Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz batagy #12405 üzenetére

    Jó estét!

    Persze, ki kell próbálni mindent, utána lehet csak jó a következtetéseket levonni. Te tartottad a jó sorrendet ;)

    "A paneltápra ugye azt hirdették, hogy az szabályozza a 12V-ot is",

    Az erről szóló linket beraknád?! Én erről -a típus száma alapján rákeresve- semmi komolyabb információt nem találtam :N

    Ha valóban tudna "szabályozni" (step-Down converter) akkor a működéséhez 12V-nál nagyobb feszültség kellene (15-24V) és letiltaná magát ha csak 12V-ot kapna a bemenete(közel 100%-os kitöltési tényezővel kellene dolgoznia a kapcsolóelemnek, de így is csak 1-2V-al kevesebb feszültséget tudna a kimeneten kiengedni mint a bemenet!

    Azt is valószínűsítem hogy olcsóbb, nagyobb feszültségű pl.:19V 3,5A "brick"-el árulnák ebben az esetben.

    Ha megnézed a bemenetén a kondenzátorokat. és 16V-ot ír a kupakja, akkor ezt a "rejtélyt" megoldottnak tekinthetjük. mod: írtad hogy 14,8V-ig képes fogadni a bemenő-feszt...

    Aktív PFC: Mióta próbálok tényleg néma gépet építeni, nekem nekem nincs jó tapasztalatom vele. Így vagy úgy de ciripel a táp, mármint a PFC tekercse a be-ki kapcsolási frekvencia(PWM) ütemében, változtatta az alakját: magnetostrkció :-(
    Annyit tudtam tenni, hogy a PFC ferrit magos tekercsét kiöntöttem műgyantával, ami segített egy kicsit. Persze ezeknél a tápoknál valószínű hogy alacsonyra volt megválasztva a PFC kapcsolási frekvenciája, vagy már a szub-harmonikusokat hallottam, nem tudom igazán. Elképzelhető hogy ez ilyen kis teljesítményeknél ~60W nem lesz számottevő!

    Így nem merem egyértelműen ajánlani hogy aktív pfc-set vegyél, neked kell kipróbálni.

    A Meanwell-el egyébként nekem is jó tapasztalataim vannak!

    Ez: a 13,5V-os leszabályozható -12,6V-ig biztosan- azzal a potenciométerrel a sorkapocs mellett!

    Ezeket a rácsosakat ajánlom, de egyrészt kell neki valami dobozt csinálni, ami meggátolja hogy direkt beleömöljön/beleessen valami(vagy belerakod abba a dobozba amit pc-t is tartod ;] ), illetve kellene legalább 1db olvadó biztosíték elé, terméseztessen védőföldet is be kell kötni!!!

    Megbízható, olcsó DC ajzat:[link] és dugó:[link]

    Elkészült a mini "gépem" -poszt korábban- "Sima" pico psu került bele, mert a Wide-inputos változat ciripelt, pedig mennyivel könnyebb dolgom lett volna... :W
    Ehhez kell most egy max.: 12V 6A szolgáltató AC-DC konvertert összehoznom. Egy 15 dolláros ""120W-os"" Univerzális tápegységből kell kihoznom ezt a 72W-ot, úgy hogy ezt ha kell, üzembiztosan, folyamatosan le tudja adni. Elsősorban hűtési, Problémák vannak itt is, első pár napban felrobbant a kimeneti szűrő kondenzátor, mert nem bírta a "klímát" odabenn :((( , hál-istennek az alkatrészek azok alkalmasak arra amire szánták! Már csak fém doboz(árnyékolás)+szellőzés kell neki.
    Passzív PFC-vel lesz felszerelve(vasmagos tekercs), én méretezem, tekerem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák