Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lara258

    csendes tag

    válasz beldeczki #496 üzenetére

    Sziasztok!

    Vasárnap vettünk egy MyAudio Tablet Series8 816DCC készüléket, aminek az volt a leírásában, hogy 3G kompatibilis. Van egy DIGI-s mobilnetünk, ami a Telenor (Pannon) hálózatához kapcsolódik. Rádugtuk a tabletre, kérte a pin-t, beütöttük, de hiába próbáltunk a nethez csatlakozni, nem ment. Nekünk sem lehetett új APN-t hozzáadni, az APN-ek listája full üres volt. Ekkor találtam rá erre a Fórumra, és olvastam, hogy sokan vannak ilyen problémával, hogy nem tudnak új APN-t hozzáadni, mert nincs mentés gomb. Párom kollégája adta az ötletet, hogy a probléma valószínűleg az lehet, hogy a stickben le van tiltva a flash memória hozzáférése. Ugyanis, nem nekünk kell hozzáadni új APN-t, és nem a tabletnek kell megjegyeznie azt, hanem a sticknek. Tehát a sticknek kellene az APN-t eltárolni, de mivel a flash memória le van tiltva, így nem tudja.

    Letöltöttünk egy programot (vagy vigyétek be a szolgáltatóhoz, hogy oldja fel a stick flash memóriáját), a neve DC Unlocker 2 Client 1.00.0460. Ezzel kiválasztod felül a stick márkáját (nekünk ZTE). Alatta maradt auto detecting. Rámentünk a keresés ikonra, megkereste, majd rákatt az unlocking-ra.

    Ezután csatlakoztattuk a latophoz a sticket, és láss csodát!!! Felismerte az APN-eket, az APN lista máris megtelt 4-5 APN-nel, kiválasztottuk a DIG-netet, pár másodperc, és volt net!!! (Természetesen a mobiladathasználatnak be kellett lennie kapcsolva.) Újbóli használat alkalmával már teendőnk sem volt, ugyanis automatikusan csatlakozott a korábban kiválasztott APN-hez, és pár 10 másodperc után volt 3G net! :)

    Remélem ezzel tudtam segíteni azoknak, akik hasonló problémával küzködnek. Engem személy szerint nagyon bosszantott a dolog, hogy nem lehetett rajta 3G netet használni! De mostmár: probléma megoldva! :)

Új hozzászólás Aktív témák