Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz PROTRON #55897 üzenetére

    Ööö, nem tudom, hol kérkedtem vele, inkább a tényszerűségre törekszem, emiatt az áramár meg spórolás mizéria miatt végigméregettem mindent, még a bányászós korszakomból van egy csomó távolról vezérelhető, fogyimérős hosszabbítóm, úgyhogy van némi összehasonlítási alapom, van itt a 1037u-s kisgép, tényleg 11W, van itt két itx-es gép asrock J1900 és J4025, ezek egy 2 és egy 6tb-s vinyóval konnektorból, tehát táppal együtt esznek 11-12W-ot, meg ugye van az én ryzen 7-esem, meg az asszony i5-10600-as gépe, és érdekes, de az enyém működés közben egy 49"-os samsung monitorral egyben kajál 80w-ot, csak a gépet mérve 40-47w között ugrál, szóval mihez képest kevés vagy sok a 11W is.

    De integrált cuccból most összerakni nehéz olyat is, hogy olcsó is legyen, meg menjen is, oké, ehet keveset, de a 11W vs 44W az napi 5 órában havi 600ft vagy 2400ft, szerintem egy komolyabb technika ára már annyira nincs messze egy ilyen 70k+-os alaplaptól, hogy ne érné meg.

    Amúgy erre a fogyi témára érdekes analógia a hűtő, abból is van itthon három, amiből most kettőt kihúztam, egy navon 193 literes hűtőm alig 1.5 éves, hibátlan, boltban most 90K, és megkajálta a napi 0.8kWh-t, holott évi 280kWh fogyi volt ráírva, és ezt akkor is megcsinálta, mikor napokig nem voltunk itthon, szóval nem a nyitogatás, meg a meleg pörkölt bepakolás, ez ilyen. Volt még egy 350 literes nagy hűtőnk a nyári konyhában, abból is kipakoltam, és vettem egy 600 literes samsung side by side hűtőt, ami valós fogyiban a 3x-os méret ellenére 1.05kWh-t kajál naponta, azaz a kicsi +20%, és ennyi is van a papírra írva, vagyis a navon hazudott.
    Szóval itt is az van, ami nagyobb, nem biztos, hogy többet kajál, tehát nem feltétlenül a gyenge vagy a kicsi a legjobb választás.
    Ilyen felületen elég világosan látszik, 11 nap alatt nincs 12kWh fogyi.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák