Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4C

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Segítséget szeretnék kérni fejhallgató vásárlásban.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    -Utcán. vonaton, szobában.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    -Zenehallgatás, zeneszerkesztés, játék.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    -20-25 ezer Forint.
    4.) Új vagy használt?
    -Új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    -Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    -Zárt.
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    -Tiszta hangzást szeretnék. Jó mélyeket, amely nem megy a többi frekvenciatartomány rovására.
    8.) Honnan vásárolnál?
    -Magyarország.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    -Telefon, számítógép, multieffekt.

    Előre is köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni. :R

  • 4C

    csendes tag

    válasz OPiiPO #80100 üzenetére

    Ennyiért elég jónak tűnik a technikai paraméterei alapján. Köszönöm az ajánlatot! :R

  • 4C

    csendes tag

    Tisztelt Urak!

    További segítséget szeretnék kérni fejhallgató vásárlás ügyében. :) Korábban már írtam a topikba, és kaptam is egy kimondottan jó ajánlatot arra vonatkozóan, hogy mi az ami számomra megfelelő lenne:

    Pioneer SE-MS5T

    Halogattam a vásárlást egy kicsit, és közben olvasgattam, nézelődtem. Aztán arra az elhatározásra jutottam, hogy kicsit fentebblépnék, és a 20-25 ezres limitemet 40-45-re emelném.

    Ezek után a választásom két fülesre esett:

    Beyerdynamic Custom One Pro Plus vs Sony MDR-1AM2

    A technikai adatok alapján nagyjából tudom mi az eltérés a kettő között, de mégse tudok dönteni.

    Ennek oka a következő: mindkét fülesben tetszik valami, és mindkettőben nem. Egyik sem volt még a közelemben sem, szóval csak a gyártói adatok, és az olvasottak alapján tudok mérlegelni. Ebben szeretném ismételten a szakértő Urak segítségét kérni. :) Röviden, hogy én mit látok a két kiválasztottból.

    Beyer:

    Tetszik a robosztus, masszív felépítés. Nagyon tetszik, hogy a basszust akusztikailag lehet benne vezérelni. Tartósnak néz ki. Ami nem tetszik, hogy viszonylag régi konstrukció, gondolom nem annyira jó telefonokhoz mint a Sony. Pedig sajnos hetente egyszer szeretném magammal vinni egy hoszabb utazásra.

    Sony:

    Tetszik a kifinomult, egyszerű, és szép design. :D Sokkal könnyebb is az egész, úgyhogy ez tuti jó lenne utazás közben. És ha jól vettem ki a leírtakból, akkor akár telefonálhatok is vele. Míg a Beyer-hez külön mikrofont kell vennem. (?) Ebben nem vagyok biztos. Sokan azt írják, hogy nincs igazán basszusa. Kérdés, hogy mihez képest.

    A felhasználási terület egyébként természetesen zenehallgatás, filmnézés, játék. De emellett a zeneszerkesztés, a zenélés is jelen van hobbi szinten. Külső hangkártya hajtaná meg, valamint egy multieffekt gitározás esetén.

    A mostani fülesem már vagy 15-20 éve nyüstölöm, az egy Philips SBC HP200. A fejpántja már törött, nyekereg-nyöszörög, és az egyik oldal kezd kontaktos lenni. Szóval megszolgálta már az idejét. Alapvetően nem szól rosszul, 15KHz-ig hallom benne a hangokat (43 éves vagyok) lefelé meg a 16 Hz-es dübörgés is hallatszik, 15 Hz-en már "kattog." Ezt remélem nem a fülem csinálja. :DDD

    Ha a fentebb említett fejesekben jártas hallgatózó tudna segíteni a döntésben az jó lenne. :R

  • 4C

    csendes tag

    válasz fehér_ember #80717 üzenetére

    Sejtettem, hogy erre a kérdésre nem nagyon érkezik majd válasz. :) Ezt meg is értem, mert két tök különböző dologról kell dönteni. És ezt a döntést nekem kell meghoznom. Aztán a puding próbája a hallgatás, ahogy itt mondani szoktátok. :D Egyértelműen a legjobb megoldás az lenne, ha mindkettőt megvenném. De sajnos ez nem áll módomban, úgyhogy úgy döntöttem, hogy a szívemre hallgatok, és megrendeltem a Beyert. :K Ha nem jön be, amit nehezen hiszek, akkor tanulópénznek is kiválló lesz. Mert a Sony sokkal újabb, többet tud, és jobb szolgáltatásokat nyújt minden téren. Van tiszta jövőképe, ami nem is akármilyen. Szóval ha az eszemre halgattam volna, akkor a Sony-t rendeltem volna meg. Tudom, a legtöbben erre azt mondanák, hogy "Ok. Boomer". De mindegy. Majd meglátjuk mi lesz. :)

  • 4C

    csendes tag

    "Nem jelent semmit, hogy később jelent meg a Beyer. Nem túl bonyolult szerkezetek a fejesek, gyakorlatilag az összes dinamikus ugyanúgy működik, hangszóró téren sincs óriási innováció (legalábbis ebben az árkategóriában), stb, stb. A jövőképes dolgot meg csak simán nem értem. :)"

    Köszönöm! Igazából pont ez az, amit tudni szerettem volna. Marhára nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal, de így már megnyugodtam. Nyugodt szívvel búcsúzom a Sony-tól. :) A jövőképben meg az olyan "újdonságokra" gondoltam, mint pl "360 audio". Mikor egy software elemzi a fülünk formáját, és ehhez állítja be a legjobb hangzást, stb...

    "Ha elolvasod a Beyer leírását ehhez a fejeshez, akkor látod, hogy épp telefonokhoz tervezték, utcára. Ezért is a szabályozható basszus, ami zajban degradálódik, otthonra viszont nem kell."
    Semmi baj nincs a választásoddal."

    Szégyen szemre elakadtam a technikai paramétereknél, és ezek alapján, valamint a robosztus felépítés miatt ezt inkább egy studio fülesnek képzeltem. De nagyon jó ezt is tudni, és ez megerősít abban, hogy jól döntöttem.

    Köszönöm Mindenkinek! :R

  • 4C

    csendes tag

    válasz mcs #80745 üzenetére

    Akkor nyilván nekem is megfelelne a Sony a basszus tekintetében. Egyébként pont az volt az elképzelésem az új fülessel kapcsolatban. hogy a mélyek ne menjenek a többi frekvenciatartomány rovására. Ami a hordozhatóságot illeti, utcán nem sokat lenne rajtam, inkább csak buszon, vonaton. De mindegy. Elvileg ma megyek átvenni a Beyert, aztán majd meglátjuk milyen szépen muzsikál. :))

  • 4C

    csendes tag

    Beyerdynamic Custom One Pro Plus első benyomások, kb fél óra után:

    Pro:
    -Robosztus felépítése ellenére jól néz ki. Sokkal jobb, mint a képeken. :DD
    -Egész jó a hangszigetelése.
    -Hallom a hangokat 16 Hz alatt is. :DDD

    Con:

    -Nagyon szorít, alig bírtam egy dalt végighallgatni, mert azt hittem szétnyomja a fejem.
    -Elég nehéz a régi fülesemhez képes, pedig méretileg kb ugyanaz a kategória.
    -A basszus kapcsolót qrva nehéz állítani, a két végpont között kisebb eltérés van, mint hittem.
    -A kábel vezeti a hangot, összevissza surrog a füles bal oldali része, ha mozgok.
    -Kásás, színtelen, dinamikátlan hang. (Gondolom be kell járatni.)

    Most inkább letettem, aztán úgy megy rajta a zene. Van hangja rendesen, Jó, mert úgyis vágytam valami passzív megoldásra, hogy ne kelljen folyton bedurrantani a hifit ha meg akarok nézni egy rövid videót. De ha feltekerem a hangerőt, akkor torzít. A Philipsnél ezt nem tapasztaltam, mondjuk az nem ennyire hangos.

  • 4C

    csendes tag

    válasz fericske #80766 üzenetére

    Jó kérdés. Mivel 20 Hz-re mondják az az emberi hallás alsó határát. Egy "headphone test" videót néztem, ami 10Hz-ig megy le, azt végig hallottam. De majd kipróbálom egy rendes freqvencia generátorral is. A régi fülesemen ami már vagy 15-20 éves, azzal csak 16Hz-ig hallottam a hangokat lefelé, aztán már csak kattogott. Viszont fölfelé ennél is ugyanúgy elvágódik a hallásom 15KHz körül, mint a régi fülesemnél.

    Az "erősítés gyengesége" ellen mit ajánlanál? Vegyek jobb külső hangkártyát, vagy egyebet? Számítógéppel lenne összekapcsolva a füles legtöbb esetben.

  • 4C

    csendes tag

    válasz Ribi #80770 üzenetére

    Ezen én is gondolkodtam, hogy ez vajon tényleges hallás-e, vagy érzékelés. Mindegy, mindenesetre örülök, hogy nem kattogás jön belőle 15Hz-től lefelé. :C Amúgy egy Behringer UM2 Euphoria külső hangkártya van most a gépemen, ami nem nagy szám, könnyen elképzelhető, hogy az csapja le a magasabb tartományokat.

Új hozzászólás Aktív témák