Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vini01

    újonc

    Sziasztok!
    1,5 hónapja vettem egy CS918-at, ami két három hétig jól ment, majd vagy a táp vagy valami kinyírta a készüléket, és csak cserélni tudták. Az új csere gép szintén ment majd 3 hétig aztán a táp bedugásakor kis sercegő hang a tápból és a kütyü nem indul. Találkozott már valaki ilyen hibával vagy csak az én sorsom, hogy pár hétnél tovább nem tudom használni, pedig amire nekem kellett tökéletesen működött még a droidos böngészővel is (flash videók).
    Előre megköszönném a bárki segítő válaszát!

    [ Szerkesztve ]

  • vini01

    újonc

    válasz Zol77 #731 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Idehaza vettem EU táppal, (220 volt webáruház) az elsőt szó nélkül cserélték, csak pár hetet várni kellett az új rendelés miatt, de ma a másik kütyü sem indult el (3 hét után), és nincs a környezetemben hasonló vastag dugaszos táp, a tablet-nek vékony dugója van. Persze visszaviszem, de nem tudom, hogy fussak e újabb köröket vagy mondjak le róla, és keressek másikat csak a kialakítása miatt gondoltam nem lesznek hűtési problémái.
    (ezen hiba kivételével én tökéletesen elégedett voltam vele, de ezt így nem lehet, hogy 2 hét használat 2 hét szervíz..., gondolom a végtelenségig ők sem cserélgetik)

    [ Szerkesztve ]

  • vini01

    újonc

    válasz géeles #734 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    Visszavittem és szó nélkül bevették, elküldik szervízbe és ha nem javítható akkor kicserélik, talán a jövő hétre várható.
    Az én problémám először nem is a garancia lett volna, bár lehet rosszul fogalmaztam, hanem az, hogy ennek a kütyünek (vagy a tápjának) ezen hiba a jellemzője, vagy én futok bele egymás után két ugyanolyanba. Ha valakinek van cs918, vagy kr42 vagy bármely hasonló, ami ilyet produkál az kérem írja már meg.
    A mini pc teljesen rendeltetésszerűen használtam, és pont a gari miatt nem próbáltam sem firmware cserélni, sem semmi mást, és az említett hibáig teljesen korrekten működött (gyors, nem fagyott, fut a flash player, stb), így nem tudom mire vélni a hibát, és már azon gondolkoztam, hogy a szervíz után más típust kellene venni, csak hát hardveresen szinte mind ugyanaz, vagy még régebbi gyengébb procival kevesebb memóriával van szerelve.
    Nincs ötletem, hogy érdemes e a készüléket cseréltetni, vagy másikat levásárolni. Ez lenne az első mini pc-m így a többről csak a fórumban olvasottak alapján van infóm, de erről sem írtak rosszakat, ezért választottam ezt, meg persze, hogy a nagyobb ház miatt nem melegszik annyira, és a AV kimenetet is lehet használni a gyerek régi tévéjén, raádásul nem tudom, hogy a külső antenna miatt e, de ez nem veszíti el a wi-fi-t, csak hát ha folyton szervízben van akkor nem igazán lehet élvezni a használatát...

    [ Szerkesztve ]

  • vini01

    újonc

    válasz géeles #736 üzenetére

    Hát igen csak, ez sem volt az olcsóbbak közé tartózó (28.900,-) így gondoltam, hátha jó, és nem tudom melyik lenne klasszabb.
    Bár szerintem nem a kütyüvel van baj, mert az elvileg hardveresen jó koncepciónak tűnik hiszen az RK3188 van szerelve, talán az adapter nyírta ki megint, mivel az üzletben mielőtt bevették szervizre egy másik táppal kipróbálták, de meg sem nyikkant.

  • vini01

    újonc

    válasz #79335424 #737 üzenetére

    Köszönöm!
    Valójában korábban az MK 908b kerestem, csak mivel korábban az elődjéről az MK 808-ról a WI-FI szakadásokról meg a melegedésről (utólag készített hűtés, stb.) írtak problémákat ezért nem próbálkoztam vele.
    Ha nincs más út akkor másik típust kell választani, csak ez alapból igen jónak tűnt nekem (hónapokig böngésztem előtte különböző fórumokat), és az infra táv meg az erősítőre köthető optikai kimenet miatt választottam, de mégis mellényúltam az előzetes informálódás mellett is.
    Egyébként az üzletben azt mondták, hogy hozzájuk még csak én vittem vissza, és a rendszerben megnézték, hogy 2 db van szervizben, az egyik újraindulás miatt a másik BT hiba miatt, de az én problémámmal nem találkoztak, de most majd kérnek válaszokat a szervizestől, hogy mi lehet az azonos hiba oka.

  • vini01

    újonc

    válasz #79335424 #745 üzenetére

    Bocs, bizonyosan igazad van csak emlékezetből írtam és vélekedtem valami B- re a 908 esetében, de az csak a 220 weboldalán volt zároljelben a BT utalás volt.
    A CS918 kiváltásával az a baj, hogy Mo-on a KR-42 vagy a T-R42 csak külföldről rendelhető, és bár a fórumon sokat így tesznek (talán nekik van igazuk, olcsóbb és még jobb is a másik kettő mint ahogy írtad), de nekem lett egy "garancia fóbiám" az elmúlt 1,5 hónap után, ráadásul eléggé el is keserített ez a mini pc dolog a jelenlegi helyzetemben, bár csak magamnak tehetek szemrehányást én választottam...
    Nem tudom, hogy mit válasszak helyette figyelembe véve, hogy a 908 tekintetében írtakat is elfogadom, csak pont mint írtad a szubjektív dolgok miatt kerestem ilyen nem stick kialakítást.
    Továbbá én a mini pc tulajdonságait, részben sem akartam kihasználni, nem médiaplayer-nek kellett volna és nem is játékra, hanem online flash videókhoz az újabb proci miatt ...
    Ha még rá érsz az én badarságaimmal foglalkozni akkor mondanál egy két szót a MINIX NEO X7 -ről vagy a kistestvéréről, hogy azok megfelelő alternatívák lennének e (bár az X7 eléggé húzós, ennyit már nem biztos hogy megér, hogy ne a laptopot dugjam a TV HDMI-be), továbbá figyelembe véve, hogy az X5 butább hardverrel van felvértezve, de hasonló áron (az x7 esetében 5V és 3A tápot írnak míg a cs918 5V 2A volt ez jelenhet jót vagy csak a hardvere ennyit igényel). Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák