Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csudri

    őstag

    Sziasztok, sehogy nem sikerül netet csinálnom a routeren keresztül. (Arról meg még álmodni sem merek, hogy a két laptop-on is legyen net. :))

    Szóval, chello mediumról van szó Webstar modemmel. Megcsináltam a MAC klónozást, autómata DHCP-re van téve. Ha belemászok a router beállításaiba, akkor látom, hogy megkapja az IP-címet, de oldalak mégsem jönnek be. A chello regisztrációs oldala sem!

    Soha nem osztottam meg még itthon netet (csak barátnőmnél, de az nem volt nagy cucc, sima SMC router rádugtam a két gépet és már ment is, pedig az is chello), úgyhogy elég láma vagyok hozzá.

    Nincsen esetleg valahol leírva pontról pontra, hogy hogyan is kell? 4.30-as firmware van a cuccon.

    Előre is köszi!

  • csudri

    őstag

    Sziasztok!

    Régóta használok egy GL-t, de valamiért megmakkant az éjszaka. Amikor reggel leültem a gép elé nem volt net.

    Gondoltam hátha egy reset megoldja, de túl sokáig nyomtam asszem és kitörlődött minden belőle. Próbáltam visszalőni a dolgokat, ahogy volt. Chello-s netem van megcsináltam, amikre nagyjából emlékeztem (auto-dhcp, mac-klónozás, gateway, mittudomén...mint eddig leszűrhettétek nem vagyok egy háló-guru).

    Na a gond az, hogy nincs net, se kábellel, se wifin keresztül. A router nélkül minden tökéletes, de vele nem.

    Mit rontok el? (már ha ennyi infó alapján tudtok nekem segíteni)

Új hozzászólás Aktív témák