Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killerjohn

    addikt

    válasz kiskornel #3464 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot, nézek ilyen objektívet, de én is a HD cam felé hajlok... azt az egyet nem értem, hogy akkor mi a ***-nak tesznek bele movie rögzítési módot, és mi a ***-ért reklámozzák, hogy az milyen jó az embernek :) eddig kb 6 kilót költöttem el a gépre, és röhej, hogy vehetek még egy papír nehezéket a családi eseményekre :) Mellesleg egész jó képek sikerülnek a "kapáslövésekből" is: be van állítva a wb, autofocus, vaku, iso, minden a szoba viszonyaira, és hát ugyebár a 8 hónapos kisfiam miatt a legtöbb kép idebent készül. Ha lesz napsütés, akkor odakintre is megkeresem a legjobb beállítást, aztán had szóljon. Persze igazad van: ezek nem profi képek, és nem lesznek valszeg a flickr kezdőlapjára kiválasztva, de leszarom, én csak annyit akarok, hogy ne "compact" minőségűek legyenek a családi fotók hangyafocival és CA-val a fél képen ;) Én csak azért kérdeztem, amit kérdeztem, mert reméltem, hogy tudtok mondani egy objektívet, amivel "kapásvideózni" lehet, de most már látom, hogy ilyen nincs. Egy kis HD cam-nak az asszony is jobban örülne, mert már eléggé ki van a búrája, hogy a "jó kis compact" gép helyett egy 2 kilós tengeri szörnyet kell használnia a "kapáslövésekhez" (persze azért a gyönyörű képeknek ő is örül).

    Hogy értsd: nem csak (fél/)profi fotósok akarnak fényképezni, hanem családos, casual emberek is. Aztán akkor van a szívás, ha a compact gépek minősége nem felel meg, a dslr gépek meg a minőségi képért cserébe kényelmetlenek. Ez olyan, mintha nem lenne csak 2 féle autó: lassú és kényelmes Trabant, meg gyors Ferrari szögekkel az ülésen. Aztán ha Picassot akarsz, akkor dögölj meg :D

Új hozzászólás Aktív témák