Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ispy #17456 üzenetére

    Nem a legolcsóbb, de azért figyelve a költségekre nem is annyira drága.
    Inkább úgy fogalmaznék, hogy nagy a szórás, X-ért és 3X-ért is össze lehet rakni kb. ugyanazt a rendszert ITX-ben. (m)ATX-ben ezt szerintem nehezebb ezt összehozni.

    Eddig volt:
    - HTPC-nek egy Ion-om, 26k volt a lap+cpu, 12k Modecom Feel 202 ház paneltáppal együtt, a hűtés egy 1.5k-s Scythe venti volt. A ramot, egyebeket nem számolom bele, mert az fix költség kb. minden konfignál.
    - Netes gépnek egy Spire Powercube+MSI H61+i3-2100. Itt is 12k+12k volt a ház+táp+lap. A proci nyilván drágább.
    - Most ehelyett MX31 (6k), A75N-USB3 (14k), A6-3620 (12k), LR1106 (8.5k)+LC-Power 75W (2.5k), Ninja Mini (5k). A táp és hűtés itt "megszaladt" , de fontos volt a hang és itt 50-60W-ról van szó, nem 20-30-ról. Ezt akármivel nem lehet etetni/hűteni hangtalanul, kis helyen.
    - HTPC-re Ion helyett most: B75M-ITX (16k), G2020 (11k), Coolcube 18k, táp a Modecom-ból átrakva. Itt a ház volt nagyobb tétel a dizájn miatt. :)

    Nem olyan vészesek árban szerintem a normál konfigokhoz képest.
    Persze ezek nem gamer vagy erőgép konfigok. Ott jobban megszaladhat a költségvetés mivel a hűtésre, tápra ilyen méretben halk és hatékony megoldások valóban jóval drágábbak. Többek között ezért sem tervezek ilyen erős konfigot ITX-be, nem optimális szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák