Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gF

    senior tag

    válasz Iomega #22357 üzenetére

    Az már egész baráti ár. Én is nézegetem most ezt az obit, de elég ritka, hogy ilyen áron kínáljon valaki egy jó állapotú 24-105mm f/4L IS USM-et.

  • Monya78

    veterán

    válasz Iomega #22357 üzenetére

    APS-C váz mellett használnád a 24-105 obit akkor kimarad a nagylátó gyújtótávod...
    Utazó zoom kategóriában, biztos hogy jó lesz ez Neked?

    Két obi között nagy képminőség különbség nincs, csak a fix fényerőben, felépítési minőségben erősebb az L-es.

    Két obi közül helyedben maradnék a 18-135 STM mellett...

  • csacsi77

    senior tag

    válasz Iomega #22357 üzenetére

    Nekem volt mindkét obim, így személyes tapasztalatokról tudok beszámolni.
    A 25-105-ös egy igazi L-es darab. Nagy, nehéz, robosztus, öröm megfogni és használni. A képminőségével az én amatőr szintemen semmi baj nem volt. LR-ben néztem a torzításkorrekciót, nagyon keveset tett hozzá a program. Én CA-t sem nagyon vettem észre.
    A nagylátó része tényleg hiányzik, bár lehet vele élni. Simán fotóztam vele lakásban egy szilveszteri bulit és nem éreztem hátrányát, viszont egyszer egy utca látképet már nem tudott befogni, ahol pont nem tudtam hátrálni a forgalom miatt. Vagyis egyéni tolerancia és használat függő a nagylátószög kérdése.
    70D-n nagyon remekül működött, gyors volt és nagyjából pontos, néha enyhe front fókuszt vettem észre, de az javítható lett volna finomhangolással, de nem nagyon zavart, így nem foglalkoztam vele. Élőkép alatt is jól és gyorsan fókuszált a Dual Pixel AF miatt, de a folyamatos fókuszt nem az USM-nek találták ki videó alatt, szinte nyögött szegényke a másodpercenkénti állítástól, így azt inkább hanyagoltam.
    A 18-135 STM-ről csak jókat tudok leírni, szerény véleményem szerint ez a Canon legjobb elérhető árú zoomobjektívje. Gyors, hangtalan és pontos fókusz jellemzi, nagyon jó általános átfogással és még a nagylátóról sem kell lemondani. Picit torzít az igaz, de az LR remekül kezeli. Videózásra egy álom volt az STM miatt, 700D-vel is jó, de 70D-vel volt az igazi.
    Én a helyedben vennék egy 18-135 STM-et és fotóznék vele egy darabig. Aztán eldönteném, hogy melyik gyutáv
    ami tetszik és sokat használok és arra keresnék egy nagy fényerejű fixet. Az STM-et meg meghagynám utazgatásra, videóra és általános célokra.
    Egyébként nem hinném, hogy 24-105-öt lehetne kapni 120-130 eFt-ért (hacsak nem egy nagyon lelakott darab, lopott, vagy kell a pénz esete forog fenn). Lesz az inkább 170-180 és még azzal is jól jársz.

    Öreg fater megoldja!!!!

Új hozzászólás Aktív témák