Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flipperfun

    csendes tag

    válasz Mezcal #2 üzenetére

    Sokat olvastam mostanában ezzel a tablettel kapcsolatban a fórumokon , szinte mindent, ami érintette a témát. Ez több ezer hozzászólást jelent . Mivel ezekből több információt is kaptam a döntésemhez , ezért most itt próbálom visszaadni a közösségnek első tapasztalataimat.

    A Myaudio10 1008B készülékkel jó két hete szemezek. Korábban is néztem már tableteket Navon 7, Navon10, DPS 9 , iPAD és iPAD2 , de ezt a Myaudiot az ára feltünővé tette. Mit is kaphatok nettó 25 pénzért? Az első amit kipróbáltam a TESCOban az egy fehér hátlapos darab volt . Annál találkoztam az érintőképernyő enyhe pontatlanságával, de számomra még az elviselhető kategóriába maradt.Akkor azt nem vettem meg ,mert nem rendelkeztem elég információval , de tegnap jött a helyi TESCOba új szállítmány. Ezek a darabok már ezüst hátlappal bírnak így vettem is egyet belőle.

    Az A9 1,2Mhz-s proci 1GB/8GB hardver szerintem több mint elég. Pár éve még hasonló teljesítményű laptopokat használtunk. Ráadásul a tablettel szemben állított követelményeim , mint email, fórumolvasás YouTube nézés , esetleg pár játék - ki is meríti az ellátandó funkciók listáját. Anno a korábbi notebookokon is több funkció futott , így számomra a vas elegendő lehet. A szoftvere Ice Cream. Gyakorlatilag az első benyomásaim alapján a telefonom (iPhone4) és a fent említett tabletekhez képest az ikonok görgetése , a zoomolás semmilyen kívánnivalót nem hagy maga után, folyamatos szép. Az IPS kijelző hiánya sem tragédia , szerintem egyedüli felhasználónál nem igazán jelentkezik az előnye.

    Amit a hozzászólások alapján rögtön kipróbáltam : A készülék működik-e, wifi rendben van, Adapter működik (műszerrel) adpter tölti a készüléket. Ugyanis több 7" Myaudiót vittek vissza töltési hibával ide a helyi Tescoba , mint kiderült az adapter hibája miatt. Egyébként nem egy különleges adapter 5V 2A egyenáram. Én ezért nem adtam volna vissza az egész cuccost.

    A fórumokban említett töltés alatti sípolást sem az adapterből sem a készülékből nem tapasztaltam. A csíkozódást egy helyen vettem észre a menü alatt de ez korábbi tapasztalatom alapján szoftver (programozási )hiba , mint hardveres probléma, de egyáltalán nem zavaró .

    Összességében elmondhatom , hogy belépő szintű tabletnek , illetve átlagos igényekhez ,ajánlani tudom. A hardvere megfelelő szoftverezése folyamatos akadásmentes használatot tesz lehetővé, Kijelzője szép , jól olvasható , karakteres. Súlya , mérete alapján hordozhatósága akár egy kisgyermek számára is elfogadható. (Nekem a 8 éves gyermekem is fogja használni) mindenképpen egy jövőt mutató készülék ár/érték arányban.

    Sejtésem alapján érdemes ezt az ezüst hátlaposat keresni (Bár lehet , hogy már csak ez lesz elérhető) , mert mintha finomodott volna a készülék. Erre utal az is , hogy a Tesconál a korábbi :Myaudio 1008B S alatt futott a mostani : MyAudio 1008B alatt fut a Tesconál és más a termékszáma is.(De lehet , hogy ez csak elírás - ugyebár ennél súlyosabbakal is találkozhatunk) Figyelem : ezért van ahol 34990 -ért adják! Én reklamáltam , így a szórólap alapján bruttó 32990-ben kaptam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák