Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz jap #4728 üzenetére

    Valahol azt olvastam, hogy a keresőben lévő fókuszpontokat ha élesnek és kontrasztosnak látjuk, akkor a dioptriakorrekció megfelelő. Ez most igaz vagy sületlenség? Persze af esetében ha a gép helyesen dolgozik együtt az obival akkor nincs gond. Mi van mf esetében? Ha a szememhez igazítom a keresőt akkor a képet láthatom élesnek, viszont nem biztos, hogy éles lesz az elkészült kép.

    Más probléma. Az a helyzet, hogy nálunk a lakásban mindenütt energiatakarékos izzók vannak, ezekkel viszont állandóan WB gondjaim vannak, nem tudom a wb-t belőni rendesen. Ahhoz meg még eléggé kezdő vagyok, hogy a Photoshopban 100% beállítsam. Minimálisan tudom korrigálni, de nem az igazi. Ez valahogy eddig kimaradt, az előző kompaktom neonfényes beállítása teljesen használható volt. Eddig csak a beépített vakuval derítettem, ez sokat kompenzált a pisis fényen, de sokszor kiéget apró részeket, mivel telibe kapja a témát. A szürke lapos mérés megoldás lenne? Ehhez milyen árnyalatú szürke kell? Egy ilyen eszköz használata megoldást jelentene? Expodiskről láttam még teszteket, de az meg túl drága ahhoz, hogy itthon a cicákat lekapjam néha.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák