Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbkmachine

    aktív tag

    Csak bejelentkezem, mert szerelembe estem. Írtam korábban, hogy újra vettem egy 70-200L f4 obit. Alkalmi használatra szántam, a régit azért adtam el, mert nagyon ritkán vettem kézbe. Az új viszont már megvan 3hete és nem vagyok hajlandó levenni a vázról. Annyira jó képeket készít, hogy nem tudok betelni vele. A 24-105L és az 50es fix azóta elő sem kerültek. Néha felrakom a 10-18-at, de húzom a számat, pedig annyira nem csinál rossz képeket, de a 70-200 után mindenben csak a gyenge képminőséget látom. Még a 24-105L-ben is. Mivel a kezdő 70-es gyutáv eléggé lekorlátoz a telénél, így új dolgokat kezdtem fotózni. Street és "riport" fotózom. A fejemben is átbillent valami, mert korábban nem használtam ilyesmire a 70-200 obit, ezért is adtam el. Most viszont teljesen új témákat találok vele és alig tudom letenni. Nem érdekel már a tájkép sem. Az épületeken is a részleteket kezdtem el fotózni és olyan perspektívák nyíltak meg előttem, amik eddig nem érdekeltek. Summa, ha van egy olyan obi az ember kezében, aminek nagyon elégedett a képi világával, akkor képes még a korábbi megszokásoktól is elszakadni. Már csak egy hasonló képminőségű obit kell keresnem közép zoom-ban a 24-105L helyett. Mit javasoltok? Ami hasonló képminőségű, mint a 70-200L, de legalább 17-18-ról indul? Az sem gáz, ha rövid a "vége". 17-40L f4 milyen lehet? Hozza vajon a 70-200L f4 képminőségét? Vagy olyan gyengécske, mint a 24-105L? Használt valaki 17-40L f4-et? Tapasztalat?
    A Tamron 17-50 2.8 stabi nélküli gondolom meg sem közelíti a 70-200-as képminőségét? Abból indulok ki, hogy volt Canon 17-55 2.8 IS obim is, de az egy hulladék, horror áron! Ennyi pénzért ilyen gyenge obit nem is értem hogyan árulhatnak Canonék! Lehetetlen éles képeket lőni vele. Az éles alatt a tűélest értem, ami az árához mérten dukálna hozzá, ehelyett ilyen kitobi minőségű képeket tud csak készíteni, csak horror áron teszi mindezt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák