszek, a feltöltés nálam annyiban számít, hogy van amikor nagyobb videókat (4-15 Gb) kell feltolni a netre, vagy egy komplett fotóalbumot (2-5 Gb). Most elfogadható idő alatt felmegy, örülök, hogy megszabadultam a voda/upc kábelerdőtől, ott nehezen ment a feltöltés (tudom mostanában ott is emeltek), így ha lesz 100 körül akkor tényleg minden szép és jó lesz :) Tisztában vagyok semmi sem lehet tökéletes, de maradok örök optimista. :)

Új hozzászólás Aktív témák