Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz Vrtboy #26516 üzenetére

    Ha jót akarsz magadnak, eladod azt az objektívet és spórolsz hozzá hogy tudj venni egy minőségibb objektívet. Ha mindenképp fix és 50mm körüli, ott az 50/1,8 de bátran merem ajánlani a 60/2,8 macro obit is, ami használtan 60-70 között pörög és olyan a rajza már 2,8-on is mint egy álom, a fókusza villámgyors és nekem legalábbis halál pontos 70D-n az LV-n és a keresőn keresztül is.

    (#26517) FLx A 70D-hez csak annyit, hogy az évek óta halálra idegesítő mellé ment a fókusz, vagy nem igazán éles agybajaim egycsapásra megszűntek, ahogy használatba vettem ezt a vázat. Még a fiók mélyére mélyen eltett 50/1,8 Pentacon M42 objektívem is elővettem, amivel korábban képtelen voltam a keresőn keresztül pontos fókuszú képet készíteni, olyan szintű eltérés volt az LV és a Keresőben kapott fókusz visszajelzése között. Ezen a vázon boldogan konstatáltam, hogy immáron nyugodtan használhatom, éles lesz minden képem ezzel az obival is, már 2,8-ra rekeszelve is (1,8-on sajna bár éles, de nagyon lágy a képe) bár a 60/2,8 mellett igazából semmi szükségem rá.

Új hozzászólás Aktív témák