Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nem tudom ez mennyire mélyvíz, de a sima Defy topikban múltkor kérdeztem, hogy miként lehet kiirtani a kamera idegesítő és túl hangos zárhangját a telefonból. Egy kis kísérletezéssel sikerült pofon egyszerű módon megoldani... szinte már csapkodtam a fejemet, hogy miért nem ezzel kezdtem, ahelyett, hogy feltettem egy ilyen kérdést.

    (Csak simán kimásolom onnan, itt talán még az első posztban is elférhet)

    Kamera zárhang eltüntetése Android rendszeren:

    (A leírás haladó felhasználóknak készült mert nem ismerteti az egyes fogalmakat, noha igazából pofon egyszerű az egész. Ha nem tudod mi az a root akkor előbb olvasd át az első posztban a menetét).

    1.) Szerezz root jogokat a rendszer felett ha ezt még nem tetted meg.

    2.) Tölts le egy olyan fájlkezelőt, mely a telefon belső memóriájában is tud kotorászni (pl: Root Explorer, vagy amit én használok az CM7 alatt rootolható ez pedig az ES File Explorer).

    3.) Ha a fájlkezelőd megkapta a superuser (root) jogokat, akkor irány a telefon gyökere, azaz a belső memóriája, mely független az SD kártyától. Itt a következő elérési utat kell megkeresned:

    ROOT/system/media/audio/ui/

    4.) Az itt található hangfájlok az állapotjelző hangok és ezek között van a "camera_click.ogg", amelyet csak simán át kell nevezned és a rendszer nem fogja lejátszani. Én törlés helyett átneveztem "camera_click_X.ogg"-re. És láss csodát, már ha akarna sem tudna semmiféle hangot kiadni a kamera (kivéve a videó felvétel vagy az Auto Focus visszajelző hangot, de lásd később az 5. pontot). Persze átnevezés helyett tetszőlegesen kicserélhető más hangfájlra (pl: halkabbra, kevésbé idegesítőre), csak ugyan ezen a fájlnéven kell bemásolni ide.

    5.) Opcionálisan megkeresheted a "system/media/" mappában a többi hangot is amit csereberélhetsz vagy szintén némíthatsz a fenti módszerrel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz CoolBoy323 #1192 üzenetére

    Mert nem mindegyiknél kapcsolható ki. Például a CM7 gyári kamerája alatt nem és még egy sor custom kamera alkalmazásnál sem. Szakmai ártalom nálam, de 7 különböző kamera alkalmazás van fent! :D

    Ezért jött az igény, hogy globálisan iktassam ki! :)

    Szerk: Plusz ezért írtam, hogy a leírás általánosan működik Android rendszeren. Számos készülék gyári kamera alkalmazásában nem kikapcsolható ez a hang.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz CoolBoy323 #1195 üzenetére

    Nem minden telefonon némul le, tudom mert nem a Defy az első Androidos készülékem. Plusz az ötös pont igazából a lényeg, hogy az bármilyen rendszerhanggal eljátszható és nem csak a kiiktatás hanem a csere is.

    Következmény: Még a rendszerhangokat is a saját ízlésedhez igazíthatod.

    Amúgy meg nem mondtam, hogy mobillal fotózok modelleket vagy éppen épületfotókat. Az már csak a fotózás imádatából következik, hogy tele van pakolva mindenféle kamera alkalmazással... mert ugyan sokszor rá vagyok tapadva a fényképezőgépeim keresőjére, de nincsenek nálam a nap 24 órájában meg hát egy baráti sörözésre sem viszem magammal. És egyik kamera app ebben jó a másik meg abban... lehet variálni.

    A kamera hangjának kiiktatása meg akkor ötlött fel bennem, mikor múltkor le akartam magamnak fotózni az egyik vizsgalapomat ám a sietségben elfelejtettem lehalkítani a telefont, de a tanár kiszúrta a kamera hangját... kaptam is egy jó kis fejmosást.

    Te nem fotózol, oké. De lehet másnak hasznos lehet ez a kis szösszenet. Ha nem is kiiktatni, legalább is kicserélni az amúgy nagyon irritáló kamera hangot egy bársonyosabb darabra! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Azt lehet már tudni, hogy mik a Motorola esetében azon készülékek listája melynél megnyitotta vagy meg fogja nyitni a bootloadert? Eddig akárhány cikket olvastam el erről, mindig teljesen zavarosan és egymásnak ellentmondóan nyilatkoznak arról, hogy mely készülékeket érinti a feloldás.

    Az SE esetében tudom, hogy az ezután piacra kerülő darabok lesznek nyílt bootloaderrel ellátva, míg a Samsungnál csak bizonyos készülékek (vélhetően a felső kategória). A Motorolánál viszont megint csak ködösek a hírek. Van amelyik azt állítja, hogy mindegyik készülékük és van amelyik azt állítja, hogy nem mindegyik.

    Na most akkor mi az igazság?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Halo #1207 üzenetére

    Sejtettem. Talán az LG (vagy valamelyik másik gyártó a sok közül) volt olyan amely konkrétan az összes készülékén megnyitja a bootloadert. Illetve a HTC talán eddig is nyitott bootloaderrel értékesített, de ebben sem vagyok teljesen biztos.

    Mondjuk nem izgat. Ha valami van akkor FR és visszaflashelem valamelyik gyári Froyo ROM-ot és úgy megy a szervizbe. De megnyugtatna a tudat ha tudnám, hogy a főzött ROM-ok telepítésével nem bukom a garanciát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AzO #1215 üzenetére

    A korábbi hozzászólásodra is egy kis reakció:

    Abszolút megértem a helyzeted ami a ROM cserebere első bizonytalan lépéseit illeti. Anno én egy Samsung Galaxy Spicával kezdtem el az Androidos pályafutásom (melyen a legelső kereskedelmi forgalomban kapható Android verzió volt, egy 1.5-ös Cupcake). Mivel a hivatalos 2.1-es frissítés csak nem akart időben kijönni, de voltak már abszolút stabil kiszivárgott verziók ezért gondoltam sokakhoz hasonlóan én is felrakom rá. Akkor még jóval bonyolultabb volt az egész folyamat (ja és ez a Recovery-ből feltelepítem a ZIP-be csomagolt ROM-ot megoldás kb talán a Spicán jelent meg először még valamikor a CM 6.5 idejében).

    De én is azért tettem meg az első kezdeti lépéseket olyan nehezen, mert a leírás egyes részeit nem értettem, mármint, hogy mit csinálnak. Nem vagyok hülye, én is tudom, hogy ha az van oda írva, hogy "Wipe Data" akkor erre fogok bökni a menüben is. De roppant mód zavart, hogy nem tudom mit is csinál a Wipe Data (meg a sok hozzá hasonló, korábban nem hallott kifejezés).

    Én is folyton az első hozzászóláshoz lettem küldve sok száz másik társammal, sőt még talán le is lettem hülyézve haladó szintű IT ismereteim ellenére, hogy mégis mit nem értek egy 9 pontból álló leíráson. De ők meg azt nem értették, hogy én tökéletesen értem azt, hogy mit hova dugjak és mikor mire kattintsak és mire milyen verziót tegyek... csak éppen van aki nem egy majom módjára akar betanult lépéseket végiglépkedni, hanem tudni szeretné az egésznek a mechanizmusát.

    De most én is az első poszthoz irányítalak, mert szerintem a Defy Mélyvíz első posztja nagyon jól össze van rakva, ki vannak emelve benne külön az idegen szavak és kifejezések, hogy ezek mégis mit jelentenek (pl: root, wipe data, stb).

    A jelenlegi posztodra reagálva pedig:

    Amikor én 2.1 CEE-ről frissítettem 2.2.2 CEE-re akkor néhány addig meglévő gyári alkalmazás eltűnt (nem mintha ne lennének pótolhatók). Szóval előfordulhat, hogy MSU-val frissítve neked is kigyomlálódik benne némi felesleg, főleg ha a stock, nem Voda által szétbarmolt DE ROM kerül rá! Esetleg frissítheted SBF-ből is, ekkor nem MSU-val hanem más módon (lásd: első poszt) teszed fel a gyári ROM-ot, de ez esetben tudsz felrakni teljesen tiszta 2.2 DE ROM-ot is, pont olyat mint a szolgáltató független darabokon van).

    De azt mondom, hogy ha csak a gyári Launcher (MOTOBLUR felület) és a gyári Widgetek nem tetszenek attól még nem kell ROM-ot cserélni. Tegyél fel egy tetszőleges Launchert a Marketről, illetve olyan widgeteket amik neked tetszenek. A felesleges alkalmazásokat (nem a rendszeralkalmazásokat, hanem a Voda sajátjait), meg könnyű szerrel le lehet pucolni Titanium Backuppal! :)

    Remélem ez a kis rövidnek alig mondható szösszenet segít a felvilágosodás felé vezető úton irányba állni! :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Edge #1221 üzenetére

    Nekem meg pont egy olyan CM7 téma kéne, ami kinézetben (már ami a status bar-t illeti és annak ikonjait) olyan, mint a 2.1-es stock gyári ROM esetében. Ami most van (JAMT-White-Gradient) nem igazán tetszik, de ezt használom, mert ennél nem fekete a státusz sor.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz premete #1335 üzenetére

    Akkor még jó, hogy várok az RC1 felpakolásával. Nekem eddig a CM7 RC0 (nightlty-downgrade, mert anno csak ez volt CEE 2.2.2-re) teljesen bevált. Nem találkozom benne túl sok buggal és stabil is, gyors is. Persze van pár app ami most hajlamos az FC-re, de szerencsére nem olyanok amik igazán fontosak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Edge #1372 üzenetére

    Igen ez engem is érdekelne. Bár a CM7 még mindig lenyűgöz, de fogékony vagyok az újabb és újabb megoldásokra.

    Mondjuk az igazi az lenne ha meg lehetne oldani egy dualboot rendszert. Ahogy az PC-n már teljesen megszokott. Lenne egy atomstabil ROM-od hétköznapi használatra és mellé tehetnél fel akármilyen egyéb ROM-ot kísérletezgetésre. És akkor nem lenne a hajtépés, hogy minden friss verzióval bukod a fontos alkalmazásaidat (vagy legalább is szarakodhatsz a backup+restore párossal)... na meg ha a ROM telepítése közben elcseszel valamit, akkor még mindig ott lenne az eredeti és működő oprendszered. Újabb biztosíték lenne arra, hogy semmiképpen sem téglázhatod a telefont.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #11527168 #1383 üzenetére

    Tanulság: Ne vegyél telefont aminek zárt a bootloadere. Én nemrég kérdeztem azt, hogy a Defy-nél van-e esély rá, mert ahány hír, annyi állítás ezzel kapcsolatban. De valószínűbb, hogy a Motorola csak a mostantól kiadott telefonokat fogja nyílt bootloaderrel árusítani.

    Amúgy a hivatalos CM7 ROM-ok sem mindig tökéletesek. A legtöbb készülék esetében durván visszafogja az üzemidőt (pl: ZTE Blade-nél brutálisan, szóval csak CM7 fanoknak ajánlott a telepítése), míg a Defy esetében nem változtat az üzemidőn, sőt, talán egy kicsit ki is tolja azt.

    Szóval elég felemás a dolog. Most ott állunk, hogy van egy pár darab, mindennapi használatra alkalmas CM7 build, ami stabilabb, gyorsabb és bugmentesebb, mint a gyári ROM-ok bármelyike, de az is tény, hogy közel sem olyan, mint a hivatalos CM7 ROM-ok!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #11527168 #1398 üzenetére

    A legnagyobb adathalász és adatlopó pont a Google. Csinálja legálisan és illegálisan is, mégsem igazán hangos a sajtó attól, hogy a Google (aktív GPS hiányában) a GSM jelek háromszögeléséből a nap 24 órájában követi a pozíciódat és azt a Google szervereire tölti fel. Vagy éppen attól, hogy alapértelmezésben a Google a saját szerverein tárolja az összes jelszavad (email, weboldalak loginjai, wifi kulcsok, stb). De arról sem vagyok meggyőzve, hogy ha ezt a funkciót kikapcsolod, akkor a Google nem lopja azokat továbbra is (lásd: Streeview felvételek készítése közben illegálisan lehallgatott wifi adatforgalmak és azok eltárolása, jelszavakkal együtt, majd a kormányzati felszólítást bírósági úton támadták meg, hogy ne kelljen törölniük az amúgy illegálisan szerzett adatokat).

    Szóval attól mert zárt valami, még nem biztos, hogy védve van az intézményesített adatlopástól. Főleg ha Kínáról van szó... ahol mint tudjuk a kibontakozó kapitalizmus mögött még mindig ott bújik a kommunizmus és az államosított cégek sokasága. A Wikileaks óta pedig tudjuk azt is, hogy az USA beleértve a CIA és az NSA embereit egyszerűen telecsinált gatyákkal retteg a kínai hírszerzéstől, mely legálisnak látszó telekommunikációs cégeknél foglalkoztat sok ezer hackert hírszerzési-adatlopási céllal. (Ki tudja... talán a Wikileaks legfőbb kiszivárogtató forrása pont a kínai hírszerzés... feltűnő, hogy mindig a nyugat számára kínos infók látnak napvilágot).

    Szóval én biztos nem bíznék sem gyári, sem custom ROM-ra kényes adatokat. A biztonságtechnika alapja, hogy "építsd magadnak a védelmi falakat"!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz rum-cajsz #1413 üzenetére

    Ha elméletileg megoldható akkor, hogy hogy nem próbálta még egy XDA-s arc sem? Hasznos lenne pedig.
    De most rákutatva a dologra találtam egyéb érdekességet: Windows Mobile + Android DualBoot

    De azért mondjuk leírhatnád a dualboot elméletét, hátha akad egy vállalkozó szellemű ember (akár én) aki kipróbálja.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz rum-cajsz #1460 üzenetére

    Nekem is ez áll a dobozon. Bár lehet, hogy a PL valóban lengyelt jelent, de szerintem ez csak egy logisztikai jelölés. Lehet, hogy a CEE (Central-East-Europe) területre szánt modelleket a Motorola lengyelországi logisztikai elosztójából küldik szét.

    Lényegi különbség szerintem nincs.

    Amúgy a korábban feltett kérdésemre írhatnál valamit. (Dualboot elméleti működése)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Előre leszögezem, hogy használtam a keresőt, de az sem dobhat ki olyan posztokat amikben kulcsfontosságú információ hangzik el. Szóval mielőtt nekikezdek kérdezek.

    Most egy stock 2.2.2 CEE-re felrakott CM-7.1.0-RC0-Jordan ROM fut a Defymen. Igen, ráadásul nightly, mert azokban a napokban még csak azt lehetett 2.2.2 CEE-re rakni. Eddig kiszolgált, de megérett már neki egy Factory Reset, szóval ha már amúgy is gyalulok akkor már felraknék egy újabb ROM-ot is. Na nem azt kérdezem, hogy hogyan... mert azt vágom.

    Azt kérdezem, hogy melyiket érdemes (elsődlegesen CM7.1 vonalon maradva). Érdemes a hivatalos és "végleges" 7.1-et felrakni? Ahogy olvastam akadnak vele Wi-Fi gondok. Van más egyéb ismert hiba benne? Fontos nekem az akku üzemidő is... szóval a következő ROM-nál ez is szempont lenne. A mostani az... hát nem mondom, hogy nagyon szívná, de azért kicsit rosszabb, mint gyári ROM-al (1Ghz-ről visszaállítva 800 Mhz-re is).

    Szóval mehet a 7.1 Stable? Vagy inkább másik legyen? Rámehet frissítésként a jelenlegi ROM-omra, vagy van még közbenső lépés? Google Apps pakkot is újra kell rakni?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ja amúgy a CM fórumban találtam valamit ami fontos lehet azok számára akiknek gondjai akadnak a WiFi csatlakozással. A felhasználónak az volt a gondja, hogy nem tudott telefonnal csatlakozni, pedig a hálózat üzemelt.

    "The issue was related to the channel used: to avoid interferences, my wireless router was set to channel 12, that is not supported by default Cyanogenmod configuration. Teoretically it should be possible to go to the wifi settings, press the menu button and select advanced, than the first option should let you change the number of channels. Unfortunately in my case this option does not appear.
    Every channel less than 12 is fine."

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz chab7 #11632 üzenetére

    És amúgy a kamera megy rendesen? Nekem a mostani ROM-on videó felvételnél csak egy szaggatott szart vesz fel. Jó lenne ha ez javulna. Meg többen írták CM fórumon, hogy a kamera felvétel készítés közben hajlamos a fagyásra.

    Találkozott már valaki ezzel?

    Üzemidőről milyen tapasztalataid vannak?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz chab7 #11639 üzenetére

    Köszi az infókat! :)

    Most ráakadtam a WajkUI-ra. Gondolom ez is simán felnyomható CM7.1 stable-re. Ezzel miként alakul a teljesítmény? Fogja valamennyire, vagy inkább gyorsabb? Vagy ugyan az mint a gyári, csak sokkal szebb kiadásban? Van benne ismert bug?

    (Ez utóbbi kérdés azokhoz szól akik használják).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Shirchy #11643 üzenetére

    De a felület CM7 alatt is olyan lesz ha arra tolom fel nem? Vagy vannak különbségek?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Én emlékszem rosszul, hogy volt az első posztban leírás arról, hogy miként frissítünk CM7 verziót? Pontosabban nem csak sima frissítésről van szó, hanem az RC0-át akarom lecserélni a 7.1 Stable verzióra. Ráadásul ami nekem van az egy Nightly build... így tényleg érdemes volna egy 2.2 Nordicot visszatolni és arra felhúzni a CM7.1 Stable ROM-ot.

    Szóval tényleg volt szó erről az első posztban vagy ennek a folyamatnak a leírását máshol olvastam?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Na mivel a régi béta CM7.1 ROM-ot ideje lenne leváltani (ez is kiszolgált... már vagy tavasz óta fent van), ezért két kérdésem lenne:

    1.) Hogyan térek vissza gyári 2.2 Froyo-ra? Gondolom nem frissíthetem rá erre a 7.1 Stable ROM-ot.

    2.) Melyik jelenleg a legstabilabb főzött ROM? CM, MIUI, stb is érdekel. A lényeg, hogy minden működjön és stabil legyen, szóval napi használat alatt ne legyen vele gond. Gondolom az ICS alapú ROM-ok még közel sincsenek ilyen állapotban, szóval maradjunk a Gingernél.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz szabof1 #23486 üzenetére

    Köszönöm! :) Akkor elég ha csak felteszem a Stable ROM .zip állományát SD kártyára és custom recovery-ből flashelem (install from .zip) ? Mivel a stable bootable, ezért gondolom nem baj, hogy egy RC0 nightly-ra menne rá.

    Persze előtte egy backup is készülne a jelenlegi állásról.

    És ha vissza akarok térni a 2.2-re, mert esetleg bugos lesz a rendszer akkor csak simán RSD Lite-al ráflashelem az sbf-et? Vagy előtte recovery-ből még le kell pucolni valamit? Wipe?

    Bocsi, hogy ilyen amatőr kérdéseket teszek fel. Az odáig tiszta, hogy 2.2-ről hogyan frissítek CM7-re vagy MIUI-ra, tök világos mindegyik leírás, csak update és CM7-ről Froyora visszatérős leírást nem találtam sehol.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bruti01 #23682 üzenetére

    Ez egy baromi régi cikk. Azóta lefolyt egy kis víz a Dunán és a Microsoft valamint a Motorola stratégiai megállapodást kötött. Na meg a Motorola okostelefonos részlege azóta a Google tulajdonába került.

    Nem lesz itt semmiféle betiltás! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz htctopaz #23734 üzenetére

    Ez csak SOPA törvény tervezet elleni 1 napos tiltakozás része. A Google, Facebook, Yahoo és még nagyon sokan mások is csatlakoznak hozzá. Van aki egy napos szünettel, van aki pedig a főoldalra vagy valamilyen feltűnő helyre teszi ki a tiltakozásának jelét.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz szabof1 #23721 üzenetére

    Köszönöm! :)

    Most van csak időm megcsinálni. Most az SD kártyám tartalmát mentem le, biztos ami biztos alapon (recovery-ből már csináltam egy backupot, de hülye voltam, mert nem nyomtam előtte factory resetet, így az alkalmazásokat is sorra lementette... nem mertem megszakítani a folyamatot). Szóval most 8GB adat mászik a laptopomra kínzóan lassú sebességgel.

    Amúgy gyalulni akarom a telepített alkalmazásaimat és beállításaimat is. Nagyon tele van már pakolva, lusta vagyok egyesével törölni. A néhány fontos alkalmazásomat meg lementettem Titanium Backup-al. Szóval akkor gondolom így mehet neki simán a Wipe Data/Factory Reset is.

    Ja és megnézem, hogy milyen a WIUI. A "stable" verziót szedtem le Wajk XDA-s topikjából. Most nem rakom fel újra a 2.2.2 CEE-t, megnézem, hogy így áttérve stabil lesz-e. Ha nem akkor gyalulok és megy majd Froyo szintről az egész telepítés újra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Srácok, valami nem stimmel. Bementem a custom recovery-be, nyomtam egy wipe cache-t meg utána egy wipe data/factory reset-et. Most ott tart, hogy "formatting sd-ext..." és a képernyő is elég furcsán "szétugrott" meg minden olyan lilás...

    Már vagy 5-6 perce meg van ennél akadva. Ilyenkor újraindíthatom, kivehetem az akkut, hogy elölről kezdjem? 8GB-os SD kártya van benne, de még a művelet előtt leformáztam, csak a WIUI zip állománya van rajta.

    Miért csinálja ezt? :F

    Szerk: Mér több, mint 10 perce ez megy! :F Valakinek van ötlete? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #23753 üzenetére

    Na... nem vártam tovább. Akku ki és be. Újra kezdtem a folyamatot. Wipa cache lefutott, jön megint a data. Ekkor megint szétugrott a kép és megakad a "Formatting sd-ext..." résznél.

    Ez valami SD kártyára utaló dolog vagy mi? A kártyám lenne szar? Ettől még próbáljam flashelni a MIUI-t?

    Keresztkérdés: Ugye a CM7-el együtt egy frissebb CWM is felmegy. Ha RSD Lite-al flashelem SBF-ből a 2.2.2 CEE-t akkor ezzel mi történik? Megmarad? Nem kell megint rootolni és újból felrakni egy másikat a MIUI vagy CM7 telepítéséhez?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz mm89 #23756 üzenetére

    Végül is újraindítottam a telefont. A factory reset lement, mert a CM7 visszaállt gyárira. Szóval ettől a ponttól folytattam a WIUI-ra váltást. Wipe dalvik, zip állomány flashelése, stb...

    Flasheltem az aktuális WIUI-t, újraindult magától (ezek szerint működött a script), de nem bootolt. Akksi ki és be, bekapcsol... nem indul továbbra sem. Kék LED nem villan fel.

    Szóval a 2.2 Froyo telepítését nem úszom meg. Már jön le az RSD Lite.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz w333 #23759 üzenetére

    Mindhárom megvolt. A wipe data részen akadt meg. Újraindítottam a telefont, betöltötte a CM7-et és végrehajtotta a factory resetet, szóval a gond az volt, hogy miután végzett nem dobott vissza a custom recovery-be. De folytattam a folyamatot onnan ahol kellett. Fel is ment a WIUI, de nem bootolt.

    Most már fent van a 2.2.2 CEE, most rootolom.

    Amúgy mindegy, hogy melyik 2nd Init szedem le? Régen volt egy meghatározott verzió amivel működött, máshogy nem ment fel a CM7. Most is van még ilyen?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz w333 #23761 üzenetére

    Aha, ez az APK még megvan. Ezzel telepítettem anno a CM7-et is. Csak hát olyan régen volt már (tavasszal), hogy gondoltam már nincsenek megszorítások abban, hogy melyikkel megy és melyikkel nem... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Na fent van a WIUI! :) Már nyúzom egy ideje, nagyon tetszik a logikája a rendszernek és szerintem jól meg van dolgozva! :)

    De egyvalami idegesít. Nem tudom olyan jól belőni az automatikus fényerőt, mint CM7 alatt... ott olyan jó volt, mindig pont kellemes volt a fényerő, de nem is zabált sokat. Most meg mindig túl sötét. Ez biztos jót tesz az akku időnek, de nekem kicsit több kakaó kéne. Itt a manuális beállítások között annyi minden van és kb semmihez sincs kielégítő magyarázat.

    Tud valaki egy jó beállítást arra, hogy a rendszer ne lője be mindig ilyen sötétre a fényerőt?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz KaiotEch #23806 üzenetére

    Alapból ADW van, de bármikor telepíthetsz mást (én GO Launcher Ex-el használtam, meg mától a WIUI-t is azzal).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Davebowman #23815 üzenetére

    Kiveszed a pipát a WiFi beállítások alatt a "Hálózati értesítés" elől. (Illetve átállítod OFF-ra a kapcsolót).

    Persze ettől még a manuális keresés menni fog. Csak egyszer kell ugye rácsatlakoznod a sajátodra, onnantól csak arra fog felmenni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Davebowman #23821 üzenetére

    Az imént írtam le a megoldást, hogy ne keresse...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #71562240 #23831 üzenetére

    Miért kéne feleslegesen járatni a keresést? Ha felülök a tömegközlekedésre akkor míg beérek a melóba kb 5-6 alkalommal jelez, hogy talált wifi jelet (hát igen... ezért csodás a főváros, mindig akad vagy free hotspot vagy egy hülye aki szabadon hagyja a bejárást az otthoni hálózatára, de én ilyenekre adatbiztonsági okokból elvből nem csatlakozom). Én azért kapcsoltam ki, mert elég ha csak az általam ismert wifikre csatlakozik (itthoni, barátnőmé és a munkahelyi), ha ezek hatókörön kívül vannak akkor meg ott a mobilnet.

    Szerk: Ha meg mégis keresgélnem kell wifi jelet akkor sem kell a beállításokba belemászni vagy éppen arra csatlakozni amit a telefon elsőként felajánl. Számos jó app és widget van erre a célra.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tarnagy #23856 üzenetére

    Én is azt a WIUI-t használom tegnap óta amit te is. Na igen, ez az ilyen főzött ROM-ok varázsa, ebben nincs előre telepített Youtube alkalmazás ahogy az lenni szokott (meg Facebook, Twitter, Amazon, stb sem). Szedd le a gyárit a Marketből.

    Én ha beágyazott Youtube videóval találkoztam (korábbi ROM-ok esetében) és ráböktem a lejátszásra akkor nem a flash playeres verziót indítottam (mert az felesleges is lenne) hanem átdobott a natív Youtube Playerbe. Ezerszer barátibb így, mint böngészőben nézni a flash videókat.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz mm89 #23930 üzenetére

    "Melyik romot ajánljátok most?"

    Azért szerintem ez nem teljesen hülye kérdés. Én hónapokig hajtottam egy CM7.1 RC0 ROM-ot (valamelyik nightly-t ráadásul). Nem követtem a ROM-ok alakulását, de kb naponta, hetente megváltozik a mezőny... a CM7.1 Stable ROM-ról is csak megjelenése után 2 hónappal értesültem.

    Attól mert valaki feltesz egy főzött ROM-ot nem biztos, hogy hetente cserélgeti és figyelemmel követi a dolgok alakulását. Este lefekszem és reggel arra kelek, hogy csak ebben a topikban van 150+ új hozzászólás. Ha egy hétvégét távol vagyok akkor 300-400 új hozzászólás keletkezik. Csak az igazi topiklakók azok akik képesek ennyit visszaolvasni.

    Pár napja cseréltem ROM-ot (WIUI 2.1.6.-ra), persze én igyekeztem visszaolvasni, rákeresni, hogy mit érdemes feltenni. Nem tudtam, hogy most éppen mi a legjobb az ÉN igényeimnek. Néztem a topik első hozzászólását, de semmi aktuális nincs benne. Meg van rekedve azon a szinten, hogy létezik a CM meg a MIUI és olyan dolgok (pl: váltás 2.1-ről 2.2.-re) vannak benne amik rég elavultak.

    Ez nem szemrehányás, de az első poszt pont arra való, hogy a folyamatosan ismétlődő kérdésekre választ adjon. Vagy legyen naprakészen tartva, vagy ne legyen sírás abból, hogy az átlagos fórumozó nem olvas vissza sok száz (ezer?) hozzászólást. Én is rákerestem pár címszóra, hogy kiderítsem a WIUI 2.1.6. használható ROM lett-e, de alig jött ki erre utaló poszt a keresőből. Aztán fogtam magam, belevágtam, ha nem jó akkor cserélek. De például én azt gondolnám, hogy a CM7 Stable amiatt Stable mert tényleg stabil és minden működik... ha nem csíptem volna el egy-két hozzászólást, hogy érdemes frissíteni XY nightly verzióra akkor jöhetnék vissza sírni-ríni, hogy ez nem megy, az nem megy és Titeket idegesítenélek azzal, hogy én lehetek a századik aki megkérdezi, miért nem jó a wifi a CM7.1 Stable ROM-ban...

    Oké, ez a felvetés pont egy olyan kérdésre ment ("Mikor lesz CM9?") ami egyébként tényleg könnyen kideríthető (az is, hogy most hol áll a dolog), de ettől függetlenül meg lehet engedni kicsit több türelmet a fórumozó társakkal szemben!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lacopapi #23938 üzenetére

    Én ezt értem, hogy ami az egyik usernek beválik az a másiknak nem biztos. De a többség inkább személyes véleményekre kíváncsi. Tapasztalatokra. Milyen bugok fordulhatnak elő, általánosságban jól bánik-e az akkuval, ilyesmi. Ezeket hol máshol találhatná meg, mint egy fórumon? És hangsúlyozom, most az átlagos fórumozóról beszélek, nem rólad vagy rólam aki képes sok száz posztot végignyálazni. Akinek meg valami új, az nem biztos, hogy ismeri a műhely titkokat is.

    Nem biztos, hogy tudja milyen sűrűn jönnek ROM frissítések, nem tudja, hogy ami az egyik telefonon kifogástalan az a másik ugyan olyan készüléken már lehet, hogy labilis. Ezek sehol sincsenek leírva... akkor tudod ha már van egy kis tapasztalatod a témában.

    Van amikor az ember nem lustaságból kérdez hülyeséget.

    Mellesleg én is napi szinten találkozom ilyenekkel. Nem csak itt fórumozok hanem még sok más helyen, plusz moderátor vagyok egy másik nagy fórumon már elég sok éve. Nem véletlenül mondtam, hogy néha azért lehet a felhasználóval szemben kicsit türelmesebbnek lenni.

    (De azt elismertem, hogy az a gúnyolódás jogos volt. Szó se róla. Csak ettől függetlenül reagáltam... mert kezdő és lusta nem ugyan az!)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lacopapi #23944 üzenetére

    Továbbra is mondom: Személyes vélemények és tapasztalatok kikéréséről volt szó. El lehet mondani, hogy kinek mi vált be, kinek mi nem vált be, aztán a user majd mérlegel és eldönti. Esetleg kiszemel több ROM-ot is amit tesztelhet. Na meg egy ROM esetében nem csak a stabilitás játszik fontos szerepet, hanem a funkciók amikkel fel van ruházva.

    Én is úgy tettem fel a WIUI-t, hogy tesztelem 1-2 hétig, hogy mennyire stabil. Például gyorsnak baromi gyors, nálam jobban hasít mint az eddig használt CM7.1 RC0 és imádom az egésznek a logikus felépítését és a design-t is. De csinált 2 nap alatt 2 FC-t... mindkét esetben valamilyen kamerával összefüggésbe hozható app volt az elszenvedője (egyszer a "MIUI Kamera", egyszer pedig a "Lapse It Pro"). Lehet csak a procit kéne babrálni nem tudom. Az is lehet, hogy nem szereti a SOC kamerámat.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lacopapi #23949 üzenetére

    Amúgy erről a SEA romról szívesen meghallgatnék valami rövid, tömör összefoglalót. Csak annyit derítettem ki, hogy stock ROM és viszonylag friss. De ez melyik régióhoz tartozik? Mik az előnyei azon túl, hogy elvileg kíméli az akkut? Illetve miért van a SOC ilyen jó barátságban vele? Mi az észrevehető előnye ha SOC kamerával SEA ROM-ot hajtok?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Lacopapi #23960 üzenetére

    Köszi! :)

    Akkor ez nálam kimarad majd, mert túlságosan hozzászoktam a főzött ROM-ok extráihoz. Nekem igazság szerint azokra van szükségem.

    Mondjuk ilyen "Marketen nem találom" dologba én is belefutottam párszor, de az APK-t le lehet szedni máshonnan is.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Nxn908xxx #24103 üzenetére

    Én is olvasgattam valamit erről, de csak felületesen mentem át ezeken a beszélgetéseken. Nekem inkább úgy tűnt, hogy félig sikerült megkerülni (ugye két mód lenne, az egyik feltörni és megkerülni a másik meg, hogy a Motorola engedélyezi a megnyitást).

    Ahogy látom WIUI esetében hamarosan érkezik valamilyen hibrid kernel ami az ICS modifikációhoz kell. De lehet ezt kicsit félreértelmeztem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ihi007 #24109 üzenetére

    Én a WIUI flashelésénél futottam bele hasonló boot problémába (csak nekem nem Google logó hanem a Motorola logó jött elő, de ezen nem jutott túl). Kivettem az akkut, de rögtön elindult a telefon ahogy visszatettem. A custom recoverybe sem tudtam belépni (nem villant a kék led). A legjobb ha már akkor nyomva tartod a hangerő gombot amikor visszateszed az akkut, így beléphetsz a gyári recovery-be. Menj végig az összes Wipe-on, majd kezd elölről RSD Lite-al felrakni a 2.2 Froyo-t.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz johnny82 #24458 üzenetére

    A 4-es WIUI csak "early alpha" állapotban van. Van fent stable. Az ja jól emlékszem a 2.1.10.-es verziónál jár (múlt héten még csak a 2.1.6. volt fent).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kymco #24475 üzenetére

    Aha, valóban 20. Nem különösebben érdekelt, mert ahogy nézem nem volt benne olyan fix ami érintene (csak arra várok ami még mindig csak ígéret: Hatékonyabb energia felhasználás... sajnos valamivel elmarad a CM7-hez képest az én vasamon az üzemidő, mondjuk cserébe sokkal gyorsabb is a rendszer egésze).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz R19 #24517 üzenetére

    Én a 2.1.6. Stable ROM-ot nyúzom. Nekem sajnos drasztikusan csökkent az akku üzemideje a CM7-hez képest (ha egész nap fekszik az asztalon és alig nyúlok hozzá akkor is 24 óra alatt leapad 30% körülre.

    Akku kalibrálás megvolt. Most elkezdtem a procit kicsit akku kímélőbb módon belőni, mert a WIUI-ban alapból szerintem kicsit pazarlós a feszültségek kiosztása. Na meg az 1,1 Ghz is felesleges az olyannak aki mondjuk nem játszik.

    Egyelőre eddig egy hotboot volt amióta belőttem, szóval lehet emelni kell a feszültségen majd. Ha nem jön össze akkor vissza kell mennem CM7-re, mert nálam az sokkal jobban bírta (aktív nyúzással egy nap, ami azt jelenti, hogy tényleg aktív nyúzással, egész nap megy a 3G net, emailek vándorolnak ki és be, 3-4 különféle alkalmazásnak megy a szinkronizációja, stb).

    Az meg gáz, hogy WIUI-val szinte használat nélkül hoz ennyit...

    De sajnálnám ha le kéne váltanom. A rendszer használhatósága, gyorsasága, logikája és kinézete messze felülmúl eddig mindent!

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz w333 #24570 üzenetére

    Működik az újraindítás nélkül is. Csak meg kell nyomni a Home gombot és megkérdezi, hogy melyik launchert használja. Nyilván ha be lesz pipálva, hogy mindig az adott launchert használja akkor azt fogja amíg ugyan ezen módon nem vonod vissza róla az alapértelmezést.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Most azokat kérdezem akik bármilyen MIUI vagy WIUI verziót használnak (esetleg egész pontosan WIUI 2.1.6.).

    Nektek meddig bírja az akku átlagos használat mellett? Átlagos alatt értem, hogy egész nap megy a WiFi és a 3G mobilnet, szinkronizáció, üzenetek vándorolnak ki és be... naptárba írogatsz, Facebookozol, képeket küldözgetsz Twitteren, stb... szóval használod ahogy egy okostelefont kell.

    Csak egy kis statisztikát akarok levezetni, mert én már nem tudom, hogy csak nálam szívja ilyen brutálisan az akkut vagy ez amolyan MIUI/WIUI sajátosság.

    Nálam úgy néz ki egy nap a WIUI 2.1.6-al, hogy reggel indulás előtt leveszem töltőről és a nap végén ha szerencsém van akkor 10% körüli töltöttséggel hazaesek. Ez barátok között is 12 óra üzemidő... igaz meg is gyötröm használattal, de CM7.1 alatt bírta simán a 1,5 napot is... kicsit barátibb használattal a 2 napot.

    Ez még az asztalon fekve sem bír ki használat nélkül egy teljes napot. Segítene ha a CEE alapot kicserélném SEA-ra? Vagy ebben az esetben jobban járok ha visszatérek a CM7-re, mert az én készülékem nem csípi a MIUI-t?

    Sajnos én nagyon csípem a rendszert, jobban mint a CM-et, de így nem tudom rendesen használni. Próbáltam SetVsel-el akku kímélőre belőni a procit, de nem jött be... SEMMIT nem változtatott az üzemidőn. Sőt... amikor beállítottam, hogy 30% körül automatikusan a Vsel2 érték lépjen életbe akkor 10 perc alatt zuhant 20%-ra a töltöttség...

    Néztem azt is, hogy a legutóbbi töltés óta mely alkalmazások zabálták a legtöbbet, de csak az "Android Rendszer" meg a "Cella Készenlét" vezet toronymagasan, utána meg jön a WiFi kb 10%-al. Próbáltam "2G Only" módba állítani... ez sem sokat ért.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz w333 #24858 üzenetére

    Akku kalibrálás meg ilyenek is megvoltak. A tűzfalat meg hasonlókat is kikapcsoltam. Auto fényerőn van a kijelző (megjegyzem sokkal jobban alul lövi, mint anno a CM7). Egyszerűen csak nem értem. De ahogy látom másoknál is hasonló eredményt hoz... szóval lehet búcsút kell intenem annak a ROM-nak ami eddig a legjobban tetszett.

    Még megpróbálok egy SEA alapra feltolt frissebb WIUI-t... ha az sem válik be akkor kénytelen leszek visszaváltani a CM7-re. Az még pazarlósabb energia felhasználás mellett és erős nyúzással is bírta a 1,5 napot. Az meg felbecsülhetetlen nekem, hogy nap végén mikor végzek az irodában nem 10% hanem 40-50% a töltöttségi szintem... mert a WIUI-val jártam már úgy, hogy meló után beültünk valahova sörözni és ott megadta magát, teljesen lemerült.

    Kézenfekvő lenne töltőt magammal hordani, de számomra kényelmesebb megoldás ROM-ot cserélni, mint vásárolni még egy töltőt amit cipelhetek.

    Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cruiserke #24973 üzenetére

    Én próbáltam. A Motorola logón nem jutott túl a boot. Akku ki-be sem segített és a custom recovery is eltűnt így az egészet kezdhettem elölről egy 2.2 Froyo flashelésével.

    Mondjuk ez amúgy is javasolt. Elő tud hozni bugokat ha nem "tiszta telepítéssel" megy fel. Persze ez nem törvényszerű, akár működhet is.

Aktív témák