Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz batagy #12407 üzenetére

    Szia!

    "Na az valóban érdekes, hogyha le kéne magát tiltania..."

    Azt írtam HA szabályzós lenne AKKOR le kellene tiltani magát, alacsony bemenő fesznél... de nem szabályzós, és nem is tilt le. ;)

    A hiába van 14,8 VDC megadva felső határértéknek a bemeneten, addig nem szabad elmenni! A kimeneten(atx dugó) terhelve, illetve terheletlenül se legyen 13,2V-nál több!

    "Egyébként milyen hátrányai vannak annak, ha sok a meddő teljesítmény?"

    Magyarországon semmilyen, itt a hatásos teljesítmény után fizetsz. Ha nagy a meddő teljesítmény a fogyasztónál több KW (ipartelep, gyár) akkor helyben, saját költségre kell gondoskodni a -folyamatosan kontrollált- fázisjavításról.
    Ekkora teljesítménynél még nem lesz belőle baj. Gondolj bele, az összes monitor/tv is kapcsolóüzemű táppal megy, és csak mostaniakban van PFC

    Ez ott fontos, ahol sok ilyen táp megy egyszerre led-fal, épületvilágítás. Persze jobb ha van fáziskompenzáció, jobb az áramszolgáltatónak.

    "De szerinted ezek jobbak mint a desktop műanyag dobozos kiszerelésű?"

    Igen, ha megnézed legalább kétszer akkora és legalább kétszer annyiba kerül.
    Jobb minőségű alkatrészek, jobb nyák. jobb szellőzés. Nincs összezsúfolva, pl.: nem a hőtermelő alkatrészre/bordára van rátapasztva a kondenzátorok, szép szellős.
    Az is lehet hogy jobb a hatásfoka is :)

    "A biztosítékra nincsenek valami kész megoldások, amit csak be kell kötni vagy csavarozni?"

    Ebben benne van a biztosíték tartó+szűrő. A vezetékek végére 6,3mm-es sarut(szigeteltet) kell krimpelni, hogy rá tudd dugni. [link]

    "Ha jól értem, akkor te is most a külső táppal küzdesz, és passzív PFC-set akarsz csinálni."
    Igen, így van.

    "Most milyen külső tápegységed van a sima Pico-hoz?"

    Ami fejlesztés alatt van, most burkolat nélkül :B
    Úgy alakítottam át hogy egy síkba kerültek félvezetők. Fel lesz csavarozva egy pofás Alu doboz egyik falára, utána csak perforálni kell, hogy ne fülledjen be. Meg a "gyári" madzagot lecserélni mert azon 0,4v esik teljes terhelésnél :(

Új hozzászólás Aktív témák