Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marc71

    csendes tag

    Hali. Nekem tegnap érkezett meg a kicsike. Mázlim volt, tegnapelőtt láttam, hogy 1 db fekete van a usersnél, meg is rendeltem, szerda reggelre ki is hozták.

    Eddig borzasztóan meg vagyok elégedve. Abszolút tetszik, nem gondoltam volna, hogy ennyire használható. A billentyűzet kiváló a maga méretében, alig kisebb mint a 15.4-es notimé. Kicsit több az "Fn"-es kék gomb, de talán pont ezért rakták jobb szélre a ctrl-helyett (felcserélve, ahogy többen panaszkodtak). Engem is zavart eleinte, de kezdem megszokni.
    A képernyő is remek, kicsit szokni kell hogy csak 600 sor, de az 1024 abszolúte korrekt visszintesen. A 10 coll pedig pont a használható képernyő alsó határa szerintem.
    Teljesítményre nincs panaszom, semmivel sem lassúbb, mint a Pentium M-es acer travelmate-em. Igaz abban csak 512 ran van.

    Jelenleg is a Windről írok, miközben rá van dugva egy usb-s WD Passport (erről megy az mp3), meg egy külső creative hangkártya, és két lejátszó progi fut (a sajátján, és a creative-on). Épp aláfestő zenét szolgáltat két helyre egy kiülős "kocsmában"...
    Emellett meg megy a skype, és az opera browser. Szóval, meg se nyekken, teszi a dolgát multitaskban. Ja, és hihetetlen csendes és "hűvös"...
    Aki eddig meglátta, mindenki odavolt- meg vissza. Hihetetlen "must have" érzést vált ki a masina, szép fényes (egyenlőre :) ) birodalmi feketében. És amikor megfogják, hitetlenkednek, milyen könnyű. Jah, kérem aki csak a 15.4-esekhez van szokva... És itt értik meg élőben, súlyt-méretet tapasztalva, miért is jó ez a gépezet.

    Az akkuját teszteltem, hát attól nem vagyok elájulva. 2-2.5 órát bír, bekapcsolt wifivel, kikapcsolt kamerával, fényerőtől függően. Azt mondom inkább, max. két órát lehet számolni. Ennél spec többet tud a feljebb említett "nagy" Acer-em. (3 óra minimumon)

    A kijelzővel kapcsolatban viszont meg kell említenem, hogy (bár biztos én nem láttam még sokféle notit) ilyen erősségűt nem igen látni máshol. Maxra állítva simán olvashatő napfényben, teraszon, kertben, stb. Ez nagyonjó, eddig egy notim sem tudta.

    Hirtelen ennyi.
    Pár kérdésem lenne még:

    - A webkamerával lehet valamit mókolni? Én nem találtam semmi progit hozzá, igaz a skype azonnal felismerte/használta. De csak úgy magában jó valamire?
    - A blutooth-ot hogy kell használni/bekapcsolni? Erre még nem volt időm rájönni..

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Alukard #2144 üzenetére

    Kösssz.
    Szóval keressek a kamerára progit? A winden nincs ilyen?

    Az fn-f11 meg nem a wifi? Legalább is azt hittem...

  • Marc71

    csendes tag

    [B]Azért azt ne feledjük, hogy a wind ~ 99.000 -es árában benne foglaltatik egy jogtiszta winXP is...
    A vr-pr200/201-esben meg 137.000-ért nincs.
    Egy jogtiszta XP sima halandónak ~ 15-20 ezer pénz.

    Így nézve a 137 máris 150-157 ezer, ami azért nem 100...

    A Wind meg kb. 80-85 ezer pénz "csupaszon".
    [/B]
    Csak a tisztánlátás végett.

    Persze lehet mondani linux meg egyebek, de sokaknak ez is szempont.

    Én is sokáig vacilláltam a 12 collos sub mellett, de rájöttem, a jelenlegi 15.4-esem meg asztali gépem mellé, nekem már nem érné meg az, mert ugye minek?

    Viszont az tény, hogy akinek - nincs/nem volt/nem akarja tulajdonképp annyit hurcolni - laptopja, annak nem biztos hogy a wind kell.

    Első laptopnak, ha másra és hosszú távra tervezel, imibácsi féle 12 collos msi-t ajánlom, engem megyőzött a tesztje amit írt.

    De ha csak netezni, msn-ezni, gépelgetni, zenélgetnikell, akkor fölösleges a plusz ~ 50K.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    Most is a Wind-ről írok... Nos, alig egy hete van meg a kis gép, de annyit elárul a "feeling"-jéről a dolog, hogy azóta be sem kapcsoltam az asztali gépem, és a 15.4-es notimat sem nagyon (2x cd-t kellett írnom).
    Egyszerűen hihetetlenül használható, és használatra csábító masina. Szinte "mondja" a kis empire black; "gyere kapcsolj be, kapj fel, netezz egy kicsit velem"... :)
    Ágyon hasalva, fotelban süppedve, teraszon kávézva, tévé előtt műsort nézve, konyhában egy szendvics mellett... WC-be menet :)) Na, oda már mondtam "neki", nem viszlek!

    Szóval nagyon egyben van. Úgy kell magamra szólnom, elég volt már a böngészésből! De amikor annyira egyszerű csak felkapni, és bárhol, bárhogy elindítani...

    Ebben maximálisan közrejátszik a - igaz nem túl bonyolult - dizájn, és anyag (még ha nem is különösebben minőségi), ami "olcsósága" ellenére korrekt.
    Meg a könnyűsége, és a még pontosan eltalált használható felület. (billentyű-kijelző)

    És a legfontosabb, a hihetetlen csendessége, zajtalansága, és "hűvössége".

    Ehhez képest amikor bekapcsolom a 15.4-esem, mintha egy erőmű indulna el minden zajával együtt. Egyszerűen az fél óra után már zavaró, nem is beszélve a méretekről.

    Szóval ha ennél zajosabbak és melegebbek lesznek a konkurensek, engem nem érdekel a kicsivel jobb/erősebb/satöbbib dolgok.

    Ez az ami a Windet (annyi más mellett) naggyá teszi - mondom ezt több napos szinte folyamatos használat után. Én magam sem gondoltam volna, hogy ez mennyire számít.

    Namost ez nyilván ömlengésnek számít a Wind-ről... Mert az is! :DD

  • Marc71

    csendes tag

    Nos. 3 hete van meg a Wind-em, ezt nevezhetjük akár "hossz(abb)ú"-távú használatnak is. :)
    Főleg, hogy szinte 7/24-ben megy a gép. Van egy asztali "nagy" gépem, meg egy acer travelmate pentium M-es "nagy" notim is, de gyakorlatilag egyiket sem kapcsoltam be sűrűn, max 1-2 cd-dvd írásra. Ez azért sokmindent elmond a használhatóságról...

    Munkára is használom a Windet (zenélek róla egy koktélbárban), azaz egy mixelő program meg egy lejátszó-adatbázis program fut rajta gyakorlatilag minden este. Élőben mixelek rajta az egyik hangkártyán, míg a másikat belehallgatásra, szerkesztésre használom párhuzamosan. (egy SB külső hangkártya USB-ről). Emellett az adatok egy külső vinyón vannak, onnan használom őket. (zenék egy WD Passporton). És zokszó, akadás nélkül megy minden. Közben meg, ha épp nem kell kevergetni, netezek mindezek mellett, jó pár tab-al az Operában.

    Hajnalban-napközben meg megy a torrent rajta - gyakorlatilag alig kapcsoltam még ki.
    Egyébként letöltő gépnek ideális éjszakára, mert semmi hangja, meg sem hallom a szobámban, ha megy - márpedig megy, töltöget ezerrel. Persze nem óriási adatmennyiségre van tervezve, de egypár dolog töltésére, seed-elésére elég a belső vinyó is, ha meg kell a hely, rákötöm az egyik Passportot.

    Ja, és vágni, szerkeszteni, konvertálni (zenéket) is kielégítő, persze a Pentium M azért combosabb e téren, de kisebb műveleteket is a Winden végzek, simán megy a háttérben letöltés és netezés mellett a konvertálás. Kicsit lassul csak tőle - persze kinek mi a kicsi, és még nem zavaró lassulás.

    Szóval működésre még nem volt panaszom, borzasztóan kielégítő számomra.

    Ergonómiailag szinte tökéletes a méretéhez képest. A tapipadtól féltem kicsit, de nincs okom panaszra. Ráadásul a synaptics tényleg jól konfogolható, ha meg pontos műveletek kellenek, még mindig ott az usb-s egér. (pont elég a 3 usb - 1 egér, 1 hangkártya, 1 vincseszter - és mindet kiszolgálja, kábé 45-60 percet még így is elmegy akkuról!!)
    Míg az acer-em már sikongat a Passport-ra, hogy kevés a kraft az usb-ken. (Ott ki is kell húznom az egeret pl.)

    Mechanikai sérülés szerencsére nincs rajta, mondjuk én - valami megérzésből lehet :) - alapon, kezdetektől a saját nejlonzacsijába rakom szállításkor, aztán a tatyóba.
    Mondjuk vadászok továbbra is valami kicsi, praktikus táskát, amibe a töltő is elfér. Ha a teljes zeneszettel megyek, akkor meg úgyis a 15.4-es táskába pakolok, mert akkor abba minden elfér (hangkártya, füles, kábelek, töltő, egér, stb.), mégis fele olyan nehéz mintha a nagy noti lenne benne.

    Ami valóban hátrány, az az akksi. Na nem mintha bármi gond lenne vele. Gyorsan tölt, nem "szivárog" mint az EEE-s topicban, és amit egy 3 cellástól elvárhatok, azt hozza follyamatosan. Azaz ~ 2óra.

    Ha 4-5 órás lenne ez is, akkor ez a gép lenne maga a tökéletesség - számomra.

    Úgyhogy ezen még dolgoznom kell, meglátjuk a köv. hónapokat, érdemes lesz-e majd valami pótakkus, vagy nagyobb akkus megoldást keresni. Na persze ez árfüggő, 20-30 ezer pénzér' nem fogok venni, annyit semmiképpen nem ér meg egy akkku - mármint magához a Wind árához képest.

    Úgyhogy, akinek ez a legfontosabb szempont (több mint 2 óra normál használat madzag nélkül) annak viszont tényleg nem lehet jó szívvel ajánlani, oda valszleg egy eee 1000H kell.

    De minden másban kiváló cucc... (eddig...!)

    Bocs a hosszért!

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zola007 #3148 üzenetére

    A tapipadról.
    Semmi extra, csak az, hogy ugyanúgy konfigolható, mint egy drágább normál notiban. Azaz alapon scroll csík jobboldalt és alul, valamint a négy sarokban négy "funkció-tapit" adhatsz, aminek az érzékelő területét is beállíthatod-méretezheted.

    Nekem pl. a jobb felső sarok a pgUP, a jobb alsó a PgDn gombot helyettesíti, a bal felső az egér középsője, a bal alsó meg mikor mi... És a vicces, hogy a kis méret ellenére is kiválóan használható még így is, hogy ezek a "funkció-területek" lecsípnek a sarkokból.

    a hír lényege pedig, hogy a további windek-be "állítólag" már nem ez a synaptics, hanem egy egyszerűbb tapi kerül, ami nem konfigolható ennyire.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Imibácsi #3174 üzenetére

    Mivel neked pr-ed van.... Nem is tudom, mit kajtatsz itt a "szegény rokon" topikjában... :))

  • Marc71

    csendes tag

    válasz devians #3240 üzenetére

    Én is ilyesmit akartam írni...

    Imibácsi itt figyel a fórumban, és alig várja, hogy valamire beírhassa: jó-jó a wind, de a pr200 azért erősebb, stb... És így tovább. Nonszensznek tűnik a dolog, mert oké, vettük, a pr200-as is EGYFAJTA ALTERNATÍVA a windnek, de ne ragozzuk ezt már túl ennyire, pláne hogy Imibácsinak nincs is windje, amihez konkrétan, testközelben, használat közben hasonlíthatná.

    Szvsz, ebben az esetben elfogadnám a rengeteg pr200-as hozzászólását, de így nem értem...

    Én feltétel nélkül elfogadom, hogy jobb, erősebb, többfunkciósabb a pr, de könyörgöm, ennyi erővel más is jöhetne más notebokkal ide dícsérni, dicsekedni.

    És mégegyszer, a pr200 135e pénz oprendszer nélkül (és most nem érdekel, ki honnan mókol ingyen szoftvert, nekem az is pénz), tehát uszkve 150 pénz.

    Azaz pedig pontosan másfélszer olyan drága és kétszer olyan nehéz, mint a Wind...
    Ne hasonlítgassunk már, be kéne fejezni...

    Inkább örömmel venném, ha egy 1000H tulaj kérkedne itt a gépével - na az ide tartozó lenne sokkal jobban, mégha ez egy wind fórum is.

    na, ennyi, nincs harag Imibácsi, de úgy éreztem, már engem is zavar ez a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Imibácsi #3248 üzenetére

    Ne haragudj, nem akartalak megbántani, sem "alázni"!
    A válaszod meg nem láttam, mert én is épp akkor írtam!

    És megjegyzem, párszor már jeleztük finoman... De igazad van, privátban kellett volna.

    Szóval, bocs, a stílusoddal, személyeddel semmi bajom nincs, csak a témával.

    Legyen világbéke, és mentsük meg a bálnákat.

    off/uff

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Dr.Anonymus #3356 üzenetére

    A tapipadon alapon van scroll... A jobb szélén, ha húzogatod az ujjad, illetve alul! Ha esetleg nincs beállítva a win-tálcán a system tray ikonoknál van a synaptics ikonja, arra kattintva sokmindent beállíthatsz. Nekem pl a pad jobb felső és alsó sarka a pgUp és PgDn. Így scrollozni is tudok, meg lapozni is a tapival.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz bary48 #3526 üzenetére

    Nos, nekem a v10.2.3. 11Jan08 -as driver van fenn, ez volt "gyárilag.
    Ez a szoftver, a device neve pedig - Synaptics Touchpad V6.5
    Settings, és rengeteg beállítási lehetőség.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zola007 #3741 üzenetére

    Wi-Fizve, netezgetve, fél fényerőn 2 óra az akksi. Ha a fényerőt lejjebb veszem (elég néha a negyed is), akkor ~ +10 perc. Wifi nélkül még nem próbáltam, úgy nem tudtam volna vele mit csinálni "teszt" közben. :)
    A winddel pedig mindig "valamit csinálhatnékom" van :) , egyszerűen használatra ingerel...

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Cyrin #4066 üzenetére

    Hát ennek tényleg semmi teteje... Ugyanaz a ház, ua. a belső, ua a külső, csak 1 collal kisebb kijelző?? Kinek kell ez?

    Ahelyett, hogy a 6 cellás aksis géppel, meg egyebekkel feglalkoznának.

    Én lennék az MSI :), akkor mindenféle kiegészítőkkel nyomatnám a Wind-et. Árulnék külső optikát, (még ha nem is én gyártanám, de a dizájnt igazítanám egy pofás házzal), egyéb dolgokat, DE LEGFŐKÉPP AZ A NYOMORULT 9 CELLÁS AKKSIT dobnám végre piacra.

    Tökre meglovagolhatta volna az MSI a WInd pozitív fogadtatását és egy egész komoly brand-et építhetett volna ki a netbook köré. Fogadjunk, majd ha az Apple jön netbookkal, ott bezzeg minden lesz.

    Ehelyett szórakozik a taccspaddal, meg jön ezzel a marhasággal...

    Na mindegy, ettől még imádom a Windem.
    Bár most nincs nálam - húgom 14'1-es travelmate-jéről gépelek. Ugyanis a igen népszerű a kicsike... :) Nyáron már többször is volt nyaralni :D. Egyszerűen mindenki elkunyizza - mert ugye "ezt mennyivel könnyebb bárhova elvinni"... hehe.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zola007 #4070 üzenetére

    Ofkorz 6 cellásra gondoltam, csak elírtam... Bár tényleg durva lenne egy 9 cellás :)

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Yoshida #4246 üzenetére

    Igen, a látószög a kulcsszó a dologban.
    __________
    \ /
    \ /
    \ /
    \ /
    \ /
    \ /
    \__/
    \ /
    O

    X méterről egy nagyobb képernyőméret vagy y centiről egy kisebb, tök ugyanakkora látóteredet tölti ki. Ráadásul a pixelmérete egy monitornak kisebb mint egy (pl.) 82 cm.-es tévének. (hagyományos PAL ugye 724x576, a windé meg 1024x600) A kisebb pixelméret pedig ellensúlyozza, hogy közelebbről nézed. Ugye ha közel mész egy nagyobb képernyős tévéhez, már látszanak a kockák.

    Ezért is lehet kis képernyőn filmezni (pl. a winddel :) ). De ugye amennyiben már ketten akarunk... nos akkor már nem élnek az előnyök. Meg ugye ha házimozizni kéne, akkor egy szoba terében hatásosabb az 5.1.
    Emiatt is maximum "personal movie" :) .

    Ismerősöm régi plazmája (107 centis 1024x768) a hagyományos 724x576 -os felbontású tévével (ilyenkor egy tévés pixel 3-4 amúgy sem kicsi kockáján jelenik meg a plazmának) 2-3 méterről is zavaró, közelebbről meg nézhetetlenül kockás.
    Persze meg kellett venniük, mert a "lapostévé" biztos jobb - pedig mondtam nekik akkoriban, ez még drága és nem erre való...

    Ahogy Yoshida is mondta, pontosan arra kell figyelni, milyen felbontásnál milyen távolság az "összemosódási határ".

    Gyakorlatilag egy átlag nappaliban ( pozíció>2m) sima tévéadásnál teljesen felesleges még 82 cm-es átlónál is az LCD 1024x768-as felbontása. Nagyjából mindkettőt ugyanolyannak látod. Sőt, a technológia (igazi fekete, kontraszt, fényerő, mozgások utánhúzása, stb.) miatt a CRT sokkal jobb.

    DVD-nél már talán jobb a kép (kevesebb adás-zaj, valóban a maximális felbontás, jobb színek), de én ott sem láttam egetverő előnyt, 3 méternél nagyobb nézési pozícióban meg egyáltalán nincs.

    Ezért nem értettem soha, a sok majom minek rohan lapostévét venni.

    A HD felbontás pont azért kell(ett), hogy a normál (néző poz > 3m) családi házban, nappaliban el lehessen érni a mozi-szerű hatást a mérettel - anélkül hogy mátrixkijelző szerű kockaparádét lássunk a nagyítás miatt. Mert ugye régebben ezért sem feküdtek neki az átlag 55centis tévénél nagyobbaknak. (80-as évek+video kb. 320x480as felbontása)

    Akkor a kivetítő volt a megoldás, amely valamelyest "analogizálta" a kockákat azzal hogy nem világító pixeleket hajtott meg, hanem rgb-módon kikeverte a forrás képét egy lencsére - és vetítette. Ennek a technológiának lett aztán a nagy reménységből zsákutcája a projektoros tévé.

    Ma meg itt a HD. De nem szabad és nem kell elfelejteni, még mindig megvan a létjogusultsága mindegyik technikának. Csak tudni kell, mi mire való.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Marc71 #4250 üzenetére

    ohh, hát a 'rajzom' nem lett az igazi... :D

    Pedig szerkesztéskor olyan szép volt...

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Gergő_ #4253 üzenetére

    Persze hogy van értelme. Nyilván 1 méterről sokkal jobb képe van mint egy ugyanekkora (vagy jóval nagyobb), de kisebb felbontású megjelenítőnek.

    De. És viszont. :)

    1 méternél is max. personal movie, vagy nagyon össze kell bújni... mert ez a látószög max 1 embernek elég. Ha meg már méterekről nézitek többen akkor már kicsi/és elveszik a felbontás miatti előny. (ugye az összemosódás - a szemünk már nem érzékeli a HD és nem HD közötti pixelfinomságot távolról) Viszont a full HD-nek köszönhetően ezt nézheted 30 centiről is, és akkor már majdnem mozivászonszerű a látótér :D. Igaz, bele kell ilyenkor bújni...

    Úgyhogy szerintem CSAK personal movie-nak azért nem biztos hogy jó ötlet. De van létjogosultsága.

    De azért ne feledjük, egy jó moziszerű hatáshoz/élményhez kell a tér és a hely - ne kelljen közelhajolni - hogy kényelmesen hátradőlve, "rendes" térben élvezve a hangot; nézzük a filmet.
    Akkor meg már nem sok értelme van, mert egy közel ugyanennyibe kerülő 82 centis tévét 2-3 méterről az egész család nézhet, majd ugyanazzal a hatással. Persze az meg csak filmnézésre jó.

    Én biztos nem vennék ilyet, csak ha a gépemhez/munkámhoz elengedhetetlen - filmet nézni vicces azért, DE MONDOM, KINEK MI AZ IGÉNYE.

    Ja, a fenntebbi hosszú szösszenetemben hibáztam, az LCD-k átlag felbontása 1366x768, a plazmáké az 1024x768. (ez is érdekes, hogy lehet, hogy mindkét fajta 16:9(10) -es, azt a visszintes pixelek száma ennyire eltér...)

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz zezoka #4263 üzenetére

    "És azt miért ne lehetne egy 24es moncsin nézni? Annak nem lehet szép képe? Csak mert "kicsi"?"

    Nem az a lényeg hogy szép a képe (pontosabban nagyobb felbontású)... Az a lényeg, hogy tök feleslegesen szebb/nagyobb felbontású.
    Még egyszer:
    Csak adott távolságnál kisebb (ezt meg ugye alaposan ledegradálja a 22-24 coll) helyről nézve jön ki az előnye. Normál néző távolságból (értve a filmnézési szokásokat) tökre felesleges.

    Pláne, ahogy Te is írtad, HD-t még csak véletlenül sem nézel rajta... Akkor?
    Sima DVD 724x576 -os felbontása: a te monitorodon egy dvd pixel lesz vagy 3-4 pixel, ami lehet még nagyobb is együtt mint egy kisebb felbontású (de a dvd-nél még így is nagyobb) képernyőn. A forráson ugyanis nem tudsz változtatni...

    Persze, ha monitorként kihasználsz minden pixelt a munkaasztalon, akkor oké, de ahogy írtad, hogy sok sorozatot meg filmet nézel - a hagyományos, sőt a sokkal kevesebb pixelfelbontású DIVX módban...

    NA ENNEK SEMMI ÉRTELME.
    Ez pontosan ugyanígy mutatna 1-2 méterről egy kisebb (nem HD) moncsin. Közelebbről meg még pixelesebb is talán, ahogy fenntebb írtam. Pénzkidobás.

    És egy 600x280-as (kb) divx sorozatot még közelebbről sem tudsz nézni, mert akkor kockás igazán. Messzebről meg úgyis összemosódik... Értelme tehát=0.

    A lényeg a pixelpont távolság. Azaz egy klasszikus CRFT-é (ha még emlékeztek rá, régen megadták) 0.21-0.28 közötti. (milliméter)
    Ha ennél nagyobb az új cucc pixel nagysága (és itt független a felbontás, mert hiába kisebb az egy pixel mint a 0.21, ha a forrás mindkettő megjelenítőn ugyanaz - azaz pl. 576x724 /DVD/ akkor az több pixelen fog megjelenni, és így a forrás pixel nagysága végül majd ugyanaz lesz mindkét képernyőn, csak az egyiken 5-6 kocka lesz a másikon meg 2-3) akkor sem lesz jobb.

    Ezért kell a HD-nek HD forrás. Különben fából vaskarika, kidobott pénz. Attól hogy valami több pixelen jelenik meg, nem lesz szebb a kép. Csak max belebújva - mondom mégegyszer....

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz FefeeX #4285 üzenetére

    Ha nem full HD-s plazmád van, akkor az is 1024x768.

    Így könnyen kiszámolhatod:

    a 94 centis tévé képszélessége 84 centiméter, azaz 840 milliméter.
    a 82 centis tévéé pedig 67cm azaz 670 milliméter

    felbontások (oszlpok): P: 1024, CRT: 724

    Pixelméretek:

    P: 1.2 milliméter szélesség
    CRT: 1.08 milliméter

    Azaz hiába nagyobb kicsivel nagyobb kockákból áll a kép, ez pedig ugyanolyan távolságból kicsivel láthatóbb/zavaróbb kockákat eredményez.

    felkonvertálás nélküli pixelméretek:
    (PAL: 724x576)

    P: durván 1.4 pixelen fog megjelenni egy sima PAL pixel, azaz a tévén kábé 1.7 milliméteren jelenít meg egy normál PAL kockát, vagyis majdnem kétszer akkora (tekintve hogy ez csak a pixel szélessége, majdnem ennyi - négyzetmilliméter - a pixel magassága is.

    CRT: 1:1 -hez, azaz marad 1.08 milliméteres pixelméret.

    Egyedül a távolság ami kicsiben számít valamit, illetve a méretbeli különbségekből adódóan épp egy kicsit jobb/nagyobb lesz a látószöged azonos távolság esetén

    Nos, kinek ér ez meg majd 2-3 szoros árkülönbséget?

    Ennél nagyobb (107 cm-es nem HD plazma) tévé meg már egyenesen marhaság, a 90valahány centin az adott 1024-es felbontás már majd 2 milliméteres pixeleket eredményez, PAL-ban pedig majdnem 3-4-et!! Az már majdnem led-fal :)

    És valóban felkonvertálással valamelyest javulhat va dolog, de ehhez kell egy ilyet tudó játékos, és minden esetben natúr, tömörítetlen DVD-jelforrás. És ne feledjük, a netről lehúzott iso-k sem a valódi felbontásúak, hisz 90%-uk 9 gigás kétrétegű lemezekről lett egylemezesre tömörítve...

    Nekem ez drága mulatság lenne.

    És akkor tévét nézni meg egy rettenet.

    Igaz, a lapostévé lapos, divatos, és könnyebb.

    Csatlakozva phpmoli topiktárshoz, el kell mondanom, én sem láttam még normális minőségű lcd-plazmát, illetve képet senkinél sem. Persze ha HD, vagy direkt erre méretezett felbontású demo-anyagok futnak rajtuk (mint a parasztvakító plazma/lcd-ken a multiboltokban) akkor valóban sokkal jobbak. Hisz a technológia jobb, a felbontás jobb.

    De amíg nincs meg a forrást szolgáltató technológia, addig én csak a hülyék adójának hívom a lapostévéket. Már bocsánat. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    Hát, nekem ugyan van wind-em, de már nem tudok róla mit mondani (hál'a az égnek :) )... Ahogy lesz valami, akkor úgyis arról írunk...

    Addig meg off, csak összefoglalásképpen:

    Amíg az esetek 90%-ban a jó öreg PAL forrást kell megjeleníteni, az LCD és a PLAZMA tévé képe semmivel sem jobb - azaz inkább semmivel sem részletesebb - mint a direkt erre kitalált CRT.
    NEM LEHET JOBB egyszerűen - aki ezt nem látja be, az .... nos az izé. :)
    Sőt figyelembe véve az LCD bajait - kontraszt (fekete nem is az), fényerő (messze van egy CRT-től), reakcióidő/utánhúzás - jobb egy CRT, illetve nem jobb, csak ALKALMASABB a mindennapi betevő PAL forrásainkhoz.

    Akkor miről beszélünk?

    UFF/OFF

  • Marc71

    csendes tag

    válasz zezoka #4291 üzenetére

    Persze, mondom monitornak bőven van értelme. Ott igen jól jön a felbontás, meg kényelmesebb is lcd-t nézni közelebbről.

    Én csak a lapostévé mániásokon tudok kiakadni, mert hogy az jobb, mert nagyobb a felbontása, meg persze mert LAPOS....

  • Marc71

    csendes tag

    válasz rakal #4894 üzenetére

    Szerintem nem fog megszűnni a hagyományos notebook, mint olyan. Hiszen a Wind-félék, azért lássuk be, nem elsődleges gépnek valók. Sokaknak számít - annyiban mindenképp - a méret, hogy nagyobb kijelző, nagyobb billentyűzet. Ez idősebbeknél is fontos lehet, nekik nem jó a túl apró kép. Van pár idősebb ismerősöm, akik az 1440 oszlopos monitorát is legszívesebben 1024-ben használja, mert úgy nagyobbak és számára jobban láthatóak az ikonok (pl.). Nem hatja meg a pixelesedés és a recés élek. Nekik a 10" kicsi. És ugye az optika hiánya - na nem mintha ezer cédét kellene írnia ennek a rétegnek, de mégis az elsődleges gépen legyen már.

    Szvsz, az lesz, ami most is van - azaz szinte egyárban lesznek ezek a belépő szintű alap funkciókra alkalmas netező/szövegszerkesztő/alap médiára való gépek. Mindenki dönthet, az ugyanannyi árért "megfizeti" a kisebb méretet - de a nagyobb kép és az optika hiányát elviseli, mert pont ez kell neki - a valódi mobilitás. Vagy úgy dönt, ennyiért ő tulképp nem is akar annyira ultramobil lenni, elég neki egy sima laptop, ami mégis dizájnosabb, - és kevesebbet fogyaszt ugye (!) - mint egy nagy szürke doboz.

    És ugyanígy lesz értelme a normál méretű (15.4), de erősebb - akár játékra is alkalmasabb - notebookoknak. Valamint a prémuimkategóriának, akár subnoti, akár asztalit kiváltó normál notebooknak.

    A Wind és tsai. pedig megtaláták azt a réteget, akinek valóban számít a kis méret, csak eddig sokallták a subnotik árát, illetve pénzkidobásnak érezték a subnoti számukra "felesleges" funkcióit. (erős proci, memo, optika, stb.)

    Szóval találó név ez a netbook...

    Ja, és ne feledjük el, a netbookoknak - és persze az Atom procinak - köszönhetően egyre jobban előtérbe kerüla fogyasztás mint olyan. A jövőben bizony ez is igencsak számít majd... Sokan most döbbentek rá, mikor mondtam a wind fogyasztását - hogy egy asztali mennyit is vesz fel az áramból. És ugye rájöttek, ha tulajdonképp ők is csak netezgetésre, skype/msn-re, meg zenére meg szövegszerkesztésre használják a desktop gépüket, akkor tök feleslegesen pörgetik a villanyórát a 200W-os fogyival.
    Ha ezzel csak páran - lesznek többen is, ahogy a gáz úgy a villany ára is nőni fog! - környezettudatosabban állnak a dolgokhoz hozzá, már megérte az egész netbook mizéria.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz vadkörte #4980 üzenetére

    Egyértelműen miniapu = exy.

    A rövid kijelentő mondatok, a kinyilatkoztatások, a "te tudod" - formula és a "akkor is nekem van igazam mert ez tény" -szerű kijelentések.

    Exy/miniapu valamiért gyűlöli a Windet, és fejébe vette, akit csak lehet lebeszél róla.
    Ehhez most kitalált egy karaktert, akinek tulajdonképpen van Windje, mert ugye megszállott "gyűjtő". Ezzel úgy érzi hitelesebben tudja fikázni a gépet, hiszen egy idejövő újoncnak mondhatja, hogy nekem van, épp ezért tudom, hogy rossz.

    Nevetséges az is, hogy hiába van Windje (állítólag), csomó mindent nem tud róla - illetve mindent úgy magyaráz - hogy nem is használja, hiszen semmire sem jó a wind.

    Úgy gondolja, így lehet legjobban fikázni, hogy hangoztatja: "nekem is van Windem, de annyira nem jó semmire, hogy szinte sosem használom, mert vannak sokkal jobb gépeim is".

    Pffff... Jópár évig tanultam pszichológiát (igen, a szám a nevem mögött évszám), ezek a tünetek tipikus kommunikációs zavarban lévő, kissebbségi komplexusban (a véleményét tekintve) lévő emberke tünetei. Valami nagyon nem stimmel az életedben exy.

    És miért útálod ennyire a Windet, hogy mindezeket - csak a fikázás (ráadásul most így másodjára idejőve ilyen ravaszul felépített módszerrel) - kedvéért megteszed??

    Beteg ember.

    U.i: figyeljétek meg a reakciókat, ahogy egyre többen írunk a valódi énjéről, egyre jobban fog kiesni "miniapu" - karakterből, és egyre jobban lesz exy.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz FPéter #4990 üzenetére

    Most őszintén, ki lett a rabja? Egyik topiktárson sem érzem, hogy "rabja" lenne nemhogy a Windnek, de bárminek is - exyt kivéve, aki beteges rabja a wind útálatának.

    Megérteném exy keresztes hadjáratát, ha itt a wind topkijában véresszájú rajongók élveznének percenként a gépükre.

    De ezt te is beláthatod, nem így van. Én magam - véresszájú wind rajongó :D - beszélek le bárkit a gépről, ha elmondja az igényeit.

    na de elég az off-ból. mindenestre szóljon bárki, ha "beteges rajongást észlelne" akármelyik wind-tulajnál.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz kelzsoca #4992 üzenetére

    Persze, ezért is írtam a jellemzőket.
    "Reális véleménye volt a dolgokról. Ahogy nekem is." - kinyyilatkoztatás exy módra.

    Ja, és miniapu ofkorz még itt sem volt, amikor exy. Persze megmagyarázza majd, ezer éve olvassa a topikot. De mindegy.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz FPéter #4995 üzenetére

    Nekem nem volt gondom még a BT-vel. Rendszeresen szinkronizálok és fájlokat cserélek a D900i-mel (tel.könyv,naptár, zene-video-képek), simán megy. Tesóm nokia 6300-ja is gond nélkül kommunikált eddig amikor kellett. Egyedül egy LG Shine-al volt kicsit nehézkes a kapcsolódás - hol ez hol az nem látta a másikat, de ha macerásan is, sikerült vele az adatátvitel. Másra még nem próbáltam a BT-t.

    Más. Nem értem a "miért drága" felvetéseket... Persze, lehetne olcsóbb, mi nem.
    De azért:

    - van egy miniatürizált/formatervezett alaplapunk egy Atom-mal, giga rammal, ez olyan 20k lehet talán (?)
    - van egy 80 gigás laptopvinyó, ez se lehet sokkal kevesebb mint ~ 10k
    - van egy tápunk, akkumulátorunk, ezt ellátó kábel/trafó ~ 10-15k
    - van egy 10 collos monitorunk ~ 8-10k (?)
    - van egy BT-nk ~ 2-3k
    - van egy miki/1.3Mp webkameránk ~ 3-5k
    - van egy tapipadunk ~ 1-2k (?)

    Ez eddig olyan ~ 50-60 ezer pénz körül.

    Ja, és persze belerakták egy pofás kis házba, billentyűzettel, csatikkal, gombokkal, led-ekkel, ki/bemenetekkel. ~ hány k forint vajon?
    Mindezt megtervezték, dizájnolták, dobozolták, kicsit marketingelték, piacbevezették

    Ja, és adtak hozzá egy eredeti WinXP-t... ~ 17k

    Mégis mennyibe kéne kerülnie kiskereskedelmi áron?

    Szvsz, ne nagyon számítsunk érezhető, jelentős "áresésre"...

    Főleg, hogy egy sima kis mobiltelefon 40-60 ezer pénz - szolgáltatófüggetlen árakról beszéljünk, hisz a Wind is "szolgáltatófüggetlen" :) .

  • Marc71

    csendes tag

    miniapu a másik topikban:

    "Akkor várj még egy csöppet a vétellel! A karácsonyi vásárlási láz kezdetére kismillió fajta lesz kapható és jó áron. Én is elkepkodtam a Wind-vásárlást. Beugrottam a saját lovukat dícsérő nagydumás fanoknak. Meg kellett volna várni amíg valaki ismerős vesz és alaposan kipróbálni-letszetelni. De rá voltam izgulva és megvettem 110-ért. És ahogy tudhattam volona előre, nem használom semmire, csak van. Ilyen hülye tud lenni az ember ha másokra hallgat ahelyett, hogy használná a saját eszét."

    Komolyan mondom idegbajt kapok ettől a szánalmas faszkalaptól már... Tiltsa ki már valaki. Ilyet én még fórumokon itt a Ph-n nem láttam! Hogy egy embernek nem nevezhető véglény mások folyamatos, alattomosan "tényként" tálalt fikázásával töltse az idejét és oltsa az ide benéző többieket.

    miniapu, te GÖRÉNY! Mutass egyetlen "saját lovukat dícsérő nagydumás fanoknak" -t innen a topikból! nveket, idézeteket te sumák féreg!

    Ki a rossebb beszélt rá téged bármire is???!!!

    Ki a fene ajánlotta neked - te görény féreg állat - a windet, vagy bármilyen netbookot, arra amire nem jó? Ajánlotta bárki neked - görény féreg - a windet olyasmire amire nem alkalmas??!!

    Húzzál már el végre a PH környékéről, ne hazudozz, ne alattomoskodj te már szánni se való véglény!

    bocs mindenkitől, ha kell moderáljátok ki a hsz-t.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz FPéter #5008 üzenetére

    Tudod, az amit exy/miniapu nevű görény csinál sokkal rosszabb mint bármilyen hülyegyerek fikázása.

    Sunyin, alattomosan, tényként közölve, hozzáértőnek álcázva magát, "kulturált" kijelető módban megfogalmazott hsz.-ekben fikázza folyamatosan immár hónapja legalább a topiktársakat, a wind-tulajokat, mindenkit.

    Ennél károsabb dolog nem nagyon lehet itt a PH-n. Ezt észre kéne venniük a modiknak. Ráadásul tudatosan "keresztben" különböző - de hasonló témájú - fórumokban teszi ezt kitartóan, hogy kevésbé legyen átlátszó.

    Idejönnek emberek, és mit látnak? Ennek a görénynek az aknamunkáját x ezer hozzászólásban, amit még komolyan is vehetnek akár. Hova lett a PH szellemisége? Hova lettek az értelmes hozzászólások? Eltűnnek mind ennek a sumáknak a hsz. özönében.

    Ezt kéne már befejezni, és bocsánat a stílusért - persze csak tőletek, exyt továbbra is egy kártékony köcsög féregnek tartom - de magam is sajna már csak offolni tudok miatta.

    Így fog behalni először ez a topik, majd a többi, ahova ez a mocskos sunyi beteszi a betűit.

    Én szóltam.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zalaymate #5012 üzenetére

    Zalaymate!

    Először is bocsánat, igazad van.

    De ha már egy ilyen sumák görénynek elnézitek, hogy x ezer hozzászólásban végezze aknamunkáját, és - ellentétben velem aki simán görénynek, féregnek nevezi nyíltan - alattomosan, hazudozva "nagydumás fanoknak" és finoman a mondókájába fűzve egszerűen hülyének állítson be embereket, fikázza őket komolynak álcázott megnyilvánulásaiban...

    Nos akkor nekem is engedtessék meg, hogy kicsit kiakadjak... Mégegyszer bocs.

    Csak szóltam, a Te topikodat lehetetleníti el, és ami rosszabb, az ide csak beugró tanácsokra/információkra/véleménykre vágyókat szédíti mindenféle marhasággal, hazugsággal, tényként állított fals infókkal. Mindezt annyi hsz.-ban, hogy még a normális emberek netán más véleménye sem kap teret, egszerűen mert annyira termelékeny. És annnnnyira hazug....
    Mondom, ez a legrosszabb. Ennél a 10enX éves vérpistike kutúrált "EZ SZAR" hozzászólása sem kártékonyabb, mert azt könnyű kiszűrni.

    Ja, és senki nem szól neki. Te sem. Ti nem látjátok, mire megy ki a játék?

    Azért húztam fel magam, megmondom őszintén, mert konkrétan 2 haveromnak ajánlottam ennek a topiknak az olvasását vásárlás előtt. (meg a netbookosat)
    És mindkettőnek az jött le, marhaság ez a netbookmizéria, mert egy csomó hozzászólásban írták, mennyire nem is használja aki megvette, meg mennyire felesleges venni, mert hamarosan 3százezer féle lesz a piacon, meg hogy még akkor sem lesz érdemes, hiszen, egy umpc meg subnoti mennyivel jobb, mert erősebb/stb. Viszont az drága nekik, de persze az egyik már vett is magának pénteken. Netezésre és skype-ra.... pffff.

    És persze egy ide beleolvasgató nem fogja megjegyezni, hogy ezek a dumák mind egy embertől jönnek... csak átfutja a hsz-eket, és leszűr.

    Mindegy, szóltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz icezozo #5023 üzenetére

    Hát az az igazság, én a gyári tartót használom továbbra is. Persze előbb be a nejlonzacsiba a wind, majd táskába, tetejére meg a tápkábel összetekerve. Kicsit púpos lesz a tatyó ha összecippzárazom, de pont belefér.

    Nem láttam még olyan táskát amibe e töltő is beleférne, és maradna olyan pici mint a gyári tok.

    Ja igen, ha lesz akksi, tényleg szervezni kéne egy csoportos vásárlást, ez engem is érdekelne.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zsóofi #5050 üzenetére

    Szia Zsóofi.

    Szerintem ne nagyon számíts "lényeges" árkülönbségre karácsony táján... Pontosan, hogy Te is írtad.
    Ha pedig valóban szükséged van a gépre, akkor szvsz nem hiszem, hogy 5-10 ezer pénz számítana annak fényében, hogy karácsony még 2.5-3 hónap múlva lesz.

    Ja, és ha majd vársz karácsonyig, akkor jönnek majd a hírek a 2009-es mégjobb-mégszebb-mégmégebb-mégnetbookabb cuccokról. :)

    Augusztus legelején exy drága is jósolta, hogy szeptemberre netbook-dömping lesz iskolastartra... aztán hírekben valóban van is dömping, de gyakorlatilag maradt a wind meg az asus1000H mint szóba jöhető alternatíva.

    Ja, és mivel most van pont két hónapja a wind-em, ezúton gratulálok neki, és hepibörszdéj. :)

    Megjegyzem, amióta szinte csak windet használok otthon (szegény asztalim szerintem megsértődik hamarosan rám) pontosan 1670 forinttal lett kevesebb a legutoljára befizetett villanyszámlám. És valszleg lesz ez még kevesebb is, illetve több a különbség.
    Nappal már szinte csak ezen netezek, este meg megy szinte folyamatosan letöltő üzemben. És csend van, hűvösség, nyugalom. :)

    Ahogy egyik topiktárs is belinkelte a képeit, én is rákötöm néha az asztali monitorára. Bár csak ha dolgozok, netezgetésre elég az övé is, és ugye így spórol igazán.

    Egyedül az akksi teljesítménye az ami kissé visszaveti az örömöm. Tudok vele együtt élni, hisz eddigi laptopjaim sem mentek 2 óránál többet, de akkor is, ha belegondolok a 4-6 órába. Ehh, semmi sem lehet persze tökéletes.

    kelzsoca

    Gondolkodtam a memória és a hdd bővítésen is... de nem láttam értelmét egyiknek sem. Ofkorz a saját, szubjektív megítélésem és használatom alapján.
    Nekem soha nem tűnt lassúnak az átlagos használatnál. Vincsivel meg úgy vagyok, hogy mivel a wind amúgy is másodgép - bár most már inkább elsődleges :) - nem látom értelmét a beépített bővítésnek. Egyszerűen a 80G pont elég. Ugye doksikkal nem igen lehet megtömni, pár film-zene is bőven megfér rajta, 10en gigás játékok meg amúgy sem mennek el vele :). Inkább vettem (még a wind előtt jóval) egy külső usb-s 250G-s cuccost, ez mobilabb. Ha kell bármelyik gépemen használom, ha kell viszem, ha nem otthon pihen.

    A beépítettet meg csak a winden használnám. Ott meg mire mennék 250G-val? Minek?

    Persze ezek csak az én szempontjaim.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz kelzsoca #5055 üzenetére

    Igen, ezért is írtam, hogy ez szubjektív vélemény :)
    De maximálisan megértem, ha valaki bővítésre vágyik, nagyobb tárral, memoval. Ahogy írtad, az én gépemnek :) nincs rá szüksége... eddig legalábbis még nem szólt :).

    Jut eszembe, kérdeném a bővítőktől, ÉRZÉSRE mennyivel gyorsabb alap dolgokkal a Wind +1 gigával?

    Az Ausus vs Wind - kérdésedben pedig szerintem egy valami döntő...
    Mármint objektíven.

    Ha most kell a hosszabb akku, akkor szerintem Asus, azért az 6 cella.
    Ha ez nem számít...

    Nos akkor szerintem abszolute szubjektív, ízlésbeli a döntés. Mivel belül majdnem tök ugyanaz a két cucc, így hagyatkozz az ízlésedre :)

    Lényeges hátrány/hibát egyik gép topikjában sem olvastam.

    Zsóofi:

    Hát igen, hurcolásnál jössz majd rá, mennyire is jó móka ez a gépkategória.
    Akkor neked viszont lehet hogy még az ASUS +45 dekája sem kell... (a nagyobb akku ugye)
    Ha jól tudom a Wind: ~ 1kg., a 1000H meg ~ 1.45 kg.

    u.i.
    exy/miniapu után már semmit sem merek nagyon ajánlani... Nehogy elvakult, lovamat dícsérő fan -legyek... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz zezoka #5065 üzenetére

    Hát akkor ennyit a memória bővítésről.

    Igazából én dolgozni vettem a kicsikét, ugyanis zenélek-diszkózok-rendezvényhangosítok-stb. Ide meg a cd-játszók mellé tökéletes, főleg ha csak random zenélni kell egy eseményen. A 15.4-es baromi nagy volt a keverő/stb-k mellett, ez meg remekül elfér az asztalokon, meg tulképp bárhol. És hát ugye igen könnyu hurcibálni. Mint egy kis retikül. :)

    És ahogy korábban is írtam, két médialejátszó programmal, két hangkártyával, külső usb-s tárhellyel remekül, elboldogul, akár két teremben tudok vele különböző műsort zenélni. És ha van wifi, közben netezhetek is. Elég neki erre bőven az alapmemória is. ha meg úgysem gyorsulna jelentősen... akkor felejtős részemről.

    Esetleg, ha majd jönnek ki memóriaigényesebb lejátszóprogik, akkor talán.

    Otthoni letöltés/netezés/póker esetében meg eddig sem hiányzott a plusz.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz rakal #5100 üzenetére

    kezdek belefáradni ebbe... :)

    Lobogtatják itt az új és mégújabb netbbokokról a híreket mindenféle site-ok, aztán csak nem akar a választék bővülni. Az árakról meg nem is beszélve. Valahogy nem csökkennek.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz rakal #5091 üzenetére

    Igen, én is ezen filózok bár még meg sem jött egyik akksi sem a piacra igazán.

    Melyik megoldás lehet a jobb nekem?

    Ha fele annyiba kerülne a 3cellás pótakku...
    Akkor is:
    - folyton figyelni kellene a töltést(töltéseket) Ismerve magam, pont amikor kellene, akkor jönnék rá, hogy nahát, ott van a tartalékaksi, de persze pont üresen...
    Bár ez tényleg csak odafigyelés kérdése. Használom a gépet, full töltés, kikpacs, akksi csere, üreset bele, tovább használom madzagrólm, feltöltöttett eltesz.
    Ha meg menni kell, feltöltöttett táskábarak.

    Vagy szerezni kell egy plusz töltőt, és nem elfelejteni arra sem rárakni :)

    Ezzel szemben a 6 cellás tulképp kiváltja ezt a macerát, hisz mindig benne van. Ráadásul ott van még vastartaléknak a hűtőben a 3 cellás is.

    Na persze 20x-ezer forint, ami majdnem 30ezer - nos ez meggondolandó... ez már az a lélektani határ, amit nem akartam egy ilyen wind-szintű gépre költeni.

    Bár ha meg azt nézzük, van ~ 130-ért egy 6+2 órás üzemidejű gépünk, tartalékaksival, ha netán bármelyik nem jó lenne a későbbiekben.

    Azért a 8 óra üzemidő sem éppen olcsó lehetőség egyetlen laptop kategóriában sem. Ennyiért (~130) meg nem hiszem hogy lehetne kapni.

    Szóval, fel van adva a lecke, mit is tegyek :)

  • Marc71

    csendes tag

    válasz sine_morbo #5134 üzenetére

    Szia

    Ha CSAK az asztali géped akarod kiváltani... Nos akkor szerintem felesleges. Mert akkor feleslegesen veszel egy akksit+tápellátást, billenytyűzetet, monitort - azaz a Wind házát.

    Szerintem erre való - Wind/Atom alapú gépet lehet egyszerrűbb lenne összerakatni (nemtom Atomot lehet-e külön kapni?)

    Kiépíthetsz egy dokkoló rendszert a wind-nek az asztalon. De akkor érdemes egy saját tápos USB-hubot venni a sok külső perifériának. Mondjuk ez még nem is húzós ~3k körül már vannak.
    De. Ha 5.1-et szeretnél, az szintén egy usb-s hangkártya pluszban (~7k - 10x k-ig)
    Videohoz szintén valami külső tuner/kártya (ez is ~10k) kellene, ami tud HD-t, stb. Ezek azért több mint tízezer pénzes beruházások a wind ára mellett!

    Ugyanis a Wind-nek csak sima anlóg jack-kimenete és analóg D-Sub monitor csatlakozója van.

    Valamint, ha ezeket mind ráaggatod - külső hdd, külső hang, külső video, +bill+egér...
    Nos, nem tudom, ez milyen stabilitással/kompatibilitással járhat.

    Az biztos, hogy egy usb-s 5.1-es hangkártyát és usb-s hdd-t, plusz egeret meg monitort vígan elhajt az enyém, gyakorta én is így használom otthon, illetve ha melózok és zenélek.

    Mostanában kaptam rá én is a külső monitorra, kiterjesztett asztallal használom.
    Tudtátok, hogy így is remekül műxik? Mármint, hogy használja a saját 1024x768-t, a kiterjesztett másodlagos asztalnak meg tudja az 1280x1024-et?
    Tök állat így használni... kis monitoron megy a zene+skype+msn+letöltés, a nagyon meg böngészek. Baromi jól megy, nagyon tetszik... :)

    Mindamellett csak erre azért drága mulatság.

    Szerintem:
    Hátrányok
    - felesleges dolgok (fenntebb)
    - sokmindent megfizetsz, ami nem is kell
    - perifériák pluszban vásárlása hogy kiegészítsd a windet arra amire neked kell +pénz.
    - esetleges kompatibilitási problémák a sok ráaggatott cuccal

    Előny:
    - lesz egy notebookod (netbookod), amit ha leakasztasz, hurcolhatsz
    - ötöde a mostani géped fogyasztásának
    - csendes

    Szóval, ha nem igazán hordozható gép kell neked, akkor fölösleges.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz sine_morbo #5141 üzenetére

    Namostakkor :)

    Amit írtál - hogy mire is kell neked egy gép (leszámítva most az 5.1-et+filmet), arra bőven jó a wind, simán rádugva egy bill+monitor+egér+hdd.

    Filmnézésre dolbyval már necces, hisz max 720p, hd nuku. Mondjuk ha nincs HD tévéd, akkor ez tök felesleges kérdéskör jelenleg! Akkor jó a sima d-sub is. De ugye ahhoz minimum lapostévé kell, amin van ilyen csati. Van ilyened? Mert hagyományos tévére max. s-video csatival mehet át a jel a windről, az meg neki nincs.

    Viszont.Fölösleges a görcsölés szerintem...
    Mármint filmnézéssel kapcsolatban.
    Kábé 8-10 ezer pénzér vegyél egy noname DVD játékost, ami usb-s. Egy pendrájv, és voálá, mennek is a 700M és 1.4G -ás divixek arról. Nincs dvd-re szöszölés, rw-vel szórakozás, és máris van 5.1 meg kép is a tévén, legyen az bármilyen fajta. (?)
    Ez így még mindig olcsóbb mint hangkártya+videokártya kombó. Talán még szebb is, mint a kilógó cuccosok egy gépből :).

    Netbook vs subnoti...

    Erre nem merek ajánlani, hisz ha csak otthonra kellene a gépet kiváltani - mindkettő tök felesleges, nyilván amelyik drágább az a mégfeleslegesebb...

    Ha mobilizálni kell magad és a leendő géped... - nos akkor meg jön a "mire is kell a mobil gép a mobil használatban" ?

    Ha csak netezni, gépelgetni - szvsz ismét tökre felesleges egy core2-es nagyobb/nehezebb/drágább gép.
    Viszont ugye a wind-nek nincs optikája, ami azért néha kell.

    Tehát vagy összeraksz egy olcsó gépet otthonra és "majd úgy is veszel egy netbookot"...
    Vagy veszel egy netbookot otthonra +külső dvd-t kelzsocától :) plusz egy usb-s dvd játékost.
    Vagy veszel egy subnotit - aminek viszont csupán az s-video kimenetét és a dvd íróját használod... az erejét nem.

    Elsődleges és kizáróagos gépnek mindenképp ajánlottabb a subnoti, akkor (talán...) nem kell mást venned. (bár kérdés, azokon van-e értelmes 5.1 kimenet, mert a 3 jack-os kimenet nem az igaz, koaxos audio meg nemhiszem hogy van - valamint HDMI csati sem igen a HD-hez.)
    Ez azért fontos, mert kimenet szempontjából egy "olcsóbb" sub sem kényeztet el, azaz nem tud sokkal többet egy netbooknál ebből a szempontból.

    Szóval, szerintem nem sokat segítettem :D

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Imibácsi #5246 üzenetére

    Nem igazán... :) Most mégis, miről lehet fórumozni? Amiről kell, arról megtesszük... wifi, bios, oprendszerek a winden, stb.

    Akinek igazán szüksége volt/van a Windre, az megvette már rég, és most élvezi, használja. Akinek meg nem igazán kell egy netbook, az itt görcsöl, hátha a másik, a másfajta jobb lesz, hátha lesz még újabb/jobb netbook.

    Erről sokmindent nem lehet fórumozni, ezredszer is elmondjuk, a wind mire jó a többi netbook mire jó... választani kell. Árban egetverő különbségek nincsenek - tényleg csak elhatározás kérdése, ha valakinek valóban kell egy ilyesmi masina.

    A folyton várogatókkal - "háthaleszjobbolcsóbb" - nincs mit csinálni... maximum a kérdéseikre korrekten válaszolni, mint wind tulaj. Ajánlani, exy után :) szerintem már nem mer senki sem...
    Vegye mindenki azt, ami jó neki, és ami valóban kell neki, amire valóban szüksége van.
    Legyen az netbook (acerdellasuswindstb), vagy subnotebook, vagy akármi.

    Ezvan, kéremkapcsojjaki :)

    Ettől még ez a fórum kell és szükséges, sok hasznos dolog van itt, és a wind használata során biztos lesz is még sok-sok infó.
    Max nem pörög úgy, mint exyminiapu idejében :)

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    Jók ezek a "tokok", de nekem olyan tatyó kellene, ami nem nagyobb (sokkal...) ezeknél, de a töltő és a kábel is elfér benne. Ilyet valaki?
    Vagy ezekben elfér?

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Jamy #5368 üzenetére

    Igen, én is pont ezt akartam írni!

    A napokban nekem is "eltűntek" az ikonok, vagyis az OSD kijelzések!

    Minden működik, de nem jelzi ki ikonokkal.

    Sem fényerőt, sem webcamot, sem semmit...

    Valakinek valami ötlete?

    Az scm -ikon a system tray-ban ott van, a feladatkezelő is mutatja, hogy fut az msiservice.exe és az mgssysctrl.exe is.

    Én azért nem telepítettem újra...

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Alukard #5392 üzenetére

    Ahogy írtam, nem. Nem is nagyon szeretném újrarakni. Minden flottul megy, csak ezek a nyavajás osd-k nem. Persze nem a világ vége. Csak kíváncsi voltam, miért lehet ez, és a fenti kollegán kívűl tapasztalta-e más.

    Meg ahogy ő is írta (Jamy), ő újrarakta, de akkor sem jöttek vissza a kijelzések...

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Pompi #5397 üzenetére

    Hát, szép meg minden ez az N10-es. De a másik topikban belinkelt képeken és leírásokon látszik pár dolog.
    Ugyanúgy 10 collos kijelző, de másfél centivel hosszabb, és ugyanennyivel szélesebb méretben mint a Wind. Azért ez összes méretben már jelentős, ilyen kicsi paraméterekben! A súlya is 1.40 Kg., és ez is 3 cellás akksival van.

    link

    Persze írják, hogy lesz/van nagyobb üzemidejű, meg diszkrét vga-s is.

    Szvsz, ez tök ugyanaz a kaptafa mint az eddig bevált Asus 1000H és a Wind.

    Árban pedig (a "gaming verzió) tuti fölötte lesz (~120K), ha meg nem akkor az 1000H/Wind lesz majd alatta.
    alapkiszereltségebn (ahogy a linken van) meg kábé ugyanannyi lesz mint a többi.

    Szerintem ez megint csak "ízlés kérdése" lesz, lényegében ugynaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    Hm. Most nézegetem, az Acer Aspire One-ban csak 0.3-as a webcam, és nincs benne Blutooth? Akkor már értem miért olcsóbb.

    Ja, black wind pl. az edigitalnal, és a usersnél is van. utóbbinál épp egy pöttyet olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz cherockee #5576 üzenetére

    Hali. Én 1280X1024 -es felbontásban használom rendszeresen egy 19 collos monitorral.

    Kiterjesztett asztalként, így fut a wind saját 1024x600-as képernyője (itt vannak a skype,msn, stb progijaim) és mellette a másodlagos asztal, - ahol böngészek, dolgozok - a monitor a fennt említett bontásban.

    Ez gond nélkül megy nálam, simán meghajtja.

    Nem értem ezt a RAM mizériát... Ha Neked elég a teljesítménye, minek bele plusz 1G? XP-vel nem fog sokkal gyorsabb lenni, Vista-t meg nem értem miért tennél rá...
    Egyébként nem 2 G-t lehet beletenni, hanem egyet, és így lesz 2 G-as.
    Az alap memória forrasztva van az alaplapon. Ehhez csak plusz egyet lehet adni, 3-at már nem kezel.

    [ Szerkesztve ]

  • Marc71

    csendes tag

    válasz RatSon #5590 üzenetére

    Hali!

    A tatyó méreteit leírnád? szélesség x centiméter, meg hosszúság y cm. A vastagsága annyira nem fontos.

    Én egyelőre a saját tokját hordom, abba is bele lehet "rakni" (gyötörni) a töltőt. Igaz abba csak nejlonba rakom a windet, olvasva a régi kopós hsz-kat.

    thx.

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Generali #5601 üzenetére

    Nos nekem nem recseg, de szerintem másnak sem szabadna alapon. Az tény, hogy nincs hifi :) hangja, de hát mégiscsak két körömnyi kis hangszórócska próbál hangot kelteni. Nem szól sem hangosan,sem jól, de elfogadhatóan. Zenére ez persze nem való, én is csak skype, meg a minimális rendszerhangok, meg muszályhangokra használom - ha épp nincs nálam füles. De mondom, nem recseg.

    Valaki írta, hogy a pc beep-et kapcsolta ki és így megszűnt a recsegése, nemtudom segítene-e.

    Szóval szerintem nem szabadna recsegnie. Hallgasd meg fejhallgatóval is, vagy más hangkeltővel, ha úgy is recseg, akkor a hangkártyával van valami. Ha úgy nem... nos akkor is lehet bármi... :)

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Garga Pitics #5603 üzenetére

    Nekem sem kopott még semmit, szintén fekete. (kopp-kopp) Mondjuk én pedánsan mindig a nejlonzacsijába teszem, mielőtt a gyári tokba rakom. Meg úgy általában vigyázok rá. (lassan 3 hónapos a kicsike)

    Viszont a tapipad eléggé kifényesedett. Másnak?

  • Marc71

    csendes tag

    válasz Zola007 #5618 üzenetére

    "leszoktak a "színezzük a csatlakozókat a hülyegyereknek" dologról, mintha nem lenne kib..ott egyértelmű, hogy mit hova kell dugni. Akinek még ez sem megy az ne vegyen laptopot és ne tartson barátnőt"

    Maradjunk annyiban, ez akkor is unszimpatikus szöveg, bárhogy is magyarázod... :)

    Nem hiszem, hogy a csatlakozók halvány színezése bármilyen formában is jelentősen befolyásolná egy laptop dizájnját. Ha ez téged zavar, az téged minősít.

    És bizony nekem is jópár idősebb ismerősöm van, aki kimondottan örül a színeknek, a headsetek többsége ugyanis szintén színezve van. Többek között édesanyám, és a lelkes nyugdíjas korú skype-partnerei. Nekik így egyszerűbb.Pirosat a pirosba, zöldet a zöldbe, és lehet is dumcsizni. Normális embert pedig nem hiszem hogy zavarna.

    Na de ebből ne legyen flame, peace.

  • Marc71

    csendes tag

    W-LAN téma.

    Már azon kezdek gondolkodni az én windem "hibás" lehet... :) Gyári driver van fenn hozzá sem nyúltam még, de eddig (kopp-kopp) soha semmi bajom nem volt vele. Pedig rengeteg helyen használom (szállodák, cégek, kávézók). Eddig mndig atomstabil volt és azonnal talált hálózatot mindenhol. Na mindegy, nem bajként mondom... :)

    A várakozásokról.
    Én továbbra is azt mondom, akinek nem kell annyira a gép, az ne vegyen. Annak semmi értelmét nem látom, hogy 5-10 ezer forintokon múljon a vásárlás, - ha valóban szüksége van a Zembernek a windre/asusra (ízlés szerint).
    Én 97 ezerért vettem 3 hónapja. Gratulálok annak, aki 3 hónapja várja hogy lemenjen mondjuk 87-90 ezerre és most lelkesen - spórolása büszke tudatában - megveszi, és aztmondja jobban járt nálam. Nevetséges 5 mozijegyért, vagy 3 mekizés áráért - ennyivel fizettem érte többet.

    3 hónapja is kellett, most is kell nekem. Viszont használom, és pénzt hoz, illetve könnyebséget az életemben - három hónapja. Ha ma 80 ezer lenne, akkor sem bánnám, hogy megvettem - mert valóban kell/kellet - és használom, élvezem.

    Persze, lehet valakinek ennyi pénz is számít... - de akkor annak szerintem el kell gondolkodnia, valóban szüksége van egy - ha így számolunk - drága micsodára.

    Szóval - már megbocsássatok - de rém unalmas ez a "90-ért, vagy 85-ért már megéri,jajjmikormegyleazára,nainkábbvárokjanuárig,mertakkor csak81523forintlesz,stb".

    Nem beszélve, hogy jövőre meg majd jönnek más gépek - azt akkor azokra lehet majd várni.
    És esetleg beszámolva a kollega által említett forint esést, satöbbiket.

    uff

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák