Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsokat, véleményt szeretnék kérni a topik lakóitól.
    Jelenleg bő 2 éve üzemel nálam teljes megelégedésre egy HP Proliant N40L microserver, azonban most elgondolkoztam a topikba betévedve, hogy megérné-e egy miniITX-es konfigot összeraknom melléje.
    A Proliant tök jó, teszi a dolgát 8GB RAM + 1 SSD+5 HDD társaságában, viszont mivel nem csak FTP szervernek, távoli asztalnak vagy filmezős gépnek használom szinte a kezdetektől, hanem kvázi ezen dolgozok napi szinten, így gyakran már érzem, hogy a gépben levő AMD proci már nem elég bizonyos dolgokra (értem ezalatt pl. az Adobe Indesign/Photoshop és Sony Vegas használatát, illetve hogy távoli asztal módban is gyakran el kell érnem a gépet) és a felhasználói szokásaim miatt (sok program fut fut párhuzamosan) is időnként többet gondolkodik a rendszer. Az SSD-s OS miatt és az elengedő RAM-al csakis a procira gondolok, mint szűk keresztmetszet.

    Gyakorlatilag a Proliant "kistestvérét" szeretném összerakni, hasonló funkciókkal de erősebb procival, hasonló vagy jobb fogyasztással. Talán a Proliantos fórumban olvastam valakitől, hogy a Gxxxx Celeronok erőben 2-3x jobbak hasonló fogyasztással, mint a Proliant AMD procija. Ezt valaki meg tudná erősíteni nekem, hogy tényleg ennyivel erősebbek a Celeronok?
    Szeretnék több vinyót is tárolni benne az tárhely elérhetősége miatt. illetve a Proliantból áttenném a H6450-es VGA-mat is majd. A Proliantnál az is zavart mostanában, hogy nem Gigabites a hálókártyája, viszont a nagyobb gépem és közte gyakran mozgatok sokgigás videókat.
    A költségeket ésszerű határok között szeretném tartani, mondjuk úgy, hogy a legjobb ár érték arányú megoldásokat keresem a lehetőségekhez mérten :)

    Némi keresgélés után az alábbiakat szedtem össze tervnek:

    -Cooler Master Elite 130 Advanced ház (2xUSB3 kivezetés, tágas, jó hűtése van, sok férőhely) - 12K
    - FSP-350-60APN (több vinyó miatt nem merek 90W-os PSU-t tenni bele) - 8K
    - Asrock 1155 H61MV-ITX (a tervek szerint 1 SSD és 3 db 2 v 3 TB-is 3,5"ös vinyó menne hozzá) - 13K
    Intel Celeron G1610 proci BOX - 8,5K
    Intel Celeron G3220 proci BOX - 14K - egyelőre a két proci közt vacillálok, nem tudom megér-e a 3220 +6K-ja ennyi felárat az igényeimhez :)
    4 GB Kingston DDR3-1333 RAM - 10K
    ---------------------------------------------------------------------
    + szerverből átjönne: 120 Gb-os Kingston SSD + 3 x 3 TB HDD
    + Sapphire HD6450 VGA átjönne még

    Szerintetek ez így megfelelő és jó arányú vagy tudtok jobb alternatívát írni?

    Előre is köszönöm a véleményeket! :R

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz shteer #24283 üzenetére

    Nem, az 1150-es platformot nem néztem. Milyen értelemben kérded? Van jobb/olcsóbb megoldás ott? :)

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz shteer #24288 üzenetére

    Oké, most már leesett, mit néztem félre :B
    G3220-hoz ez már jó alaplap lenne? -> GIGABYTE GA-H81N-D2H (s1150)
    Korábbi hsz-ekben volt ajánlva.
    A kérdésem még áll továbbra is, hogy megér-e felárat a G3220+H81 kombó (kb.30-31K) a G1610+H61-el (kb. 21K) szemben teljesítmény és fogyasztás szempontjából? :) (lásd amilyen felhasználás igényeket vázoltam a hosszú posztomban)

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz shteer #24293 üzenetére

    Köszönöm a javaslatot, Fővezér! :D :R

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok!

    Körülbelül két hete kértem itt a topikban ajánlást és tanácsot miniITX konfiguráció kapcsán.
    Közben megvettem az általam összenézett alkatrészeket a héten:

    - CFI A7879 hot-swap 4 x 3,5" ház + 200 W Delta táp
    - Intel Pentium G3220
    - Gigabyte B85N Phoenix
    - 2 x 4 GB Kingmax DDR3-1333
    - 120 GB Crucial M500 mSata rendszernek
    ------------------------------------------------------------------
    + 4 x 3 TB HDD át a régebbi szerverből.

    Összeszereléskor kellemetlen meglepetésként ért, hogy a CFI házban a vinyótartó rack legalja túl mélyen van és a gyári Intel hűtő teteje túl magas, azaz nem fér be a házba.

    Tudnátok-e mondani alacsonyabb profilú hűtőt amit be tudnék a CFI házba tenni?
    A korábbi hszekben korábban olvastam és emlékszem, hogy az egyik kollégának pont ilyen háza van, első körben hasznos lenne, ha ő tudna nyilatkozni arról, ő mivel oldotta meg ezt a problémát, de mivel nem tudom, hogy milyen sűrűn jár errefelé, és minél hamarabb kellene info a vásárláshoz, ezért fordultam hozzátok.

    Előre is köszönöm a tippeket! :R

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz birq #24558 üzenetére

    Körülbelül 1 cm hely kéne még neki. Köszi a tippet! :R

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Patice #24637 üzenetére

    Nekem is B85N Phoenix lett végül, mert előtte addig vacilláltam az Asrock és az MSI H81 lapok közt, hogy kifogytak a boltokból, aztán ki tudja mikor lesz újabb adag,.. Végül maradt raktáron elérhető opciónak a Giga, de én a két tipus közül direkt ilyet néztem ki (PCI-E x16 + mSATA miatt), :)

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Patice #24644 üzenetére

    A korábban nézett lapokban nem volt mSATA, meg akkor úgy voltam vele, hogy egy az egyben átimplantálom a Microserverből az ott szolgálatot teljesítő 90GB-os OCZ-t a teljes belakott rendszerrel. Aztán a kifogyás után úgy döntöttem, hogy ha már 4 rackes CFI házat veszek, akkor használjam már ki az összes SATA portot az alaplapon, érthető módon igy egy elveszne az SSD miatt. Ezért lett a döntő érv végül, hogy az m.SATA felszabadít egy portot.

    A másik kellemes meglepetés az volt, hogy annyira nem rossz ez port sebességben sem,sőt! Vettem rá némi tesztbújás után egy 120-as mSATA Crucial M500-at (ez kvázi legolcsóbb a méretében, a Kingston volt vele versenyben, kb egy bő ezressel volt drágább az árgépen) és simán alázza sebességben a laptopomban levő Kingston 120GB V300-at, a régebbi OCZ-imről meg ne is beszéljünk: Crsytaldiskmarkban és AS-ben legalább 1,5x-es értékeket dobott olvasás-írásban. Tehát elégedett vagyok a sebességgel, a bele rakott G3220-as ereje úgy tűnik, elég arra, hogy pl. Vegasban rendereljek, és közben tudjam mellette alapabb dolgokra használni (böngészés, vagy DXVA filmnézés), akár mindezt távolból irányítva Teamviewerrel :)

    Egy bajom van egyelőre az egész konfiggal: a CFI házban a vinyók szellőzése sajnos alapból nem a legjobb. Hiába van benne ugyanúgy a Microserveremhez hasonlóan hátul egy nagy 14 centis venti, a rackek csatlakozó nyáklapjai eléggé blokkolják a levegő útját, így a HDsentinel értékek itt sokkal rosszabbak voltak. A Microserverben az elmúlt heteket nézve fűtési szezonban, panellakásban a legmagasabb 35-36 fok volt a 3 terás Toshiba vinyóimnál. (van benne még WD Green is az hűvösebb) az új házba költözve felment ez rögtön 42-43 fokra! :Y

    Aztán két napi tesztelgetés + gányolás után (ráapplikáltam két 12 centis ventit hogy legyen valami plusz huzat. most tűrhetőbbek az értékek, a legforróbfejű Toshibák elmennek most max 33-34 fokon.Nem esztétikus megoldás a jelenlegi, de van hatása. Persze gondolkozok azon, hogy lehetne ezt jobban megoldani...

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Patice #24644 üzenetére

    #24644 Patice

    Nekem a DAC Up USB is tetszett. USB-s DAC-ot használok, bár galvanikusan leválasztott a táp rész, kíváncsi leszek hallok-e különbséget a sima és a dedikált port között. Elvileg kisebb zajú a tápellátása, a gyártó szerint.

    Ez nekem elsőre nem volt épp szempont, mint extra, de most hogy említetted...van egy USB-s fejhallgatóm, ha erre tenném át az előlapi helyett, szebben szólna? Vagy csak az általános zajt, sistergést szűri meg és ennyi? :)

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Patice #24679 üzenetére

    Igazad van, hülye (vagy költői) kérdés volt. :)
    Közben kipróbáltam, semmi változást nem észleltem hangminőségben. Gondolom a füles minősége (Microsoft Lifechat LX-3000) miatt sem változott ez számottevően...

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz patomi #24936 üzenetére

    Nekem 19.900-ból megvolt a B85N Phoenix. Igaz lassan két hete lesz, hogy lecsaptam rá (RBX.hu), azóta persze drágulhattak az árak a karácsonyi szezon/hiány miatt.

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    Sziasztok!

    Egy CFI A7879-es házzal vagyok én is a mini-ITX klub tagja 2014 vége óta. Teljesen elégedett vagyok a konfiggal, viszont most egy olyan bővítési helyzetbe futottam bele, aminek több limitáló tényezője van a ház miatt. Több szem többet lát, hátha valaki tud tippet adni, merre induljak tovább. Vázolom a helyzetet:

    - Jelenleg a házban van egy Sapphire HD6450 1 GB*GDDR3 kártya. A kárty low-profile és van 1*HDMI, 1*DVI, és 1*D-Sub kimenete.

    - Eddig dual monitoron használtam a konfigot, két Benq 24"-os monitorral, 1920x1080-ban. A két Benq különböző modell a modernebben van HDMI, DVI, D-sub, a régebbin csak DVI és D-sub.

    Most a VGA-ból a HDMI-vel megy ki az újabb Benq-re a kép, a DVI VGA kimenetből meg a régebbire.

    - Szereztem a héten használtan egy NEC EA221WMe 22"-os monitort, ami 1680x1050-et tud. A monitort pivot módban használom, egy DVI és D-sub csatlakozója van.

    Az alábbi problémákat tapasztaltam eddig, amire megoldást keresek:

    - Az AMD kártyán már csak a D-sub kimenet volt üres, de arra kötve nem talál jelet a NEC monitor. A Windows képernyőkezelőjében bár látszik a 3. monitor, de szürke, inaktív, nem lehet állítani rajta semmit.

    - Kipróbáltam azt, hogy DVI-al az alaplapi Intel HD VGA-ra kötöttem a NEC monitort. Ebben az esetben megy szépen a 3 kiterjesztett asztal, viszont a munkámhoz időnként használt Sony Vegas, Photoshop és After Effects hibaüzenetekkel elszállnak, mondván, hogy nem támogatják a GPU-t. Magyarán a 3. monitor alaplapra kötésével valamiért az Intel HD lesz a domináns GPU az AMD helyett és csak az Intelt érzékelve eldobják magukat. Nem bírtam rájönni eddig, hogy lehet az AMD kártyát visszacserélni, hogy lássák a GPU gyorsításnál, mint választható opciót, mintha ez eltűnne passzívba, hiába megy róla 2 monitor, az egyetlen Intelre kötött 3. monitort valamiért felülírja.

    Az Eyefinity topikban a videókártyacserét ajánlották, de konkrét tipust vagy tippet már nem kaptam sajnos.

    Rászánnám magamat a videókartya cserére, viszont a CFI ház miatt az alábbi limitáló tényezők vannak:

    - csak olyan kártya lehet, amin van legalább 1 Displayport (a másik kettő kimenet kapcsán a HDMI és DVI aránya mindegy, csak legyen mindhárom kimenet digitális. A D-sub nem műkőképes)
    - a CFI ház miatt csak egyslotos lehet kártya (ma direkt leteszteltem a másik gépemből kivett a kétslotos GTX750-el, és valóban nem fér be - még a fémpanelt is leszereltem, de a dual DVI-ok dobozta akadályt képez a ház oldallapjának)
    - nem lehet nagy energiaigényű, mert biztosan nem bírja a 200-as táp, tehát csak olyan jöhet szóba, ami a PCI-Expressből működik

    Amit eddig kidobott a Gugli AMD-nél pl. ott vagy évek óta nem forgalmazzák (pl Gigabyte HD 5450 GV-R545D2-512D - ez pont egyslotos pedig) vagy kétslotos elosztásban kapható most is, mint a HD Sapphire 6450 Flex. Az Nvidia kapcsán először Quadro-kat néztem, de azt az infót találtam, hogy az FX szériások nem tudnak meghajtani egyidőben három kijelzőt, hiába van akár 3 dig. csatlakozójuk, ez csak NVS sorozattól élő feature - ezek a modellek meg csillagászati árban keringenek még használt PC-s boltokban is....

    Esetleg van-e még olyan egyslotos HTPC / alsókategóriás VGA, ami megfelelne ezen követelményeknek?
    Vagy hogy lehetne egy kétslotos kártyát sufniban átalakítani hogy beférjen a házba? :)

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Patice #31659 üzenetére

    Intel B85N-Phoenix alaplap + G3220 proci fut a házban, és eddig elégedett vagyok a teljesítményével.
    Az AMD platformra való átváltással az így elméletben a bajom, hogy többe lenne, mint egy VGA-csere, tippre 35-40-e fájhat egy ilyen alaplap procival. jól sejtem? :)

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    Helló!

    Az alaplapos szakikat kérdezném, tudnak-e nekem alternatívát kínálni. A hétvégén produkált hibajelenségek után (kétszer eldobott 3 különböző HDD-t használat közben, olvasási hibák HD Sentinelben) van rá gyanúm, hogy döglődik a Giga B85N-Phoenix lapom SATA vezérlője. :O :(((
    Utánanéztem közben, ha cserélnem kéne és már ez a modell egy ideje kifutott itthon. :(((

    Esetleg van-e olyan alternatív lap, amin a Gigámhoz hasonlóan van mSata foglalat, 4 SATA porttal, socket 1150-es (i3-4710 van most benne) és beszerezhető (akár itthon)? :R

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz tthom #44197 üzenetére

    Az első eldobás után volt az érintett HDD-nél kábelcsere, illetve meg lettek igazgatva a csatlakozások is. A menet közbeni lötyögés / nem jó érintkezést furcsállanám, mivel a szerver hetek óta nem volt piszkálva, mozgatva, nem ért plusz mozgási energia a házat.

    Duracellm: Volt ilyen jellegű mSata kifagyás augusztusban, amikor vettem egy nagyobb, vadiúj Kingston UV500-as SSD bele a kisebb, leamortizálódott Crucial helyére. Akkor az SSD-t dobta el menet közben most a régi Crucial van visszatéve...de azóta fagyás külön nem volt. Csak random eltűnt a terhelt HDD (+ egy másik nyugalmi állapotban levő is, mindkettő más mértékben, de azonos időközönként dobott Read error-t a Hsentinel logja szerint).

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Cickánykoma #44206 üzenetére

    Ééss az előbb megint ledobta azt a meghajtót...és ismét az van, hogy az adott HDD plusz a vele egy rackban levőnek Read errort dobott. :(((

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz #16939776 #44199 üzenetére

    Közben tápkábelt is cseréltem, másik SATA konnektorra tettem a HDD-t, meglátjuk. Lehetséges az, hogy a CFI házam tápja (200W-os Delta táp) döglődik?

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz Sub-S #44214 üzenetére

    Speckó mérőműszerem sajnos nincs, a HWinfó szerint most 11,808 V megy az alaplapnak. Ez kevés lenne?

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

  • Cickánykoma

    tag

    válasz dugo_ #44216 üzenetére

    Ez a 11,808 terhelt állapotban értendő, most is éppen videót mentek ki a háttérben. Terheletlen minimumnak 11,736-ot ír.

    A windows 10 energiagazdálkodásában tiltottam a HDD-k kikapcsoládát, mivel 24/7-ben megy a konfig.

    Nem, ezek az eldobások eddig mindig nagy terhelés (írás-olvasás) közben (Afterből videót rendereltem) jöttek elő, és mindig a terhelt HDD-t dobta el, viszont a mellette levő csatlakozón levőnél is Read error-t dob a Hdsentinel. Novemberben lesz 4 éves ez a konfig, és eddig sosem dobálta el a HDD-ket, pár napja jelentkezett ez, de folyton videórender alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

Új hozzászólás Aktív témák