Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bikmakk

    tag

    válasz vik1228 #201 üzenetére

    Azzal is el tudsz érni méretcsökkenést, hogy több hangsávból csak egyet tartasz meg, esetleg sztereót csinálsz az 5.1-esből, de ekkora méretcsökkenést kétlem hogy el tudsz érni ezekkel.

    Vagy újrakódolod a filmet:
    - kisebb bitrátával (a bitráta és a méret egyenesen arányos, a videósáv méretéből és a bitrátából ki tudod számolni mennyivel kell csökkentened, hogy elérd a kellő méretet).
    - átméretezed 1980x1080-ról 1280x720-ra, esetleg ez is megoldás lehet.

    Információvesztés nélkül nem megoldható amit szeretnétek, de ez azt hiszem nyilvánvaló, némi minőségromlást is okoz az újrakódolás, de ezek nem feltétlenül zavaróak (1280x720 is szépen mutat a HD tv-n és hangsávot is úgyis csak egyet hallgat az ember egyszerre). Valamit valamiért :)

    A Megui és az Avisynth programokkal el tudjátok végezni az újrakódolást, ha a sávokkal szeretnétek babrálni, arra elég az MkvToolnix.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Kowa #199 üzenetére

    Itt találsz olyan Megui profilokat, melyekkel újrakódolva a filmet, hardveres gyorsítású lesz.

    Megui letölt, profilt beállít, kódol, örül a DXVA képes videójának :)

    Esetleg ezt is elolvashatod, ha problémákba ütköznél.

    Magyarul stevve elég jól leírta a dolgokat itt, bár csak ezeknek a beállításoknak a használata nálam még nem volt elég a DXVA-hoz. Ha túl érthetetlen ami benne van, akkor olvasd el ezt, ezt és ezt.

    A Mediainfo progival megnézheted, hogy egy videó milyen beállításokkal lett kódolva, és ha esetleg csak az idc_level miatt nem illik bele a stevve által leírt paraméterekbe, azt újrakódolás nélkül is meg lehet próbálni orvosolni. Erről itt találsz leírást. (Talán valahol magyarul is olvastam egyszer, de ezt most nem találom.)

    [ Szerkesztve ]

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz edk- #206 üzenetére

    Szerintem a képméret növekedésével nőnie kellene a fájlméretnek is. Bár az is igaz, hogy nem 1:1 arányban nő, tehát mivel a kép csak alig lett nagyobb, a fájlméret kevésbé növekedett mint azt vártad. Vagy bitre pontosan ugyanakkora?

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz ludasmatyi #220 üzenetére

    Szia!

    MKVToolnix-ot letöltöd, elindítod az mmg.exe-t, ott az "Input" fülön az "Input files" rész melletti "Add" gombra kattintva hozzáadod a kérdéses mkv-t. Picit lejjebb (Tracks) megjelenik, hogy mik vannak abban az mkv konténerben: videósáv, hangsávok, feliratok. Ami nem kell, azt eltávolítod (kiveszed a pipát). A "Global" fülön bepipálod, hogy "enable splitting" és beállítod a kívánt méretet/hosszt/ami tetszik. Végül az Input fülön beállítod a kimeneti fájl nevét (Output filename) és rákattintasz a "Start muxing" gombra.

    Ennél szájbarágósabban nem tudom elmagyarázni, de amúgy Google a barátod, pl. ez és ez a kép.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz Sped #225 üzenetére

    Van egy hatalmas különbség az avi és az mkv/mp4 formátumok között, amit nem szabad elfelejteni: az utóbbi kettő mindössze egy konténer, ami tartalmazza azokat a fájlokat amiket beletettél. Értelme nem lenne, de egy mkv fájt tartalmazhat akár 3 videó, 5 hang és 12 feliratkomponenst is, most a hasamra ütöttem. Másképp: tehát mindegy, hogy a gyerekre piros pólót vagy fehér inget adsz, attól függ a játszótérre vagy templomba küldöd, de a gyerek attól még ugyanaz a gyerek.
    Tehát ezekbe a konténerekbe ugyanúgy tehetsz .avi, .divx, .x264, stb. kiterjesztésű videófájlokat. Ezért nem működik minden a Boilsoftos progival, mert annak az az érdekes, hogy a konténerben tárolt videó előzőleg hogyan lett tömörítve: ha olyannal amit nem ismer, akkor bizony nem működik. Egyébként én meguntam azt a progit, mert rettentő igénytelenül pontatlan. Tanuld meg Te is használni a VirtualDub(Mod)-ot és az mkvToolnixot és akkor gyakorlatilag úgy leszel képes vagdalni/szerkeszteni a videót ahogy csak szeretnéd. Ha x264 kódolású, akkor csak az mkvToolnix fogja tudni szeletelni.
    Tényleg nem nehéz, csak kísérletezni kell. Ahogy leírtam pár hozzászólással lejjebb, ha követed lépésről lépésre, akkor menni fog, mert minden lépést leírtam. Ha valamit mégsem értesz kérdezz és segítünk.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz whitewolfika #228 üzenetére

    Emberi szemmel ez nagyon egyszerű dolognak hangzik, de sajnos nem így van: ahhoz hogy módosítsd egy videó felbontását (azaz minden egyes képkockáját), az egész videót újra kell kódolnod. Ez mindenképpen minőségromlással is jár, ezt ne felejtsd el.

    A HandBrake programról elég sok jót hallottam, bár én sosem próbáltam. Nincs akkora szabadságod a beállításoknál, mint az mkvToolnix esetén, de Te épp ezt szeretnéd :)

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz whitewolfika #236 üzenetére

    Ebben a cikkben megtalálod mi mit jelent.

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

  • bikmakk

    tag

    válasz edk- #234 üzenetére

    ~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

Új hozzászólás Aktív témák