Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengri

    senior tag

    válasz tibaimp #73799 üzenetére

    Köszönöm a választ! :R
    2021 óta egy Synology DS920+ (8 GB rammal) 4 db Seagate IronWolf 6TB NAS-om van. Igen, 1Gbit-es hálóra van kötve. Nem vagyok profi felhasználó, csak filmek, sorozatok és gyerekeknek mesék vannak rajta. Sajnos a tárhely igencsak megtelt mára, így azon gondolkodtam, hogy kihasználom a NAS 64 TB-os maximumát és veszek bele 4 db 16 TB-os HDD-t. A Seagate HDD-k nagyon jól szolgáltak csak mára már kevésnek bizonyulnak. Ezért is kérdeztem, hogy 16 TB-os NAS HDD-ből melyik lenne a legjobb választás. Gondolkodtam a hozzászólásomban megemlített 2 HDD-n kívűl a Western Digital WD Gold 3.5 16TB (WD161KRYZ)-ban, de most ránéztem az általad javasolt Toshiba 3.5 16TB 7200RPM SAS3 512MB (MG08SCA16TE) és a Seagate Exos X16 3.5 16TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST16000NM001G)-ra. A Seagate csatlakozója azonos (SATA3) de a Toshiba csatlakozója SAS. Sajnos nem vagyok benne járatos, így nem tudom, hogy ez megfelelő lenne-e a Synology NAS-ba. Viszont az ajánlott HDD-nél találtam egy NAS-ba szánt Toshibát a Toshiba N300 16TB SATA3 3.5" NAS HDD (HDWG31GUZSVA). Ez a típus is ajánlott még?
    Milyen hátrányt jelente, ha nem a gyártók által NAS-ba szánt NAS HDD-t vennék, hanem WD Gold-ot vagy Seagate Exos X16-ot?
    Előre is köszönöm a választ!

    [ Szerkesztve ]

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Új hozzászólás Aktív témák