Hirdetés

Aktív témák

  • #01758976

    törölt tag

    válasz Flow #4202 üzenetére

    Bár D70-et sosem fogtam,de azért írnék pár objektívebb mondatot is az eddigi benyomásaimról.Eddig csupa általánosságra használtam,családi képek,táj,porté meg többnyire statikus dolgok.Jól is hozott szinte mindent,portrét bel és kültérben,tájképben sosem hibázott,családra is ok,és én az épületekkel is elégedett voltam.A menü nagyon jó és részletes a gyors rész nagyon tud kéz alá dolgozni,a fogása is nagyon jó a grippel.Nemigen cseréltem volna,ha minden marad a régiben,bár izgatott mindig is D200 és már a D300 is/főleg/,de pénzből élünk.Nálam minden ok volt addig míg nem kezdtem el kutyákat fotózni.Ez már sok kérdést hozott,de ezekkel nem untatnálak.Térjünk a tárgyra,az én hibáimat szemléltetném.
    Példa:Kültér kora délután hol süt,hol felhő,erősen változó.Fő beállításaim:iso fix 400,AF-C,középre súlyozom,IQ NEF+JPEG fine,vagy csak fine,sorozat,WB autó.És ilyenkor jöttek a bibik,azt már megszoktam,h a 70-300VR és 80-200 ,ha más indokokból is,de elvérzik.Ez van pont.
    Ám mondjuk egy hatos sorozatból 2 kép erős alexpós,és teljesen más a wb,de tökre,na ez már sok volt./Sajna nem tudom megnézni hanyas sorozatokból,mert a hdd-m beszart./
    Szóval az én esetem elég speciális,gyorsan változó fény,hosszú sorozatok.Most,h kiírtam ezt magamból tisztán látom.Rinya ez a részemről semmi más.Azért a héten bemegyek az artworkbe.

Aktív témák