Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wohme

    tag

    válasz Wohme #53700 üzenetére

    Most nézem közben, hogy a PSU120W + ACDC12120 paneltápja 12V-os ágon mindössze 4A-t tud, ami nem lesz elég...

    Chieftecnél ilyen probléma nincs. Kérdés már csupán, hogy ajánlottak-e és ha igen, akkor mehet a 85 W vagy mindenképp kell neki a 120.

    Amilyen konfigot előreláthatólag hajtania kellene 24/7 üzemben:
    -J4205-ITX integrált procival: TDP 10 W
    -4 GB RAM
    -max 2 db HDD, amit még nem szereztem be
    -1 db 120 GB SSD (?kérdéses?)

  • PROTRON

    addikt

    válasz Wohme #53700 üzenetére

    Az szerintem mindenképp jó ha külön SSD-re rakod a rendszert, no nem A400-asra, mert abból állítólag elég sok megmurdál annak ellenére hogy drága húsnak jó a szele...ja várj olcsó szaftnak szép az illata vagy hogy is van ez...persze látom hogy nem írtál típust, csak megelőzlek. :))

    Én arra gondoltam, hogy nagyobb SSD mondjuk 500-as, 2 külön partícióval, melyből egy kicsike elég a rendszernek, bár nem tudom milyen oprendszert raksz rá, de gondolom valamilyen unix alapút, vagy NAS-ost.
    A nagyobbikra, mondjuk 400 GB, mennének a gyakrabban elérendő anyagok, vagy filmek amik alatt jó ha csendben marad a gép, tehát hogy a film betöltése közben ne kattogjon a HDD. Meg ha később munkafájlokat is el kéne érni, jó ha nem a háttértár a szűk keresztmetszet egy 2,5G vagy épp 5G belső hálózat esetén.

    Mellette 1 db 5400-as HDD, lehet valami komolyabb laptop is, azok még csendesebbek és talán még kevesebbet esznek.
    Meg még 1 db vagy belső vagy külső HDD amire mondjuk heti 1x szinkronizálod a mappa szerkezetet/változásokat.
    Hogy ha történik valami a serverrel, teszem azt túlfesz, vagy macska beleszarik, akkor is legyen egy a hálózatról leválasztott mentésed.
    Persze fontos a távoli mentés is, csak ott is kiborulhat a bili.

    Vannak itt páran akik rendelkeznek elsőkézből tapasztalattal ezekről a tápokról, alapból a chieftec ilyen téren kellően megbízható tudomásom szerint, csak ez a termék szerintem kicsit túlárazott figyelembe véve a korábbi párosításodat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák