Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J.Cs.

    tag

    Sziasztok.

    Otthoni mini szervernek szeretnék összeállítani egy miniITX konfigot. Torrent, stream TVre és laptopra, ownCloud, rsync backup a laptopról és openVPN lesz rajta. Kinéztem egy AsRock J3160-ITX alaplapot, szerintem tökéletes lesz arra amire nekem kell. Keveset fogyaszt, processzor teljesítményben jó, grafikai teljesítmény nem érdekel, mert amúgy is headless lesz. Van már hozza egy elfekvő 4 gigás SODIMM ramom és egy 1 terrás 2,5 HDD-m. Ami fontos nekem, hogy teljesen halk legyen, illetve amennyire csak lehet kicsi helyen elférjen. A kérdéseim:

    - Próbálta valaki ezeket az új chipseteket? Mennyire kompatibilisek linux-al?
    - Mennyivel fogyasztana kevesebbet egy DDR3L ram? Megéri befektetni ha már van egy rendes DDR3 ramom?
    - Milyen házat vegyek hozza? Nem kell csili-vili legyen, igazából csak azért kell legyen valamiben. Valaki meg tudja mondani nekem, hogy a gyári hűtő milyen magas? Bele fog férni mondjuk egy ilyen házba?
    - Jól gondolom 60W elég egy ilyen konfigra? Még akkor is ha idővel 2 darab 2,5 winchester kerül bele?

    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák