Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy egy Sapphire Radeon 4870 1GB-os kártyát megéri-e lecserélni egy Gainward Geforce GTX460 2GB-ra (kb. 60kért)? A konfigban emellett egy Q9450es processzor, 4GB 800MHz-es ram (bár a 8-ra való bővítés tervbe van), és egy gigabyte EP43-DS3 alaplap működik.
    A monitor előre láthatólag egy 22"os lesz (1680x1050), de lehet hogy egy 24"os (1920x1080)-as lesz, ez a döntés még várat magára, de előfordulhat hogy a jelenlegi 17"os (1280x1024) is rá lesz kötve, bár ezen a monitoron valószínüleg kevésbé erőforrásigényes (asztal, msn, skype, böngésző...stb.) foglalna helyet, míg a nagyobb monitoron menne a játék/film.

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz csucsbicep #3184 üzenetére

    @rootrulez számára is válasz :)

    2GB-on csak azért gondolkoztam el, mert az 1gigás/768-as kártyát nem találtam sokkal olcsóbban. Bár lehet én néztem rossz helyen de 1GB-ost 50-55 között, 768-ast 47k-50k között láttam, és úgy gondoltam, hogy ekkora pénzkülönbséget még megéri kigazdálkodni annak érdekében, hogy még pár évig ne kelljen cseréljem.

    GTA IV szóbajöhet, bár inkább csak azért, hogy megnézzem milyen ekkora felbontásban :-)

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz Marvinyo #3181 üzenetére

    Az előző hozzászólásomat kicsit kiegészíteném:
    A monitor végülis egy 22"os 1680x1050es lett. Ehhez a 768 MB-os kártyát ajánlották, viszont a teszteket elnézve ennek a kártyának csak a physx illetve a dx11 a jelentős előnye. Tény, hogy 40 körül már beszerezhető, viszont lehet, hogy hülye vagyok de szerintem nem éri meg. Ugyanennek a kártyának az 1 GB-os változata már 50 körül jár, aminél jobb vételnek tűnik a 2GB-os verzió 60ért. Bár ez a 2GB meg parasztvakításnak tűnik, (Ezt a tesztet végignézve) mivel semmi különbség nincs a +1GB révén. Leginkább az a kérdés, hogy a közel- és távoljövőben mennyire használnák ki a kártyát? Gyakorlatilag kereken 10k a különbség. Szóval továbbra is tanácstalan vagyok ebben a témában.

    Illetve mindezt egy Chieftec 450es még meghajtja? :-)

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz joshua7 #3647 üzenetére

    Most néztem végig a ph tesztjét (most vettem észre, hogy van) a kártyáról, és meglepődtem egy kicsit. A 4870hez képest valóban jó kártya a 768as is: DE! Azt hiszem félreérthetően írtam. A 2GBos kártyát parasztvakításnak tartom a teszt alapján (amint írtam is), és eszem ágában sincs megvenni, csak felmerült bennem a kérdés, hogy a közeljövőben kellhet-e ilyen kártya, több évre szeretnék tervezni a kártyával (bár monitort nem cserélek a következő években). A PH! teszt és ti is meggyőztetek erről a kártyáról. A gyártók között van valami említésre méltó különbség? Ha igen, melyiket érdemes venni?

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    Énnekem már csak egy kérdésem lenne: A 768mb-os gtx 460nak (a 4870emhez képest) alacsonyabb az órajele, kevesebb a memóriája, és a memória sávszélessége is kisebb. Akkor mégis mitől jobb a GTX 460? :-) Tesztek is azt mondják, hogy jobb (el is hiszem), de mi okozza ezt a különbséget? Tudom, hogy az nvidia, és az ati chipek merőben eltérnek egymástól, node csak van valami szemmel látható, egyszerű magyarázata, hogy egy látszatra rosszabb kártya sokkal gyorsabb és jobb eredményt produkál :-).

    U.I: MSI 768 OC
    Gigabyte 768 OC
    Ezekről esetleg valami vélemény, tapasztalat?:-)

    U.I2: Lehet hülyeségeket beszélek, néha előfordul :-)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák