Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz PROTRON #55900 üzenetére

    Szerintem ott szúrtam el, hogy a nas 2 db switch, meg egy 1KW-os szinuszos szünetmentes van az ág elején, ha a gépek nincsenek bekapcsolva, ezek egyben 25-26W-ot fogyasztanak, és mivel nonstop mennek, ezekkel számolnom kell mindenképp, és bejött, hogy a gép csak napi 5 órát megy, na ez már sok volt at adatfeldolgozó egységnek. :D

    Naszóval ha 11W óránként és napi 5 óra, az napi 55 watt, havi (30 nappal számoltam) 1650W, azaz 1.65kWh, 36Ft-tal (EON területen nálunk meg máshol is 35.92) nincs épp 60Ft, 44W-tal meg 240Ft havonta.

    Szóval ezért írtam, hogy valójában nem sok értelme van egy integrált procis gépre sokat költeni, mert a fogyasszon keveset vagy egyen többet, de menjen jól az egy havi 2-300Ft-os különbséget eredményez, ami szerintem mindenkinek a tökmindegy kategória.

    Viszont mivel minden modernebb eszköznél csökkent a nagy fogyasztók (proci és VGA) csíkszélessége, a fogyi ugyanúgy csökkent, mintha régi gyenge gépünk lenne.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák