Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz Chosen #7965 üzenetére

    Hidd el igazuk van a fórumtársaknak, tapasztalatból mondom. Régebben vettem egy soligor állványt 10k-ért, 3kg bír papír szerint. Semmi baj nincs vele, évekig használtam nagyobb kompakttal, tökéletes volt. Most Canon 500D van, Tamron 17-50 és egy CZJ Pancolar M42 obi szokott rajta lenni, nem merem magára hagyni ha rajta van a gépem, ez így már pont a biztonságos stabilitás határát súrolja, szerintem. A minap egy helyen akartam patakot fényképezni, ott ahol fel tudtam állítani az állványt előtte volt pont fél méter mélységben a patak vízgyűjtője kis tó szerűen kialakulva, percekig gondolkoztam, hogy fel merjem-e tenni rá a gépet. Végül is megtettem, de a karom bele volt akasztva a gép nyakpántjába. És az alatt a pár perc alatt izzadtam is rendesen. Nincs vele gond, megtartja a gépet, de nagyon érezni rajta, hogy ez nem az ő kvalitása. Azt meg, hogy szeles helyen fényképezzek már el is felejthetem. Jók ezek az olcsó állványok - egy darabig még én is használni fogom - de hamar ki fog jönni a hátrányuk, bizonyos helyzetekben, és az már nem fog annyira tetszeni.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák