Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz kiskornel #7583 üzenetére

    A törőéket idézőjelben az AF szenzor előtt lévőre írtam. ;) Se a 20D, se az 550D nem segíti elő a mattüvegcserét, úgyhogy nem is forszírozom, bár kipróbálnám hogy viselkedik különféle vázakon, különféle obikkal (mikor csippan, mikor látszik élesnek, mikor lesz valóban az a kép).

    Igazából mindössze 1db M42-es obim van, egy Pentacon 29mm f/2.8, szerettem volna egy társasági objektívet (érsd: söröző, teázó, félhomály, haverok, események megörökítése) és ez tűnt a legolcsóbb megoldásnak. Egészen addig amíg nem találtam rá egy rekesz hibás Sigma 28mm f/1.8 apróhirdetésre. Az AF működik, a rekesz a felhasználás miatt nem számít, és 10 rugó volt. Azóta nem is használtam a Pentacont, a Sigmának 1.8-on élesebb a rajza mint ennek 2.8-on... imádom, és filmezésnél is nagyon laza. :)
    Összeállt egy elég jól használható "obipark", úgyhogy már jó ideje befejeztem a gyűjtögetést, szinte a szokásos összeállítás: alap-zoom, tele-zoom és két fényerős fix. 18-55 IS, EF 70-210 f/4, 28 f/1.8, 50 f/1.8. Olcsó és türelemmel jól használható objektívek (no usm).
    Amire vágyom M42-ből esetleg az egy 135mm f/2.8 és egy Peleng 8mm :D (bár akkor már ott az új Samyang 8mm hasonló áron) De egyelőre nem engedek a technomán énemnek, jó a mostani csapat, ezzel is meg tudom lőni amit akarok. :)
    [/anekdotázás]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák