Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz gbors #366 üzenetére

    Ja amúgy egy csatornán is lehet több modul, szóval elvileg lehetne 2 slot rajtuk. A 4 slotos desktop alaplapoknál is ezért van megadva, hogy melyeket érdemes használni 2 modullal - két csatornán vagy egy csatornán lesznek, attól függően, hogy melyik kettőbe teszik.

    A biosok valsz tényleg copy paste nagyrészt a noname gépeken :D
    Csak gondolom a hivatalos 16GBos proci limit miatt nem szoktak kettőt tenni. Más kérdés, hogy valójában 32 és 48GB-os ddr5 modulokról is írták redditen, hogy működött némelyik n100-as gépben :)

    Igen, 4 of 8 row of chips -et láttam lpddr5 gépemen. Mind a kettőnél 64 bit széles így a ram elvileg - "egy" csatornásan. Annyi kavar van, hogy ddr5 -nél 32 bitesre van szétszedve így van amelyik program (hwinfo) dual channelnek írja ki a 2x32-őt is, a 4x32-őpt meg quad channelnek. A cpu-z már kiírja hogy 2x32.
    Meg van amelyik program (cpu-z) a chipesről azt hiszi, hoyg annyi darab slot.

    ddr4-nél valsz 2of az már a dual channelt jelenti :) Viszont még úgy is lehetnek nagy különbségek ram sebességben.

    Nekem a vivobook s 14 i7-12700h procival alacsonyabbnak tűnik a memória sebesség, mint amit más, játékosabb gépeknél olvasok. Valsz azért, mert a helykihasználás miatt a rá forrasztott "modul" az 1Rx16 szervezésű, ami lassabb, mint a 2Rx8 vagy akár 1Rx8. Gondolom a mellé tett modult is visszahúzza.
    Plusz az igp lehet nem 128 biten éri el ezzel a ddr4-es lappal a ramot - 64bitet ír ki minden rá. Ddr5ös gépeknél láttam kiírva 128 bitet a videoramra. De mégis iris xe az eszközkezelőben - ha single channel lenne, akkor uhd néven írná ki elvileg. Szóval van kavar rendesen. Nem megbízhatóak a programok, mert lehet nem kiolvasható értékek ezek, hanem csak adatbázisból választ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák