Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • majom2

    senior tag

    válasz Zoli bácsi #1588 üzenetére

    sajnos teljesen egyetértek. én is így gépvásárlás előtt néztem h mennyi gond van a canon-okkal mostanában. és nem egyszer megfordult a fejemben h kiszállok az egész történetből, eladok mindent és nikonra váltok. persze az a legvalószínűbb h semmi baja nem lenne a leendő vázamnak és tök boldogan kattintgatnék még egy csomó évig vele, de ha esetleg mégsem így sülne el az elég kellemtlen lenne.
    a másik ami elgondolkoztat, h hosszú távon nem látom mit is akar a canon az aps-c -vel. nekem mint formátum tetszik mert egy elég jó kompromisszumot ad minőség és hordozhatóság szempontjából. ugyanakkor már a mostani canon-ok is 15mp-esek... és ez eléggé elkeserítő a jövőre nézve, mert világosan látszik h ők a mp-ek ész nélküli szaporítását tartják az egyik stratégiai fegyvernek. most már tényleg meg kéne állni ebben az őrületben, és a mennyiség helyett végre a minőségre is oda kéne figyelni. de persze a canon-nak nem érdeke a minőségi (a mostaninál alacsonyabb zajú) érzékelő fejlesztése, mert akkor kinek adják majd el az extra drága nagy-fényerejű obikat? nameg a sok kismókus akkor már nem az ő dobozukon látná a legnagyobb számot. micsoda presztízsveszteség lenne! nyilván beépített image stab sem lesz soha, hiszen kinek kellenek utána az aranyáron adott IS obik - persze ebben a nikon is benne van nyakig, legalább is ami az IS-t illeti. szóval egyre kevésbbé látom h én mint user miért támogassam a saját szivatásomat.
    bocs mindenkitől az offért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák