Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Gondwana #3522 üzenetére

    Mandínerből derítésnél szem előtt kell tartani, hogy a visszaverő felület csak a saját spektrumában veri vissza a fényt. Tehát a zöld fal vagy plafon zöld fényt ver vissza, ami a barna szekrényről visszajutva rendesen elviszi a fénymérést mínuszba...Ezért kell (két :D ) kézzel korrigálni. Ahogy láttam, itt ilyen jó 2-2,5 Fé-s alexpók voltak ami tényleg sok, de a 40D is tud ennyit ha nem figyel rá az ember (tudom, mert 3 db 40D vázam van ;) ).

    Egyébként néztél exifet, mielőtt feltöltötted a képeket? Mert akkor magadtól is rájöttél volna, mi a gond. Manuális beállításokkal fotózál: ISO 400, 1/60, F4...Miért várod, hogy a gép kijavítson, ha nem engeded meg neki? A vaku is csak bizonyos határok közt tud kompenzálni (nem tud önmagánál nagyobbat villanni). Ezt úgy lehetett volna szépen megoldani, hogy ISO 1250/1600, 1/40, F4, és a vaku ízlés szerint visszavéve, csak derítésre. Úgy a környezeti fények is megmaradtak volna, sokkal természetesebb lenne a kép hatása. :U

    A harmadik meg, hogy indirekt vakuzásnál "AVERAGE" fénymérést érdemes beállítani, amint már leírtam... :U

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák